Alte inimioare bolnave

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Eu am cautat in lung si in lat pe net diagnosticul general, dar nu ma gasit nimic ..am gasit in schimb informatii despre cam fiecare diagnostic in parte ( nu prea stiu daca are sau nu rost sa postez link-urile)
m-am gandit sa sa trimitem mailuri la spitale si centre universitare din tara si strainatate in care sa cerem o opinie de ce nu un tratatment in spitalul respectiv si o evaluatre a costurilor .Eu incerc maine dimineata sa contactez cativa prieteni de acasa din Buc poate gasec pe cineva sa va ajute cu scanerul...ar fi bine daca sunteti de acord cu mail-rile sa le anexam acolo...

Fruntea sus si Doamne Ajuta!!!


Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!
Alessia, Benny (02.03.05) si Sebi (16.01.98)
Poze de pitici voinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

ierati-ma sunt agitata pentru fata asta ca nu are cine sa o ajute si e pierduta..Teodora este din Targu Muresh.
am sunat-o acum si e mititica cu bagajele facute...offf...nu pot sa ii zic sa ia trenul..cred ca o sa iau un taxi si tot o aduc...

Am vorbit acum cu Cristina mama celeilalte Mariuca si femeia asta se agita conform indicatiilor...bravo ei.
A sunat la numarul dr Gavrilescu din Timisoara si dr e in concediu dar a zis sa dea fax la spital cu diagnosticul ca el revine in 2 zile, insa eu am sfatuit o sa mai sune la el odata si sa o trimita pe ea direct la acel cardiolog de care i-a vorbit el. A sunat de asemena si la Cluj si i s-a spus ca trebuie sa vina luni sa se interneze cu fetita, sa ii faca ei niste investigatii sa vada ce e de facut..hai ca e bine..mai are putin timp ...se misca lucrurile si sper ca f. curand sa salvam fetita..
Am uitat sa va spun ca Teodorei i s-a spus la Muresh ca nu mai are sens sa se agite.."nu vezi ca moare, nu mai are nici o sansa.."
Cum sa iti spuna asha ceva un medic..offf?
Chiar am ajuns sa ma intreb cum de s-au purtat asha frumos cu noi?
cine ma ajuta cu Teodora va rog? dau eu bani de benzina..mai cersesc pe la birou pe la lume..vedem cum facem...

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

OK cine o fi nu conteaza numai sa ne miscam mai repede.Vezi ca ti-am lasat pe messenger detalii cu nr telefoane.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

Va rog mult, faceti rapid scanner la documente, traducem ce este de tradus si o rugam pe Cornelia sa sumbita cazul fetitei Teodorei la Mecenat.
Chirurga de a Mécénat este plecata de la Paris pt inca 2 saptamini, dar ceva tot se poate face sau macar incerca daca este atit de urgent...


Pashosha, daca e posibil, ar fi bien ca Teodora sa ia un raport de externare in care sa scrie - ca si pentru Bella - ca ei nu pot sa faca nimic :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:



DAN.D A PLECAT LA TG. MURESH DUPA TEODORA.................URAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Pashosha, dar daca fetita Teodorei vomita si e destul de grav, cred ca un drum lung cu masina e destul de periculos. N-ar trebui sa vina cu o ambulanta sau poate reusim sa vorbim cu SMURD-ul.

Uite, am facut rost de numarul de tel de la ei (SMURD), am sunat, am intrebat daca pot face ceva ptr noi si am fost sfatuita sa sun la dr. ARAFAT (e directorul lor, il stiti sigur) si sa-l intrebam pe el. Eu l-as suna, dar cred ca are nevoie de foarte multe amanunte pe care voi le stiti mai bine: diagnostic, conditii, etc.

TEL DR. ARAFAT: 0788.112.001

tel de la SMURD TG. MURES: 0265.210.110

MERITA INCERCAT! BAFTA MULTA!

Sabina trebuie sa traiasca!
Ajuta si tu aici:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54099

Anuc si Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Bine ca s-a rezolvat si cu transportul. Sa speram ca vor ajunge bine la Bucuresti si ca se va gsi o solutie pentru ea!!


Ajutati-l pe Mihaita

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Fetelor, SMURD, nu transfera de la domiciliu privat la domiciliu privat ca nu e taxi...
am inteles de la Teodora, ca Mariuca rezista sigur 5 ore in masina..Adela o va tine la ea..multumim din suflet..si Andreea, sorry ca nu am deschis yahoo ca sa vad mesajul tau..oricum tu ramai in picioare pentru Cristina cu mariuca daca vine aici...
Doamne ajuta..
Adinan, Teodora va fi aici maine..in functie de ce spune Dr Olteanu, ne punem in 2 minute pe tradus documente...nici nu se discuta...

Am vorbit cu Irina Raisler( NU UITATI DE EMISIUNEA BELLEI MAINE LA 17.30 PE ACASA) si a fost de acord ca imediat ce avem spitalul si suma necesara, sa facem emisiune despre ele la povestiri adevarate...
mersi din suflet Irina..

Se poate fetelor, se poate...DAN, MA INCLIN IN FATA GESTULUI TAU..ESTI UN MARE OM!!!

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Acum am vazut si eu subiectul...si in limita timpului meu ajut cu ce trebuie, traduceri, pagina web...orice..
Mi se rupe sufletul cand citesc asa tragedii dar am speranta si credinta ca asa cum am facut-o pana acum, asa putem si de acum inainte schimba firul vietii acestor minuni...catre o viata mai buna si catre sanatate! Doamne ajuta!

Asadar, Pashosha, conteaza si pe mine si da-mi de stire cu ce pot ajuta!


--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei

Are 6 luni de zile dar lupta sa traiasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

mariuta a teodorei e pe drum sper Adela...maine, cel tarziu vineri o vede Dr. Olteanu....
Mariuta a Cristinei, luni e asteptata la Cluj pentru a fi vazuta


URAAAAAAAA
NUMAI DATORITA ACESTEI FAMILII MINUNATE CARE SUNTEM ACESTE FETITE SE VOR FACE BINE

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput