Sa o ajutam pe Nicoleta!!!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

In momentul in care scrii un mesaj acesta nu apare imediat vizibil pentru toata lumea. Numai tu poti sa il vezi si doar daca esti logata. Se cheama "nemoderate" deoarece mesajul trebuie aprobat intai de un moderator si de-abia dupa aceea apare pe forum in vazul tuturor.

quote:
Originally posted by LiliaToma

Ce inseamna acest: NE- MODERATE!!! care imi apare in bara de sus in acelas rand cu Edite, PM...

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)



Mihaita Hogas are nevoie de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Pana sambata ?!
Nu cred ca exista vreo cale de a face rost de banii astia pana sambata. Poate doar daca se gaseste cineva care sa-i imprumute toti banii!
Altfel, cred ca si obtinerea unui credit la o banca ar dura mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Lilia, ma bucur ca a fost operata, insa cum se simte? Ce inseamna ca vor ramane acolo amanet pana isi platesc datoria?

Cat despre campanie cazul ei trebuie mediatizat pentru ca suma nu este foarte mica si este greu de strans mai ales intr-un timp f scurt.

Eu personal am sa trimit mesajul ei de pe site la cat mai multe adrese si sper sa primim raspuns bun. (imi trebuie confirmare de la familie ca pot sa fac asa ceva)

Sper din suflet sa se alature si fetele inimoase de pe forum. Ce ziceti, putem sa o ajutam pe Nicoleta?

Witchie, crezi ca se poate face o emisiune daca ele sunt departe?

Adusca, se poate vorbi cu dna Elena Toma sa se faca un teledon romanesc pentru Nicoleta?

Angi, poti sa ne ajuti?

Nu am uitat ca Nicoleta este f timida si poate nu vrea mediatizare. Insa intai sa vedem daca avem usile deschise si apoi cred ca Nicoleta se va ragzandi pentru ca va vedea ca este greu sa strangi aproape 14.000 euro peste noapte

Asteptam oricum si vesti din partea lor. Fara acordul lor si fara stiri de ultima ora nu putem face nimic.

Doamne ajuta!
Gabriela

quote:
Originally posted by LiliaToma

Nicoleta a fost operata ieri.
Nu stiu starea ei dupa operatie,sper sa aflu cat mai curand.
Din pacate Luminita a avut doar 5000 euro ca sa dea avans doctorului.
Ea trebuie sa plateasca de urgenta inca 13250 euro pana sambata 1 octombrie.
Altfel vor fi retinute acolo ca datornici iar cheltuielile probabil vor creste.
Ce se poate face?
Unde mai pot plasa anuntul ca sa ajutam la strangerea banilor?

Sper sa se rezolve totul si Nicolete sa se intoarca acasa cu vesti bune.



Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)



Mihaita Hogas are nevoie de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Da, asta a fost marele curaj al Luminitei, de a merge inainte chiar daca nu are banii suficienti.

Cea mai mare importanta ptr ea era sa reuseasca operatia... Probabil era constienta ca nu av avea toti banii pe 1 otombrie, dar stiti si voi cum e, pentru copilul tau risti orice....

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

GABRIELA, din pacate, inca nu stiu inca cum se simte.
Noi comunicam pe mail si pana acum stiu doar ce v-am spus. Dar cum aflu mai multe( si eu am intrebat-o cum se simte si care e rezultatul) va anunt si eu...
Da, eu asa am inteles din mail ca nu pot pleca de acolo pana nu platesc..


Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Diferenta de plata a fost platita, tatal Nicoletei a facut un imprumut la o persoana particulara.

Operatia la picior a fost cu succes DAR face alergie la tratamentul postoperator si ceea ce este mai grav este ca in Italia i s-au descoperit metastaze ale tumorii la plamani si se pare ca va trebui operata din nou. Evident nu imediat, pentru ca nu-i va rezista organismul.
Deci daca e posibil, ar fi binevenita ca strangerea de fonduri sa continue.
Cei 12000 euro despre care eu stiam de fapt nu i-a mai avut, la momentul la care mi-a spus despre ei, avea niste promisiuni, dar realitatea nu a atins din pacate suma respectiva.

In final, costul pentru aceasta operatie a fost ceva mai mic: 16.808,99 euro...
Stirea despre depistarea de metastaze ale tumorii la plamani m-a dat peste cap... sunt atat de trista...

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Situatia Nicoletei nu este prea grozava. Nicoleta a suferit
un blocaj intestinal, cei de-acolo spun ca din cauza morfinei care i-a
fost administrata pentru durerile post operatorii.
Deocamdata este primordiala stabilizarea starii ei generale, pentru ca
nu se poate hrani si de azi are si febra.
Bani nu s-au mai strans, din cate am inteles.
Tatal Nicoletei,alearga disperat de dimineata pana seara dupa bani, care sunt o mare problema, din cauza ca starea proasta a Nicoletei impune ramanerea ei in spital, ceea ce inseamna costuri suplimentare.
Situatia este foarte trista...


Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Doamne, cate incercari pentru aceasta fata frumoasa !!!!

Oameni buni, haideti sa nu o lasam asa, a trecut de un hop, insa mai are de trecut cateva, are nevoie de noi !!!

Lilia, nu mi-au spus daca avem sau nu acordul familiei sa mediatizam cazul pe toate caile posibile si imposibile. Ia legatura cu ei urgent si da-ne de veste.

Am plans de bucurie pentru Mariuci, dar prea putin timp a durat ... am citit despre Nicoleta si ma doare sufletul

Doamne ajut-o !
Gabriela

Mihaita Hogas are nevoie de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

De ce nu se ocupa cineva de pe forum, cineva de incredere, cu strinsu unor pliculetze? N-am remarcat ca s-ar fi oferit cineva...Eu ash fi putut trimite ceva, nu mult, ca banii mei sint deja pe terminate, shi mai e pin la sfirshitul lunii, dar putzin cite putzin s-ar stringe ceva, decit sa nu facem nimic...
In cazul in care s-a oferit cineva sa stringa banii de la forumishti shi n-am observat, imi cer scuze.

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

motzu Juliei+tortu lu Bogdanelu-nou!
august-septembrie-nou!
pozne
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Nu s-a facut nimic pentru ca nici pana acum nu am obtinut acceptarea concreta de a mediatiza cazul Nicoletei. Chiar aseara am vorbit cu familia lor, inca sunt pe ganduri. Nu neaparat pentru ca le e rusine( desi si asta e un aspect) ci si pentru ca ei spun ca vor sa afle exact cand va fi operata Nicoleta la plamani si cat va cpsta ca sa poata da detalii exacte.

Eu ma ofer sa strang banii de la cei de pe forum, dar pot numai in we cand are cine sta cu fetita, altfel cu ea nu pot iesi pentru ca nu putem folosi carutul din anumite motive, iar in marsupiu si brate ar fi prea complicat.
Deci, daca exista cineva care vrea sa ofere ceva, dati-mi un mail pe: liliatoma@yahoo.fr si vedem cum ne intalnim.
Dumnezeu sa ii ajute pe toti cei care au nevoie!!!
P.S Nicoleta se simtea mai binisor aseara. Blocajul intestinal nu i-a trecut, dar nu mai avea febra deact foarte putin( de la 39,5 a scazut la 37 si putin)

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput