Dreptul la viata al unei fetite depinde de 2000EUR

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Dragilor, milioane de scuze, vad ca vreau sa ajut si mai mult incurc treburile. Am niste chestii nasoale de rezolvat zilele astea si-s mai mult pe fuga pe forum. (deh, ca am ramas online de ieri seara pina azi la amiaza cu pagina deschisa sa raspund la acest subiect, e alta treaba). Citesc raspunsurile de 3 in 3 rinduri si inteleg si io ce pot, dar contez pe Iuliana sa medieze mai bine treaba asta, mai ales ca ea e chiar in Cimpulung.

Multumesc din suflet ca va implicati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

quote:
Originally posted by alessia105

Este cineva dintre voi care stie sa faca un site ? Am putea face un site si/sau mailuri ce le putem trimite diferitelor organizatii si de ce nu oamenilor obisnuiti ..avem nevoie de detalii , de niste conturi si de ce nu de o poza ..daca nu stie nimeni sa fac un site vom gasi noi pe cineva pe forumul asta mare si frumos...



Ma ofer eu.
Am nevoie de acte, poze, istoricul cazului, povestea in detaliu.
O sa arate in genul acesta:
http://toni.netfirms.com/index.htm

Daca aveti nevoie si nu raspund prea repede aici, ma gasiti la lucia_csoma(at)yahoo.com

_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana70 spune:

Am vesti bunisoare despre Larisa. Pina acum e adunata jumatate de suma in bani gheata. Pentru asta au contribuit o sumedenie de localnici, de la oameni de afaceri pina la someri, dar si elevii de la Liceul Dragos voda, care au facut o colecta la scoala. Acum mama fetei are 140,6 miloane lei bani gramada si promisiunea pentru 13 milioane de la primarie, care cred eu ca vor veni sigur la sfirsitul lunii. Mai avem o promisiune de sprijin de la cineva din Germania, care a telefonat unui cotidian judetean ca ar dori sa ajute si, daca am inteles bine, e vorba de vreo 500 de euro. Daca si promisiunile se aonoreaza si daca mai adunam ceva la spectacolul lui Lucian Dragota si la festival, banii ar trebui sa ajunga.
Din punct de vedere medical, Larisa este iarasi norocoasa, pentru ca are trei variante pentru operatie. Una este la Cluj, unde e in evidenta, daca aduna toti banii astia. Eu tot nu pricep de ce costa atita, dar in fine. A doua varianta este la Timisoara, unde s-a oferit Dan sa o ajute sa ajunga si unde o asteapta medicii, iar totul ar putea costa mult mai putin. A treia varianta ar putea fi la Tg. Mures, unde i-ar putea face o relatie sefa sectiei de pediatrie de la noi.
Parerea mea este ca de acum mama este cea care trebuie sa aleaga pentru fetita ceea ce simte ca este mai bine si sa aiba curajul de a merge mai departe, pentru binele sufletelului. In ce priveste fetita, a fost si ea la noi, la radio, iar colegii mei au fost cuceriti...
Va multumesc din nou celor care sinteti alaturi de noi si pot sa va spun ca abia acum am realizat deplin cit de mult conteaza sa ai cu cine te sfatui si sa simti ca ii pasa cuiva de ceea ce se intimpla cu ceilalti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Si numarul de cont era gresit. de fapt acela este IBAN-ul contului de de card Banc Post cu numărul 4406600011636114, data expirării 02/2008, titular de card Sabie Liliana.

Fetele va pup. In principiu, pina luni nu mai ajung la internet dar cred ca va fi IUliana pe faza. Va multumesc din suflet ca va implicati.

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Iuliana, ne bucuram mult sa auzim ca situatia banilor se rezolva. Ne rugam in continuare ca sanatatea micutei sa fie una buna.



_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Lucia ...facem un site????Eu pun povestea pe mail cu poza si nr de cont si il voi trimite tuturor cunoscutilor ... voi traduce si povestea in engleza ...am nevoie ptr asta de permisiunea autorului articolului din ziar ?? ...
dupa ce avem site-ul voi trimite link-ul tuturor din lista mea pe messenger sau pe yahoo...


Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, Benny (02.03.05) si Sebi (16.01.98)



http://community.webshots.com/user/alessia1055

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Alessia, cred ca in moemntul in care jos scriem "Articol din x" nu ai nevoie de acordul autorului.

Imi poti da un link unde pot face trimitere?

Adresa mea de mail e lucia_csoma(at)yahoo.com
Daca ai ceva acte, etc, te rog sa mi le trimiti acolo si ma apuc imediat de treaba.

_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

nu am nimic dar o sa incerc sa scriu autorului din ""Monitorul de Suceava " am vazut ca pe topic e un articol de acolo ...o sa il caut asta seara

quote:
Daniel NEAGU - Monitorul de Suceava
...poza e pusa de DanaRosu
quote:
Am pus fotografia micutei aici http://community.webshots.com/photo/450282434/450283781QMgqXo#
iar numarul de cont
quote:
Si numarul de cont era gresit. de fapt acela este IBAN-ul contului de de card Banc Post cu numărul 4406600011636114, data expirării 02/2008, titular de card Sabie Liliana.


POate ne ajuta si DanaRosu sau iuliana70 cu ceva acte sau cum sa intram in legatura cu apartinatorii micutei ..eu voi incerca sa iau legatura cu ziaristul de la Monitorul de Suceava poate ne ajuta si el cu ceva acte ,persoane de contact ,medici ..etc


Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, Benny (02.03.05) si Sebi (16.01.98)



http://community.webshots.com/user/alessia1055

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Am gasit articolele http://www.monitorulsv.ro/showstire.php?tip=local&id=1356&arh_caut=da si http://www.monitorulsv.ro/showstire.php?tip=local&id=1538&arh_caut=da

Am gasit si adresa respectivului ziarist si in 30 de min max ii dau mail si astept reactia lui ...va pupam


Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, Benny (02.03.05) si Sebi (16.01.98)



http://community.webshots.com/user/alessia1055

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

quote:
Originally posted by DanaRosu

Si numarul de cont era gresit. de fapt acela este IBAN-ul contului de de card Banc Post cu numărul 4406600011636114, data expirării 02/2008, titular de card Sabie Liliana.

Fetele va pup. In principiu, pina luni nu mai ajung la internet dar cred ca va fi IUliana pe faza. Va multumesc din suflet ca va implicati.

Dana
And, yes, I am a blonde!


Dana, te rog mult scrie inca odata un IBAN corect si complet.
Multumesc,
Roxa

Mergi la inceput