Robert, alta inima bolnava

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Maine vin cei de la postul acas sa faca reportajul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

URAAA... bafta.Sa ne anunti cand este emisiunea.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Pashosha, eu pot sa vorbesc la Saint Luc, insa mi-ai zis ca imi trimiti niste hartii cu diagnosticul si povestea lui Robert sa ca stiu ce sa le spun la doctori.

Daca le are cineva sa mi le trimita pe email. Un scurt istoric sa stiu ce evolutie a avut si un diagnostic recent. Si bineinteles ca trebuie in engleza sau in franceza.

Sanatate lui Robert si Doamne ajuta sa reziste. Tu stii Pashosha ca cei de la Saint Luc pana nu au banii in cont nu misca un deget, dar eu vorbesc cu prof fara nici o problema, poate il primesc la un consult ceva, la un tratament, sper sa se schimbe recomandarea de transplant ca si in cazul Bellutei, cine stie, Doamne ajuta

Gabriela


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Salutare la toata lumea,au venit cei de la povestiri adevarate si au filmat, Joi se difuza reportajul.Au fost peripetii fiindca Prietena lui nu a vrut sa apara scuzandu-se ca nu poate, nu am inteles nici unul din noi dar asta este mergem mai departe.
In legatura su saitul are fii cine sa imi traduca in engleza si in spaniola chiar si franceza , As avea nevoie se textela ce trebuiesc postate pe sait.As face eu dar nu prea am idee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Totul s-a amanat pe luni fiinca au intervenit niste probleme cu un alt caz al unui copil care trebuia sa plece azi , dar au intervenit probleme ,ASTA este Romania?????
Sper sa nu fie cazul si la fratele meu cand o fii cazul.
Difuzarea reportajului este luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

quote:
Originally posted by hanceanu

Salutare la toata lumea,au venit cei de la povestiri adevarate si au filmat, Joi se difuza reportajul.Au fost peripetii fiindca Prietena lui nu a vrut sa apara scuzandu-se ca nu poate, nu am inteles nici unul din noi dar asta este mergem mai departe.
In legatura su saitul are fii cine sa imi traduca in engleza si in spaniola chiar si franceza , As avea nevoie se textela ce trebuiesc postate pe sait.As face eu dar nu prea am idee



Vlad, trebuie sa prezentati un scurt istoric al bolii lui Robert...evolutie, diagnostice tratamente actuale ... pe acesta vi-l cere si Gariela Hogas ca sa ceara opinia medicilor de la Saint Luc.
danyce se ocupa sa traduca actele pe care le-ai trimis...
pentru alte texte ... incearca sa te inspiri din pagina Bellei ...vezi ca nu este mare lucru...nu inspiratia conteaza ci sa vinadin inima.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Hanceanu(parca Vlad te cheama, nu?), textele cu diagnosticele si medicatia (toate pe care le-ai trimis tu Pashoshei (Gabrielei) sunt la mine, eu urmand sa ma ocup cu traducerea lor. Textele in limba romana nu ridica nici un fel de problema, insa la cele in italiana (eu nu am mai tradus din italiana ca nu-s specializata in limba asta, dar inteleg textele) s-ar putea sa cer ajutorul pe aici, sau celor care cunosc limba mai bine. Vreau sa spun ca niste evenimente neprevazute (timp mult petrecut prin alte parti cu musafirii din Ro, care aveau solicitari diverse, precum si spitalizarea neasteptata a fetitei mele de ieri pana azi) m-au tinut mai mult timp departe de promisiunea mea facuta, in primul rand, lui Dantje, si, nu in ultimul rand, voua. Acum sunt pe baricade si sper sa termin cat mai repede de tradus totul. Prima data fac varianta in engleza si apoi traduc ce este neaparat nevoie si in franceza.
Inteleg ca te supara mersul treburilor in Romania, ca esti revoltat ca fratelui tau nu i se prezinta povestea mai repede si ca timpul trece in defavoarea voastra. Tot ce pot sa-ti spun in aceste momente, referitor la chestiunea asta, este sa fii tare pt fratele tau, sa-i insufli curaj pt a lupta pe mai departe.Nu va pierdeti speranta!Fiti optimisti pt Robert!

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubitnoisi mai noicele mai noinou-noute


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Vlad, sper ca mai intri si mai citesti pe aici. Am nevoie, daca se poate, de un scan mai clar la documentul "Iesire din spital 1", pt ca de la "diagnostic" incolo (partea cea mai importanta, de fapt)nu pot descifra decat "cardiomiopatie". In general se vede ca prin ceata scanul asta si oricat l-am marit eu nu reusesc sa vad mai clar.As lista pagina, dar tocmai azi mi s-a terminat tusul si nu cred ca ajung mai repede de luni sa-mi iau altul. Daca nu poti face scan, imi poti redacta restul textului in word (eu am notat in caiet prima jumatate a paginii, pana la "a fost internat in sectia Cardiologie, cu diagnosticul cardiomiopatie..."). Scrie, te rog, tot ce apare pa pagina mai jos.
Am inca o rugaminte, si anume sa-mi spui ce e cu documentul "eoman2001", de ce apartine. Pe pagina sus apare scris "continuare" si se vede o capsa, ceva, iar scrisul e diferit de cel de pe biletul de iesire.
Sper sa primesc repede raspunsul de la tine. Eu voi traduce in continuare celelalte texte (ca sunt destule)si sper sa nu mai apara nimic neprevazut pt a putea sa ti le trimit zilele astea (eu visez sa fie cel tarziu luni).Doamne ajuta!

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubitnoisi mai noicele mai noinou-noute


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


Danyce esti un inger..mersi..
te rog sa ii trimiti si Gabrielei Hogas textele traduse si Gabriela, poate dai tu o fuga la cardiologul pentru adulti acolo..si vezi ce zice.
nu-ti face probleme de bani..ESTE UN DUMNEZEU, si cum s-au gasit la Bella se vor gasi si la rober...stiu ca este o suma mult mai mare dar nu ma descurajez
Vlad fii tare pe pozitie si da i te rog actele necesare lui Danyce

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Da Danyce incerc sa iti trimit hartiile respective cat de repede pot .Eu sunt acum la facultate, astept sa mi-le trimita mama si apoi le trimit.Zi-mi adresa pe care sa iti trimit eu acesta hartii adresa mea de mail este:hanceanuvlad@yahoo.com . Scrie-mi aici mail tau

Mergi la inceput