Raspuns caracteristic de BARBAT - este o gluma

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

Am acceptat ca mesajul lui Tibi este o gluma,deci implicit ce a spus el-ca barbatii nu gandesc-tot ca pe o gluma am luat-o si eu.Eu stiu f. bine ca SI BARBATII GANDESC-dar intrebarea e:CU CE GANDESC BARBATII?
Pai draga Veve,ca tot te declari un aparator infocat al barbatilor,dupa cum spui tu - te-ai legat de "sex pt.ca e predominant in casnicie..." dovedeste clar o gandire masculina.Eu una si alte femei poate, nu cred ca sexul este predominant in casnicie-sau daca este-nu ar trebui sa fie.Sau daca este si trebuie sa fie,apai aici e buba.Ca femeilor nu le convine chestia asta.Si aici intervine modul de gandire diferit dintre barbati si femei:barbatii cu tzaka-paka si femeile cu lugu-luguE doar o chestie de nuante.De aici concluzia cum ca femeile ar gandi si barbatii nu.Da,ei sunt directi si le place sa actioneze direct,pe cand femeile adora preludiul-si la propriu si la figurat.
"sa nu-mi spuneti mie ca dintre cele casatorite de citiva ani este vreua careia sa nu i se fi intimplat sa fie plictisita la un moment dat,macar odata,sa faca sex numai ca asa trebuie sau ca sotul e dragut si merita,cu toate ca ea nu are chef;"Pai de ce crezi tu Veve ca "trebuie" ca o femeie sa faca sex cu barbatul ei ,daca ea nu vrea sau n-are chef,e obosita etc.Nu ar fi mai normal ca sotul sa incerce sa o inteleaga,sa o intrebe ce nu e in regula cu ea,de ce nu are chef...bla,bla,bla....S-o mangaie,s-o relaxeze si-abia apoi-daca a reusit sa-i starneasca interesul sa treaca amandoi la actiune in deplina armonie?Hihihihi...Mai sunt multe de zis,cred-dar uite ca nu mai am timp...si nici chef...trebuie sa ma duceti cu lugu-lugu

Sper ca nu te-ai suparat Veve ca m-am luat de tine-nu am vrut sa-ti aduc nici o ofensa personala-pur si simplu te-am contrazis pe ici ,pe colo-pe unde mi s-a parut mie ca nu ai dreptate...cel putin in opinia mea.

Si iar revin la intrebarea mea obsedanta:CU CE GANDESC OARE BARBATII???HIHIHIHjust kidding.

Pupicei


Ortansa-de 2x mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta spune:

Eu cunosc destui barbati care "gandesc profund".....Atat de profund... ca nu ofera haina iubitei cand ploua, nu fac treburile gospodaresti in locul sotiei cand ea se declara epuizata, nu linistesc copilul daca o prezenta feminina se afla oricum prin preajma...
Sunt convinsa ca si voi cunoasteti sau auziti frecvent despre acest gen. Asa ca, sa-l rugam pe Dumnezeu sa echilibreze intr-un fel...


Violeta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Draga Ortansa,nici pe departe nu ma supar si n-o iau ca pe un afront personal pt.ca n-am tratat problema din punct de vedere personal;dar tre' sa te contrazic...Asta e![:P]In primul rind nu sunt un aparator infocat al barbatilor(si poate sa v-o confirme sotul meu)ci doar am facut o remarca cum c-as fi singura de acord cu ei la un anumit punct din discutie.
In al doilea rind,am tratat problema generalizat si nu din exemlu propriu,caci in propria casnicie sexul NU este sub nici o forma in prim plan si NU ,nu fac sex daca n-am chef indiferent ce si cum ar face sotul.Spun ca sexul este predominant in casnicie in general si nu pt.ca asa ar trebui sa fie,ci pt.ca e o realitate; si-am mai vrut sa spun ca si femeile pot fi indiferente si pot sa-si piarda interesul intr-o relatie nu numai barbatii,nici pe departe ca e datoria femeii sa treaca la actiune de fiecare data cind pocneste sotul din degete
In concluzie ceea ce-am vrut eu sa subliniez e diferit de ce s-a inteles.... Si sunt deschisa la "despicat firu-n saispe" in continuare atita timp cit ramine o discutie intre noi si nu unul impotriva altuia!...[:x][:x][:x]

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

Mai Veve,da' si eu am vorbit la modul general si nu am spus ca eu am inteles ca tu faci ce ai scrisHihihihi.N-am inteles deloc gresit si nu te acuz de nimic.Era asa ...o parere...nimic mai mult.

Nu stiu ce sa mai zic -ma doare capu-ngrozitor-poate mai despic firu-n saispe,da'maine nu acumBineinteles ca n-am nimic impotriva nimanui si mai ales impotriva ta-dupa ce mi-ai dat retetele alea chinezestihihihihi

Pupicei dulci si aromatzi

Ortansa-de 2x mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara spune:

Vreau sa va intreb ceva-ma gandeam chiar sa deschid un subiect dar hai ca pun aici intrebarea mea de natura 'sexuala'. De fapt nu e intrebare e intamplare: De cand a aflat ca sunt insarcinata al meu sot pur si simplu s-a 'blocat'. Toata ziua ma 'lugu-lugu', ma pupaceste, ma dragaleste, imi vorbeste minunat. Si inainte era mereu atent cu mine, atata doar ca acum e trecut bine in extrema de parca as fi un 'bibelou de portelan'-vorba nu stiu cui. Asa ca am facut dragoste doar de cate ori pot chiar sa numar foarte repede-asta de cand am aflat de sarcina. E tandru si afectuos, am discutat despre 'problema sexuala', am dezbatut-o de mai multe ori- la inceput chiar m-am smiorcait '...ca las' ca stiu eu ca acum nu-ti mai plac', de-i venea nu stiu ce sa-mi faca... Intre timp vreau sa va spun ca s-a consumat 'noaptea nuntii'-ce-i drept intr-o dimineata si-o dupa-masa- a fost superok dar... Blocaj... Oricata incredere as avea in el defectul meu cel mai mare este ca intru foarte repede in panica, pun raul inainte si mi-a mai trecut cine stie ce prin cap... Dar a trecut repede...
Acuma: al meu cu ce-o fi gandind? De s-a blocat... Ca doar nu actioneaza!?! brrrr! (te iubesc, pui, Doamne fereste sa vezi ce-am scris)

......dara......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

quote:
Originally posted by Ortansa
.....Nu stiu ce sa mai zic -ma doare capu-ngrozitor-poate mai despic firu-n saispe,da'maine nu acumBineinteles ca n-am nimic impotriva nimanui si mai ales impotriva ta-dupa ce mi-ai dat retetele alea chinezestihihihihi

Pupicei dulci si aromatzi

Ortansa-de 2x mamica


Si pe mine ma doare capu de mor si motivul ar fi ca nu dorm destul si ma trezesc la 5 de nerabdare sa intru aici...si sa-mi iau palmute peste gura Da' asta nu-i o problema!![:P] Si vorba ta:ar fi chiar culmea sa ai ceva impotriva mea,tocmai tu careia i-am dat retetele alea.......[:x][:x][:x] la fel de aromati!!

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

Al meu sot se pare ca totusi gandeste ca daca nu ma simt bine zice ca fac eu curat, sau ce mai trebuie, altadata ca nu intra zilele-n sac!
Sau daca plange bebe tot eu i-l linistesc cat despre MASCULI, nu mai am timp nici sa dorm dapai sa-mi mai fac de lucru!
Sunt norocoasa sau nu ca totusi gandeste?
Eu zic ca da!
Ione`

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosa spune:

Cred ca sint mai multi soti care gindesc decit cei care nu.
Iar asta cu copilu' care plinge si tata il linisteste la noi nu s-a prea vazut Ba ieri mai trebuia sa culc eu amindoi copiii in acelasi timp pentru ca maica-sa avea de vazut un film, iar el era ocupat pe calculator
Scuze, mi-am spus si eu oful.
Asa ca cu ce gindeste oare? Cacofonia e intentionata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Mai sa fie ce razboi total al rozelor (si eu tot intentionat am rosalit pardon albastrit rozele)...p'aci...cu capul gandeste omu' cu capul. Pe de alta parte nu e nici un barbat la fel ca altul asa ca nu se poate trage concluzia ca asa este barbatul...sic!.


PS.
La mine acasa mie mi se spune "masina de adormit copiii!" Daria cea mica adoarme rapid cu mine...numai ca ii cant o alint..etc etc..e ca o pisicuta....asa ca ...se mai vede Rosa...se mai vede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

Ai dreptate ca nu gandesc cand fac lucrurile acelea normale de care de atat, pentru ca daca ar gandi ar face mai mult si mai bine!


Lavinia Ciuta

Mergi la inceput