Mihaitza al lui Felis...un bb al comunitatii DC(3)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca.gabriela spune:

Cat despre laptic, e ok, mai poate astepta pana saptamana viitoare. Doua mamici s-au oferit deja sa dea 2 cutii de lapte si le multumim mult, desi apelul era doar pentru transport . Deci saptamana viitoare tati-de-Mihaitza va da cutiile Elizei si ea le va trimite la Felis. Multumim frumos ca ati fost asa prompte!

POZELE MAMARUTZEI!!!
mamica de Mamaruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaS spune:

Am vorbit si eu astazi cu Felis , mai mare rusinea pana la urma m-a sunat ea pe mine. Din cate am inteles are doua numere de telefon dar mie mi-a dat doar unul. Mi-a spus ca pot sa va intreb pe voi care este celalalt ( am inteles ca unul este cu 2 si altul cu 5 ...).
Eu nu am mai vorbit pana acum cu ea decat prin PM sau mail, dar mi s-a parut bine dispusa si cu moralul ridicat. Am inteles ca analizele de la sange ale lui Mihaita au iesit bine, iar zilele urmatoare ii fac si celelalte ( gatul si nu mai imi aduc aminte ce??? ) si daca totul este OK merg la Bologna imediat ce se va elibera un post.
Eu inca nu am reusit sa ajung la farmacie sa vad cat costa laptele aici dar vad ca pana la urma il trimiteti din Romania.

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

quote:
Originally posted by ENYA


FELIS stie ca si eu am trecut prin asa ceva, operatia pe cord a baiatului meu, cand era mititel.
Roag-o ca in timpul asteptarii aceleia chinuitoare ptr ea - durata interventiei chirurgicale pe inimioara lui Mihaitza, sa incerce sa nu planga, si sa-i "vorbeasca" in gand copilului ei (poate suna ciudat, stiu, dar legatura dintre ei este foarte puternica), sa-i "spuna" ca-l iubeste, ca este langa el, sa fie curajos, puternic, ca vor trece cu bine si de aceasta incercare. Sa "vorbeasca" cu el tot timpul !




Enya asa e ca suna ciudat dar eu te inteleg .Asa ceva nu poti uita.
Ma bucur pentru tine Felis ca te-ai acomodat.cat despre atitudinea unor asistente sa nu te consumi ca asa am patit si noi.Dupa ce ne-au cunoscut mai bine totul s-a schimbat la 180 de grade.Si daca ai ceva de intrebat despre Mihaita sa nu ai retineri.Chiar daca vei deranja unele persoane pana la urma va fi bine pentru voi.
sanatate si aveti grija unul de celalalt!
Voi sunteti departe dar noi va simtim aproape.

Cristina si Mariuca
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">Povestea nasterii


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

revin cu vesti de la felis

mai intai.... am transmis toate mesajele voastre ca la carte , va multumeste va pupa si va iubeste, dutzi ti-am trimis pmscuze de intarziere

ei sunt bine , mihai continua sa ia in greutate spre incantarea lui felis, azi de exemplu a mancat minim 270 ml la fiecare masa, ii aduc alea ce au de la spital el papa tot si felicia ii mai da si laptic in continuare si mai papa
asteapta cu sufletul la gura rezultatul de la exudat si coprocultura care daca vor fi ok ii vor deschide drumul catre Bologna
daca mihai este sanatos, nu e nevoie sa il astepte pe doctor ci, la primul loc liber de la spitlaul de acolo il va opera
rezultatele ii vin poimaine
ei ii se pare totusi ca ar avea putin rosu in gat dar dr de acolo sunt mai evazivi ( ea zicea ca daca ar fi fost asa dr noastra i-ar fi dat tratament)cica a tusit mihai de fata cu ei dar nu au reactionat
mihaita vrajeste asistente i-a zambit uneia, cand a vrut sa plece a plans sa intors la el i-a zambit iar si drept urmare.... mami a avut la masa carne
laptele ii va ajunge pana saptamana viitoare, poate pana atunci gasim pe cineva din bologna sa il cumpere de acolo sa il duca si il plateste ea caci la fiorentola unde e ea acum e un orasel prea mic si nu se gaseste, a gasit cereale, borcanele si un singur fel de lapte care nu ii e bun
cam atat pentru moment revin cu vesti,


Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

fetele din italia este cineva mai aproape de fiorentzola care sa ii poata cumpara lui felis laptele ( aptamil forward) de platit il plateste ea acolo dar in oraselul ala nu se gaseste

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amuleta spune:

Paxela, da-mi urgent adresa exacta si numele ei, ca pot sa i-l comand de aici prin internet si ajunge acolo intr-o zi-doua prin curier, am gasit un web-site unde-l pot comanda si nu mai e nevoie de nimeni sa se deplaseze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

quote:
Originally posted by amuleta

Paxela, da-mi urgent adresa exacta si numele ei, ca pot sa i-l comand de aici prin internet si ajunge acolo intr-o zi-doua prin curier, am gasit un web-site unde-l pot comanda si nu mai e nevoie de nimeni sa se deplaseze.



prin curier putem sa il trimitem si de aici saptamana viitoare dar ea nu vrea sa apeleze la asistente, nu stie adresa spitalului

multumim mult de ajutor





























multumim de ajutor

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

buna seara
revin cu vesti de la felis
mihai mancaciosul termina lapticul marti si asteapta mami a lui sa ii trimitem altul, se pare ca varianta cu luatul de acolo a cazut asa ca voi apela din nou la bunatatea elizei sa ne ajute cu dhl-ul.
odata cu pachetelul ii voi trimite si postarile de pe forum, toate mesajele voastre ,asa ca puneti-va pe scris sa aiba fata ce sa citeasca

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

fetele care aveti lapticul , cum facem sa ajunga la mine?

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Felis draga mea, ai vazut ca te simti mai relaxata acolo? Intr-un fel, binenteles, dar parca te mai odhnesti nitel.


Va iubim mult de tot, o sa fie bine, il imbratisez pe Mihaita tare de tot si il puuuuuuuuup!



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput