Laparoscopie (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns S-i-m-o spune:

SALUT FETELOR.
Nimeni nu mai vrea sa ne mai spuna nimic pe aici?
Fetelor care ati trecut prin asa ceva spuneti-mi va rog ce trebuie sa-mi iau cu mine la spital ptr operatie laparoscop.
Trebuie sa ma duc cu camasa mea de noapte sau imi dau ei?
Eu trebuie sa ma operez cam prin 25 noiembrie la spitalul Giulesti.
Ce puteti sa-mi spuneti despre conditiile de acolo?
Va multumesc tare mult daca imi veti raspunde careva.
Va pup.
Pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris7 spune:

buna fetele
M-am programat si eu la o miomectomie laparoscopica la dr. tutunaru la elias ( pentru un fibrom ) si as dori ceva mai multe detalii despre operatie.
Poate ma mai linistiti voi.
Am fost pe 8 la spital si trebuia sa fie sapatamana asta si s-a amanat pentru marti din cauza unui aparat.

please, please, please Gabiu daca ai reusit sa faci operatia si ai ajuns acasa... Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

Am ajuns acasa, m-am operat miercuri asa cum v-am spus. Nu mai suport durerile date de gazul pe care ti-l baga in burta la operatie, gaz care mi-a ramas ( ma rog, o parte din el) si nu-mi iese cu nimic. Aveti vreun remediu? Am luat carbune medicinal, dicarbocalm, no-spa si nu mi-a trecut deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

eu in afara de greata continua cateva zile si varsam orice inghiteam indiferent de cantitate...dureri nu am avut..decat in prima noapte de dupa operatie o jena...
apoi eu am avut ceva complicatii cu gaurelele..care 2 din 3 s-au desfacut
dar dureri de burta si altele...chiar nu am avut deloc

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59447" target="_blank">Racusori
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60657" target="_blank">5 Lei pentru Mariuca

Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

Fetelor,eu m-am decis:mai fac o operatie de trompe,sa vad daca sunt infundate.Eu am mai facut operatia asta acum 2 ani si jumatate si o trompa era infundata si una un pic intoarsa.cine stie,poate dupa atata timp s-au infunadat iar.Sper sa fie infundate,asa stiu ca nu am ramas din cauza asta cu doua inseminari.Daca sunt infundate si normal o sa mi le desfunde,am sa mai fac o inseminare deorece nu mai am rabdar pana in ianuarie cand incep urmatorul FIV.mi-am cumaprat o catelusa asa nu mai stau mereu si ma gandesc la prb.De cand mi-am cumaprat catelusa parca timpul trece mai repede si am cu cine sa mai vb,ca tare singura sunt aici.Daca nu va descoperea,cred ca acum eram la balamuc.Va doresc din inima la toate fetele multe multe realizari la capitolul,si sper ca in viitorul apropiat sa nu mai fie nimeni care sa scrie la acest subiectsi sa trecam cat mai repede la capitolul .Dorintele noastre o sa fie indeplinite cat mai curand posibil.Va pupic si aveti grija de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

SIMO, o sa te informez eu cu ceva detalii. Eu o sa merg la laparo inaintea ta la Giulesti adica pe 14.11 ma internez. Sper sa fiu in satre sa scriu pana te vei duce si tu. Observ ca nu multe fete mai scriu dupa operatie. Mie mi s-a recomandat pentru trompele infundate, ma rog, una putin permeabila. Stie cineva ceva efecte secundare, in afara de cele sa zicem asa obisnuite post-operatorii care depind de la organism la organism?
Sa ne tinem pumnii si speranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S-i-m-o spune:

KITTA iti multumesc tare mult. Esti o draguta. ITI doresc din suflet o operatie usoara si fara complicatii si dureri. Iti tin pumnii si am sa ma gandesc la tine.
BAFTA MULTA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S-i-m-o spune:

KITTA la cat timp de la menstruatie te-a programat ptr operatie?
Unde urmeaza sa te operezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Simo,

O sa fac laparo in ziua 12 a CM, as fo vrut mi devreme adica in saptamana care tocmai a trecut, dar era ocupat. Stiu ca se face cat mai aproape dupa ultimul CM, mai ales ca in ultimul timp l-am avut la 25 de zile. Eu merg la Dr. Cezara Bucur, care a trecut l-a concret imediat dupa rezultatul HSG(trompe infundate) din cauza varstei (38). In rest te tin la curent dupa. Nu stiu cum de te-ai programat tocmai atunci, caci mie mi s-a spus sa sun in prima zi de CM. Sa te rogi pentru mine.
Iti multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slavmih spune:

Buna simo, si eu am facut laparascopie, dar la Elias. Eu m-am operat in ziua a 7-a si mi-am revenit destul de repede, a doua zi dupa operatie am plecat acasa adica am mers cu trenul pana la Braila. Mie mi-au facut anestezie in rahie. La ora 8.30 s-a terminat operatia iar la ora 13 deja m-am dat jos din pat.
Multa bafta ! si sa auzim de bine.


Mergi la inceput