Raspuns caracteristic de BARBAT - este o gluma

Raspuns caracteristic de BARBAT - este o gluma | Autor: tiberiup

Link direct la acest mesaj

Dragi Mamici si Tatici, Femei si Barbati,

Uite ca am observat ca va framanta cum gandesc barbatii.
Astazi sunt intr-o dispozitie de zile mari asa ca va rog sa nu intelegeti mesajul meu ca pe un afront. E doar o gluma.

Sincer va spun ca BARBATII nu gandesc. EI ACTIONEAZA dupa cum ii duce viata.
- Daca ploua ii ofera haina iubitei/sotiei (ca daca ar gandi si-ar da seama ca e un fraier ca face asta si ca in asa fel va raci el)
- Daca iubita/sotia e obosita face el treaba (fara sa se gandeasca ca el e obosit si ar face bine sa se odihneasca)
- Cand copilul plange prea mult incearca sa il linisteasca el pentru ca iubita/mama/sotia deja a gandit prea mult si nu mai are rabdare iar el nu sta si se gandeste.
- Daca la iubita/sotia lui se da un alt mascul il "pocneste" rapid pe ala fara sa se gandeasca ca de fapt ii face un bine :-)

Astea ar fi cateva exemple din viata de zi cu zi. Ele se pot extinde foarte mult dar nu cred ca ar trebui sa facem asta. Mai bine pastram totul ca o gluma :-)

Ce v-ati face fetelor daca barbatii ar gandi?
Chiar sunt curios.

Sper sa nu supar pe nimeni.

Multa bafta si sanatate la toata lumea si haideti sa ne mai distram un pic.

Un tatic fericit alaturi de sotia si fiica lui

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

Mai Tiberiu-pai io din cate inteleg,barbatul cand nu gandeste este un barbat perfect.Pai unde n-ar face toti barbatii, ce spui tu acolo si pe negandite?
Da' mie tare mi-e teama ca ai dreptate la faza cu neganditul,dar cu actiunile alea...cam ioc


Pupicisi fara suparare,vorba ta

Ortansa-de 2x mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floare de Colt spune:

Dragutule, ai reusit sa ma binedispui, dar bine de tot.
Lasand gluma la o parte, in ceea ce ai scris exista un simbure de adevar, dar MARE DE TOT. Am stat si m-am gandit ca ai mare dreptate. Barbatii nu stau ca noi si analizeaza fiecare actiune a noastra sau a lor si despicam firul in mii de bucatele si ne gandim la ce s-a intamplat sau la ce s-ar fii putut intampla daca..... si tot asa. Intr-devar, ei actioneaza ghidati de impulsul de moment.
De fapt nu se pune problema ca barbatii nu gandesc (desi am inteles gluma ta), dar nu sunt asa analitici ca noi. Daca ar face acest lucru, pierzandu-se in detalii si ipoteze, ca noi, probabil ar reusi sa inteleaga sufletul unei femei, sau macar sa citeasca putin in el, ar reusi sa-si dea seama de ce femeia are nevoie sa se simta iubita si ocrotita, de ce are nevoie tot timpul de tandrete si atentie, de ce simte nevoia sa i se spuna ca este frumoasa, doar vrea sa isi oglindesca frumusetea in ochii iubitului ei, i-ar ghici nevoile sufletesti si i-ar intelege lacrimile si le-ar sterge imediat cu un sarut tandru, i-ar pretui dragalasenia, veselia si frumusetea sufletului si fiecare barbat in parte si-ar da seama ca de fapt este cel mai norocos barbat din lume si ar lupta sa nu paleasca niciodata flacara acestei fericiri.

Daca toate acestea s-ar intampla cu siguranta ca si femeile ar fi tot timpul calde, frumoase, generoase, intelegatoare, cochete, pline de pasiune, vibrand de dragoste in prezenta iubitului si nu numai si toate acestea le-ar face sa straluceasca si sa se inalte in iubire.

Oricum ati fi noi va iubim si suntem fericite ca existati si apreciem fiecare "efort" pe care il faceti cand va mai aduceti aminte de noi si ne acordati macar pentru o clipa toata atentia voastra, cat de mult inseamna pentru noi fiecare gest de tandrete oricat de marunt si banal vi s-ar parea voua, cum sclipim cand vedem stralucirea din ochii vostri, cand aveti ochi si pentru noi si vedeti cat de frumoase suntem pentru voi.
Daca ati sti voi cata bogatie se afla in sufletul unei femei, ati pleca imediat in cautarea comorii.
Daca ati sti voi ca fericirea voastra se afla atat de aproape de voi, ati intinde mana si ati imbratisa-o cu nespusa tandrete, caci da, este ea iubita voastra si este atat de aproape....

Va pup cu drag pe toti
Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Hihihi!Cu mare "mindrie"tre sa recunosc ca barbatul meu n-are creier!!!Lucky me![:P]
Mai zi-le,Tibi,poate-i mai descopar niste "calitati" ascunse..

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

A meu nu prea face ce zice Tibi...s-atuncea, oare, gandeste??
Sau sunt si d'aia care nici nu gandesc, nici nu fac???




Am cu ce ma, am cu ce.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

tot o gluma....
Care-i diferenta dintre un barbat si un calculator?
- Calculatorului ii spui doar o singura data ce trebuie sa faca.

Si care-i diferentza dintre o femeie si un calculator?
= Calculatorul are "Shut Down"...

Marius cel bagaretz!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

De-abia acum am avut ragaz sa citesc pe-ndelete ce-a scris Camelia si-avind in vedere ca subiectul propriuzis a fost o gluma n-o sa ma scufund in analize filozofice si psihologice...
Ce vreau sa spun e ca femeia...e femeie!Insa nu sunt de-acord sa aruncam magareata pe barbati,ca numai ei fac si dreg si noi nu.Eu cred ca diferenta tine mai mult de caracter decit de sex.Sunt femei la fel de indiferente la dorintele barbatilor si sa nu-mi spuneti mie ca dintre cele casatorite de citiva ani este vreua careia sa nu i se fi intimplat sa fie plictisita la un moment dat,macar odata,sa faca sex numai ca asa trebuie sau ca sotul e dragut si merita,cu toate ca ea nu are chef;m-am legat de sex pt.ca e predominant in casnicie...
So:barbatul gindeste si simte la fel de mult si profund ca si femeia;diferentele sunt generate in general de societate, educatie, traditie si...ce mai vreti voi... [:P][:P][:P]


Veve SUPER...un raspuns demn de un...pardon de o femeie!!!


Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Tiberiu esti mortal!!! Am ris cu lacrimi, am si tradus mesajul tau si l-am trimis sotului la servici sa le citeasca colegilor
Pai mie acum mi-e foarte clar ca sotiorul meu iubit, la cap...... nu gindeste, ca el face exact ce-ai zis tu acolo, mai putin faza cu pocnitul unuia care se uita la mine, ca aia-i place, zice ca are nevasta frumoasa, ca se uita altii dupa ea

Camelia, tu esti asa de draguta si de romantica ... dar stii ce cred eu, ca sunt unii barbati care pretind ca stiu sa citeasca in sufletele femeilor , Slava Domnului ca nu-s prea multi din astia ...dar la toti le lipseste intuitia in ceea ce priveste femeile, si stii de ce... fiindca isi pastrau intuitia in coasta care le-a luat-o Dumnezeu cind a creat femeia !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

1-0 !!! Continuam ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tiberiup spune:

quote:
Originally posted by CristinaT

1-0 !!! Continuam ?




Bineinteles ca eu unul as vrea sa continuam.

Dar sa vedem ce zic si restul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

Am acceptat ca mesajul lui Tibi este o gluma,deci implicit ce a spus el-ca barbatii nu gandesc-tot ca pe o gluma am luat-o si eu.Eu stiu f. bine ca SI BARBATII GANDESC-dar intrebarea e:CU CE GANDESC BARBATII?
Pai draga Veve,ca tot te declari un aparator infocat al barbatilor,dupa cum spui tu - te-ai legat de "sex pt.ca e predominant in casnicie..." dovedeste clar o gandire masculina.Eu una si alte femei poate, nu cred ca sexul este predominant in casnicie-sau daca este-nu ar trebui sa fie.Sau daca este si trebuie sa fie,apai aici e buba.Ca femeilor nu le convine chestia asta.Si aici intervine modul de gandire diferit dintre barbati si femei:barbatii cu tzaka-paka si femeile cu lugu-luguE doar o chestie de nuante.De aici concluzia cum ca femeile ar gandi si barbatii nu.Da,ei sunt directi si le place sa actioneze direct,pe cand femeile adora preludiul-si la propriu si la figurat.
"sa nu-mi spuneti mie ca dintre cele casatorite de citiva ani este vreua careia sa nu i se fi intimplat sa fie plictisita la un moment dat,macar odata,sa faca sex numai ca asa trebuie sau ca sotul e dragut si merita,cu toate ca ea nu are chef;"Pai de ce crezi tu Veve ca "trebuie" ca o femeie sa faca sex cu barbatul ei ,daca ea nu vrea sau n-are chef,e obosita etc.Nu ar fi mai normal ca sotul sa incerce sa o inteleaga,sa o intrebe ce nu e in regula cu ea,de ce nu are chef...bla,bla,bla....S-o mangaie,s-o relaxeze si-abia apoi-daca a reusit sa-i starneasca interesul sa treaca amandoi la actiune in deplina armonie?Hihihihi...Mai sunt multe de zis,cred-dar uite ca nu mai am timp...si nici chef...trebuie sa ma duceti cu lugu-lugu

Sper ca nu te-ai suparat Veve ca m-am luat de tine-nu am vrut sa-ti aduc nici o ofensa personala-pur si simplu te-am contrazis pe ici ,pe colo-pe unde mi s-a parut mie ca nu ai dreptate...cel putin in opinia mea.

Si iar revin la intrebarea mea obsedanta:CU CE GANDESC OARE BARBATII???HIHIHIHjust kidding.

Pupicei


Ortansa-de 2x mamica

Mergi la inceput