Laparoscopie (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Eu am facut laparoscopie pe 30 septembrie la Elias cu T. La 3 ore de la operatie m-am dat jos din pat, iar a doua zi am plecat acasa. La mine a fost mai complicat s-a facut salpingectomie( taiat trompe- scurtate de fapt si neosalpingostomie bilaterala ( cusute la loc). Am stat aproape 3 ore in operatie si cu toate astea am 3 cicatrice care abia se mai vad.

Eu zic sa nu va fie teama. Depinde mult si de experienta celui ce va opereaza...

Acum lucrez la proiectul "bebe"..

cami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris7 spune:

quote:
Originally posted by cami30

Eu am facut laparoscopie pe 30 septembrie la Elias cu T. La 3 ore de la operatie m-am dat jos din pat, iar a doua zi am plecat acasa. La mine a fost mai complicat s-a facut salpingectomie( taiat trompe- scurtate de fapt si neosalpingostomie bilaterala ( cusute la loc). Am stat aproape 3 ore in operatie si cu toate astea am 3 cicatrice care abia se mai vad.

Eu zic sa nu va fie teama. Depinde mult si de experienta celui ce va opereaza...

Acum lucrez la proiectul "bebe"..

cami

buna la fete!
Cami: uite si eu sunt programata joi, acum, la dr. T pentru o laparoscopie ( un fibrom ). Poate poti sa imi trimiti si mie un e-mail privat cu cat ai dat tu la doctor si la anestezist?
Poate ne poti spune si noua pe scurt cum a decurs la tine operatia?
Mersic mult de tot
Pupici




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaa28 spune:

SIMO si eu sumt tot din BV. Vreau sa te intreb de nu faci laparo in Bv? doctorii de aici nu stiu sa faca sau nu ai incredere in ei ? la ce doctor mergi in Bv?

mariaa28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaa28 spune:

FETELOR vreau sa-mi spuneti si mie niste tarife pt laparo la medicii din BV (anestezist si medic)please!!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S-i-m-o spune:

MARIAA28 eu aici in BV merg la doctorul Moldovan si merg sa fac laparo la Bucuresti ptr ca acolo m-a trimis Doctorul Moldovan. Am inteles ca la noi la BV nu exista asa aparatura buna si nici medici experimentati in acest domeniul. TU la ce doctor mergi? si de ce trebuie sa faci operatie laparoscop?
TE pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaa28 spune:

eu merg la d-na dc Lupu. fac laparo (cu ea fac )pt ca am trompa dr infundata si nici ovulatie nu am ; adica foliculi sunt dar nu se sparg ;intradevar nu aveau aparatul dar acum il au papapa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S-i-m-o spune:

EU cred MARIAA28 ca laparo iti face domnul doctor GLIGA. Este singurul din Brasov care face asa ceva, si iti face la spitalul MILITAR. Eu am cunoscut fete in spital care le-a facut numai doctorul Gliga, indiferent la ce medic erau. Chiar ele mi-au spus ca face numai doctorul Gliga. Iti doresc multa multa bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaa28 spune:

SIMO iti multumesc pt raspuns. O sa aflu ce si cum in scurt timp; dar mai aveam o intrebare legata de preturi. Chiar nu stie nimeni ce preturi se practica? Va rog!!!!!!!!!!!


papapa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S-i-m-o spune:

KITTA ce faci ? Cum te simti? Astept cu mare mare mare nerabdare sa-mi povestesti prin ce ai trecut. Sper ca esti bine. M-am rugat si m-am gandit la tine. Deabea astept sa apari. Iti doresc multa sanatate.
Te si te astept cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

kitta si eu abia astept sa ne povestesti...
uite cum te astept


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput