Mihaitza al lui Felis...un bb al comunitatii DC(3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

mihai s-a trezit din anestezie si a fost deconectat de la aparate
inca un pas dificil a fost trecut
multa putere in continuare mihaita

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

Doamne ajuta!

s-auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianette spune:

mult succes, Felis si Mihaitza ... Azi v-am citit povestea, sunteti atat de curajosi. Dumnezeu sa va binecuvinteze si orice-ar fi sa va incredeti in El ca este Mare.
Ne rugam pentru voi!


DIANE
cununie
nunta (pe curand si altele)
diverse chestii pentru nunta & cununie
Honey-Moon Albena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca.gabriela spune:

Azi m-a sunat la 8.30, era foarte incantata, Mihaitza n-a slabit deloc, are 7.500, papa portii normale, doar mai scanceste uneori din cauza operatiei dar se rezolva cu supozitor . Singura ei problema e ca noaptea vin asistentele din ora in ora sa ia temperatura desi Mihaitza n-are nimic ! I-a facut si EKG si totul e ok cu inimioara lui puternica . Maine ii scoate deja firele. Felis va pupa pe toate una cate una si va duce dorul ...

POZELE MAMARUTZEI!!!
mamica de Mamaruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ENYA spune:

quote:
Originally posted by raluca.gabriela

Azi m-a sunat la 8.30, era foarte incantata, Mihaitza n-a slabit deloc, are 7.500, papa portii normale, doar mai scanceste uneori din cauza operatiei dar se rezolva cu supozitor . Singura ei problema e ca noaptea vin asistentele din ora in ora sa ia temperatura desi Mihaitza n-are nimic ! I-a facut si EKG si totul e ok cu inimioara lui puternica . Maine ii scoate deja firele. Felis va pupa pe toate una cate una si va duce dorul ...

POZELE MAMARUTZEI!!!
mamica de Mamaruta




Multumim pentru vestile bune !
De-acum, cu o inimioara care functioneaza normal, organismul lui va recupera foarte rapid, eu prevad ca va manca portii triple cat de curand ptr o perioada, si va lua in greutate bine de tot ! Nu exagerez cu nimic. Vladi a suferit aceeasi interventie pe cord ca si Mihaita, si timp de 3 saptamani dupa operatie a "papacit" triplu, iar la o luna "dupa" avea 1,5 kg castigate Este foarte posibil ca Mihaita sa aiba aceeasi "reactie".

Ptr fetele care vorbesc cu Felis :

Exista un unguent CONTRACTUBEX-Gel, pe baza de extracte de plante, foarte bun ptr cicatrizarea operatiilor.
Mai multe detalii aici : http://www.merz.com/health/scars/contractubex/

Eu l-am folosit ptr Vladi, dar din pacate, nici acum (ca m-am interesat)nu se gaseste in farmaciile din Ro. Poate fi doar comandat la o clinica de aici (ESTET), dar am sunat si pretul mi se pare exagerat (el, si asa, nefiind foarte ieftin). Cand am avut eu nevoie, in 2001, mi l-a adus cineva din Germania. Si cred ca achizitionarea din "afara" ramane cea mai buna solutie.
Daca Felis este de acord sa-l utilizeze (sa intrebe si medicii din Italia daca il recomanda, bineinteles), poate ca incearca sa-l ia de acolo, cred ca si in Italia se gaseste.

Amalia si Vladi (5 ani si 3 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

enya multumim de sfat ii voi transmite denumirea sa vedem ce zic doctorii

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

ok si din nou vesti despre mihai
azi i-au scos firele, iau facut analize din nou, a fost cam traumatizat si o perioada nu a vrut decat in brate la mami a lui dar cu timpul s-a linistit
maine se intorc la fiorentola si cu inca putin noroc intr-o saptamana mergem la aeroport
feliciei ii e putin teama caci ceilalti copii au facut complicatii dupa sa ne rugam in continuare pt ei sa fie bine, Mihai a fost un luptator sa ii dea dumnezeu putere sa ramana asa
el deja mananca bine ( de exemplu ieri a mancat 170, 250, 270,270) e vioi pana acum a mers perfect sa speram ca va ramane asa

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaS spune:

Am vorbit acum cu Felicia, sunt inca la spital la Modena, vor ajunge la Fiorenzola pe la 16:30. A vorbit cu medicul de la Fiorenzola si i-a spus ca nu ii mai interneaza in spital ci intr-un apartament ce apartine fundatiei ( in spital sunt multi virusi si ii este frica sa nu se imbolnaveasca Mihaita ). Doctorul va merge sa-i viziteze acasa, singura chestie este ca va trebui sa se descurce singura cu mancarea.

O zi buna

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Ma bucur ca aud ca sunt pe drumul cel bun. Ii pup pe amandoi si spuneti-ti lui Felis ca ii asteptam cu drag acasa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Minunate vesti! Felis si Mihaita, ne rugam ca totul sa decurga la fel de bine ca si pana acum! Va iubim si va asteptam, cu drag, acasa!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput