Perle de-ale sotilor

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Va povestesc si eu una cu sotul.

Cumparasem o varza sa fac taitei cu varza dupa care suntem amandoi inebuniti, dar nu ma apucasem de macel.

Eu plec sa o aduc pe mama sa-si vada nepotul. Ajungem cu liftul la etajul la care locuiam si mama remarca ca e cineva care a ars rau mancarea. Sunam si aflam cine. Omu' s-a gandit ca va da bine in peisaj sa-l prinda soacra in bucatarie. Asa ca ardea varza de zor, dar sustinea in continuare ca situatia e sub control.

Il lasam in pace si mergem la cupil.

Miros de miros de miros!

Sincer mi se facuse o pofta si laudam initiativa. Apare omu si ne spune bilantul: taiteii fiersesera prea tare .. de nu se mai cunoastea ce era acolo, dar nu asta era problema. In loc de pasta de rosii pusese dulceata de casa de trandafiri peste varza..pt simplul motiv ca aceasta se gasea intr-un borcan etichetat pasta de rosii.

Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

mi-am mai amintit o faza, de anul trecut:
4 dimineata.
Barbatu-meu facea baie - mai exact, vegeta linistit in cada.
Si aude: pic, pic, pic pic pic.
Dintr-o data vede un jet de apa tasnind de la teava care alimenta bazinul WC.

Sare eroic pe WC, cu o galeata, sa "tina" apa.
Si zbiara la mine: "trezesteeee-te! Inundaaatiiiie!"

Bezmetica, ma trezesc... aprind tacticoasa o tzigara....
El tot tipa disperat in timpul asta, sa ma duc sa chem administratorul, sa opreasca apa de la subsol, ca e teava principala....

Ma prind intr-un tirziu despre ce e vorba, alerg pe scari in desuuri, sa chem administratorul.

Intre timp, barbatu-meu cocotzat pe WC, asa cum a sarit din cada, se lupta eroic cu jetu' de apa.

Sun la administrator...pauza.
Bat...nimic.
Iese o fatza adormita de la usa de alaturi si imi spune ca e la mare.
Cu cheile de la subsol.

Bun.
Fug, pe scari, la presedintele blocului.
O cucoana.
Singura.

Ii explic, vine femeia sa vada.
Cind sa intre pe usa - imi aminetsc ca barbatu-meu e urcat pe wc, in fundu' gol.
Ii spun "Stai! Intru doar eu!"
Saraca femeie sa uita lung la mine: eu stiam ca ne-am inundat - de ce sa mai intru eu ?!

O iau prin invaluire, fugim jos sa oprim apa la teava principala.
Ne chinuim ce ne chinuim: vana blocata.

Intre timp, barbatu-meu zbiera disperat: "hai mai repede, f..-i, nu pooot sa o maaaaaai tiiiiiin!!!"

Usa era deschisa.
Citeva babe au auzit urlaturi.
S-au inghesuit pe hol si conversau cu el:

"Ati patit ceva? Sa venim sa va ajutam ?!"
El: "Nuuuu... sa vina nevasta-mea!"
"Da' de ce aveti nevoie ?"
"De un furtun!"
"Pai va aduc eu!"
"Nuuuuuuuu... vreau un furtun ADUS DE NEVASTA MEA!!"
"Pai unde e nevasta?!"
"Nu stiu unde eeeeee.... sa vina sa imi dea FURTUNUUUU'...altfel inund caasaaaa!"
"

In sfarsit, am oprit apa..am urcat...
Il aud din lift pe barbatu-meu injurind de toate alea.

Si babutzele adunate ciorchine in dreptul usii.

Si comentind "da' rau barbat ti-ai luat, maica... auzi, ii trebe un furtun DA NUMAI ADUS DE NEVASTA-SA... si la 5 dimineata... altfel inunda casa!!! Ptiu, ptiu..."


Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

teribila faza, Eliza

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:



Dumnezeu sa ne ajute la toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Am ras cu lacrimi vreo 10 minute, cum n-am mai facut-o de mult timp. Fetelor, sunteti teribile. Jumatate din hazul poantelor este data de stilul vostru haios de a povesti . Cel putin faza povestita de Elise mi-a provocat dureri de burta de atata ras. A trebuit sa ma opresc de cateva ori sa-mi sterg lacrimile.

Am sa ma gandesc si eu sa descriu niste "podoabe" de-ale sotului.

Alina

Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_trend spune:



Super tare povestile cu sotiorii vostri...
Am o durere de burta.... de cat am ras...
Promit cand imi aduc aminte de faza tare... ca vin si o spun...

Nunta noastra
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Mai am si eu una actuala, adica de Martisor.

Eu sunt in zodia Taurului..asta e, n-am ales-o eu.
Vine omu' din oras victorios ca ne-a luat si mie si mamei martisoare-lantic "zodiacale".

..adica sa umblu cu vaca la gat?!!!

Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca_C79 spune:

Fetelor am si eu una buna.....pe vremea cand sotul meu imi facea curte... intr-o seara s-a dus la Mall sa imi cumpere cadou de Craciun. Si cum se pregatea el....era ingraba...pe intuneric si-a luat un adidas de un fel si altul de celalalt si asa s-a dus la MAll....nici macar nu a observat pana cand a ajuns si pe la mine pe acasa....cand l-am vazut.....nu mi-a venit sa cred ochilor....atunci m-am enervat pe el de numa....acuma cand ma gandesc...rad si mi-e drag de imi vine sa il mananc....Yep...ce ziceti de asta...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Consortu vine intr-o seara c-o mina foarte ingrijorata shi-mi zice: -Auzi, cred ca ne spioneaza careva, poate vecinii, ai vazut ce dispozitiv super sofisticat avem afara la geam, pe pervaz?? La care pe mine ma apuca un ris nebun shi-i zic: -Daaa, cre ca ne spioneaza bubulii cu termometru de exterior!!
Concluzie: nu va lasatzi barbatzii sa citeasca cc cartzi de Pavel Corutz

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Al meu a comis-o sambata noaptea de ziua mea! Eram la un botez pe 4 martie iar pe 5 martie era ziua mea, pe la 2 noaptea cand sa plecam toata lumea insista sa mai ramanem si il intreb de ce tot insista lumea sa mai ramanem la care el( care -mi spune tot): sa cantam la multi ani! Si aud pe cineva maaa era surpriza, nevastata nu trebuia sa stie! S-a cam suparat el ca s-a dat de gol dar pana la urma a iesit frumos!

Mergi la inceput