Sa o ajutam pe Nicoleta!!!!!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Of, Doamne!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

Ma rog sa-i dea Dumnezeu putere acestei frumoase fetite sa lupte cu boala.
Vreau sa va rog, daca poate cineva sa faca o scrisoare in limba engleza cu istoricul bolii de la inceput, cu tot ce s-a facut si cu ce mai trebuie facut si sa-mi trimita mail sau sa-mi dea un pm .

http://bella.netfirms.com/ro.htm
http://www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=57873&whichpage=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Eu din pacate engleza nu o cunosc... doar franceza, daca pentru cineva ar fi util...

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Vesti proaste intra-adevar
Sper din suflet sa aiba putere atat Nicoleta cat si parintii ei sa reziste ... ajuta-i Doamne sa isi vada copilul sanatos ... cat se lupta tatal ei, jos palaria ... noi suntem alaturi de ei cu gandurile noastre si in rugaciunile noastre.

Lilia, daca mai vorbesti cu ea, incurajeaz-o si spune-i ca suntem si noi aici o mana de oameni care incercam sa o ajutam si care suntem alaturi de ea. Poate in afara de bani mai au nevoie de ceva, de orice, intreab-o ... sper sa ii alinam durerea prin care trece acum. Si mai sper sa avem succes cu teledonul ca sa le dam o mana reala de ajutor.

Catrinadil, multumim ca vrei sa o ajuti pe Nicoleta. Lilia, putem face rost de acest istoric medical al Nicoletei in limba romana? Dupa aceea e mult mai usor sa gasim pe cineva care sa il traduca in engleza.

Doamne ajuta !
Gabriela


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

Ar fi bine daca cineva ar putea face si apoi traduce acest istoric, pentru ca absolut toate spitalele la care incerci sa ceri indicatii iti cer acest lucru.Am trimis acum cateva zile un mail catre un spital renumit din Turcia , mi-au raspuns ca se poate dar au nevoie de acest istoric si de documente de la medicii care au vazut-o.
Cine se poate ocupa de acest istoric?? Se poate obtine un document cu diagnosticul de la spitalul din italia sau orice altceva???
Sa nu pierdem timp, cred ca acum timpul e foarte pretios!!!

http://bella.netfirms.com/ro.htm
http://www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=57873&whichpage=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Astazi am vorbit cu Luminita. Maine vor fi externate din spital dupa noua interventie la picior.
Pana cand vor fi mereu sunb supraveghere, inca nu se stie nimic sigur privitor la starea piciorului si evolutia lui ulterioara.

VESTEA BUNA,ca urmare a noilor analize, s-a constatat ca nu a evoluat nici un pic tumoarea la plamani. Ea spera tare mult nici sa nu mai evolueze. Dar sunt in asteptare, la cea mai mic semn de evolutie va fi nevoie sa se actioneze.

Altceva. Am obtinut "cheita" ca sa putem modifica noi site-ul Nicoletei. Eu nu prea ma pricep, dar sper cu ajutorul Luciei sa reusesc cat de cat ceva. Daca mai e cineva care se pricepe si are si putin timp disponibil, va rog sa ma ajutati.

Privitor la istoric, eu o sa incerc sa fac rost de toate informatiile si sa fac un istoric, dupa aia va anunt.

Dumnezeu sa ii ajute pe toti copilasii

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Lilia, multumim de vesti. Ma bucur ca sunt mai bune ca data trecuta. Stam cu inima stransa sa nu mai auzim alte vesti rele. Sa o ajute Dumnezeu pe Nicoleta sa isi revina si sa nu mai aiba nici un nor negru deasupra ei.

Doamne ajuta !
Gabriela


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Ma ofer cu traducerea in engleza, iar luni marti trimitem si noi niste bani, prin teledon, pentru Nicoleta!
Doamne ajuta!
anto

...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan si bb din burtica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Lilia, spor la site Uite asa invatam sa facem si site-uri.
Stai linistita, ca nu esti singura, ne ajuta fetele de pe aici, nu-i asa ?

Anto, multumim pentru sprijin. Tu esti din echipa teledonului de suflet, deci cum altfel decat o fata plina de suflet

Doamne, sper sa avem numai vesti bune de la Nicoleta !
Gabriela


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Doamne ajuta sa auzim vesti bune despre Nicoleta.
Eu o sa donez 10$ cand vin in Romania.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex este micut e diabetic si are mare nevoie de noi

Mergi la inceput