Dreptul la viata al unei fetite depinde de 2000EUR

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Fetelor, Ancuta, eu am inteles ca daca mai trebuiau stransi 2000 de euro si s-a strans o treime, ar mai trebui cam 1300 sau 1400. In fine, nu vreau sa ma pierd in calcule matematice, ideea e ca trebuie sa strangem banii astia. Chiar nu e o suma mare, daca punem umarul si ne unim, reusim.

o bibilica, do-o bibilici, trei bibilici ... "Fiecare pasare, pe limba ei piere ..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dan.D. spune:

Fetelor miine am nr de telefon al dr. care a operat-o pe Maria de la Iasi, in Timisoara.O sa iau legatura cu el si poate cu ajutorul lui Dumnezeu sa o operam si pe ea la Timisoara, cu costuri mai mici. Daca nu are cine sa se ocupe de caz ma voi ocupa eu.O sa o duc si pe ea la Timisoara cum am dus-o pe Maria dar va trebui sa fie cineva care sa ramina in Timisoara cu mamica si cu copilul. Citeva zile o sa ramin si eu pina se clarifica situatia dar n-o sa pot sta mai mult de 4-5 zile.
Am vorbit azi cu Liliana mama Larisei si i-am spus si ei ca voi incerca sa-i ajut.Daca Iuliana s-a interesat mai mult de caz o rog sa-mi dea un nr de telefon, al meu este 0721.240.581.Eu zic ca trebuie incercat Timisoara. Mama Mariei mi-a spus ca de unde Maria urla cind se vorbea de doctori( chiar am vazut-o) la Timisoara alerga dupa ei sa o consulte, deci inca odata omul sfinteste locul.
Doamne ajuta sa-i tina sanatosi pe cei mici si pe cei care lupta sa le redea sanatatea!!
Cu mult drag Dan.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Fetelor si Dane,

2000 de euro...? Facuram noi rost de sume mai mari! Ia sa o invit eu pe vikinga pe aici:) si pe Lucia... 'ai sa ne organizam.

Intzeleg ca dan se zbate cu Timisoara, de restul trebuie sa ne ocupam noi. Ce ziceti, incercam la Teledon la OTV? acolo dureaza mult pana se ridica banii, cam 60 de zile pt ca Romtelecom trebuie sa-si incaseze facturile. Dar sunt bani siguri.

Eu vinerea viitoare, de la ora 21 am emisiunea la RRI. Dana, tu esti in Bucuresti? Te-as putea invita in studio si vorbim si cu mama fetitei la telefon. E fun la emisiunile mele, ce zici, ai putea sa vii?

Danutzu, tu mai vii o tura? poate vorbim si de Maria, ce zici?

Anda, mama Irinei
fotografiile Irinei
Despre subtilele inchisori...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana70 spune:

Oameni buni, incep sa cred ca Dumnezeu o iubeste mult pe Larisa! Pina in seara asta erau strinsi 35 milioane de lei bani gheata, primaria a inceput documentatia pentru un ajutor de urgenta de 3 milioane de lei,pe care il poate lua saptamina viitoare, iar de la bugetul local avem 99 la suta sanse sa mai obtinem 10 milioane, pe la sfirsitul lunii, cind se reunesc consilierii. Duminica amplasam o urna pentru colecta la un festival al laptarilor, unde vine ministrul Flutur si alti <grei>. Asta inseamna ca avem 48 de milioane din 80, in doua zile si mai avem sanse. Va tin la curent si cu ce va fi la spectacolul umanitar.Eu cred ca vom reusi si va multumesc tuturor celor carora va pasa de un copil nevinovat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Dan multumim tare mult pentru ceea ce faciEu pot stringe prin pay pal, cont sau pliculetz bani pt fetita. Cine doreste sa ajute sa ma contacteze.Chestia e ca timpul e foarte scurt si inca nu stim daca nu cumva pt o intereventie in Timisoara ar trebui bani mai putini. Dan cind ne poti anunta?Sa inteleg ca fetita a fost deja in Timisoara daca e familiarizata cu medicii, ceva nu a fost in regula de nu i s-a oferit optiunea de a fi operata acolo?Si ce anume costa 180 milioane?Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)TELEDONUL EUROPENCELOR INIMOASE PENTRU CEA MAI FRUMUSICA BEBELUSHA:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53837"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Iuliana ai adus vesti foarte bune!Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)TELEDONUL EUROPENCELOR INIMOASE PENTRU CEA MAI FRUMUSICA BEBELUSHA:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53837"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Este cineva dintre voi care stie sa faca un site ? Am putea face un site si/sau mailuri ce le putem trimite diferitelor organizatii si de ce nu oamenilor obisnuiti ..avem nevoie de detalii , de niste conturi si de ce nu de o poza ..daca nu stie nimeni sa fac un site vom gasi noi pe cineva pe forumul asta mare si frumos...


Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, Benny (02.03.05) si Sebi (16.01.98)



http://community.webshots.com/user/alessia1055

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Da, Roxana, ai dreptate. Dusa de val, am calculat gresit.

Vikinga, ai inteles gresit. Dan vorbea despre Maria, pe care a dus-o la Timisoara si care a fost operata acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Daca o sa mai fie nevoie de bani, eu am o biserica care a ajutat si in cazul Sabinei si este de acord sa primeasca donatii acolo pentru orice copil dorim noi. As prefera ca lumea sa doneze acolo pentru ca nu vreau sa ma incurc cu taxele. Dau toate datele pe PM.
Tin sa mentionez faptul ca eu fac contabilitatea acestei biserici si am acces la toate informatiile, deci toti banii ajung exact unde trebuie.

Succes!

_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dan.D. spune:

Cind am zis ca incepuse sa se familiarizeze cu med. era vorba de Maria de la Iasi.
Scuze sint pe fuga.Azi vorbim.
Cu drag Dan.

Mergi la inceput