Rahova sau apropiere...(6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

quote:
Originally posted by floricika

Anangel, totul va fi bine, o sa vezi! Un singur sfat, incearca sa faci abstractie de tot inainte de nunta si neaparat sa te odihnesti cel putin 2 zile inainte. Din pacate eu nu am facut asta si mi-a parut rau. Nu ne-a ajutat nimeni cu nunta iar in saptamana aia am alergat cat nu am alergat in 8 luni....Initial am zis ca imi voi lua liber in saptamana aia dar din moment ce clientii ma sunau...nu m-a lasat inima sa nu servesc...sunt clienti vechi pe care nu imi permit sa ii pierd...Asa ca am muncit inclusiv joi! Dar intre timp rezolvam ce mai era si pentru nunta. Vineri am alergat amandoi dupa diverse chestii (inclusiv cartea verde a masinii nu o aveam si urma sa plecam duminica in honey moon care am aflat ca trebuie sa o faca firma de leasing si fugi la firma de leasing si tot asa....), de mancat nu mai mancam de o saptaman si imi era deja greata, probabil de la ficat, aveam cearcane cat casa si eram neagra la fata de obosita. Nu facusem aranjamentele la mese, nu terminasem marturiile, cartonasele....toata saptamana ne-am culcat numai la 2-3 dimneata...Vineri la 11 noaptea am ajuns la mama care ma astepta cu cartofiori prajiti si copanele de pui iar eu nu am putut sa mananc nimicAm adormit pe la 2 dimineata si de obosita ce am mai fost am uitat si de emotii si de tot si am dormit bustean, fara vise! (in ziua nuntii aveam 47 de kg, atarna rochia pe mine, s-a dus naiba si bustul si tot.....ca altfel trebuia sa vina rochia aia).
Deci daca ar fi sa mai fac o data, clar m-as odihni inainte de toate.
Bafta la examenul de sofer si la nunta!


http://photos.yahoo.com/flory1008



Floricika, multumesc de sfaturi si de urari. Din cate imi spui tu, prevad ca la mine va fi totul mai mult decat OK. In sensul ca eu imi iau concediu din lunea dinaintea nuntii si n-are cine sa ma opreasa, pentru ca desi nu e nimeni in firma care sa faca ce fac eu, oricum mi se f...lf...e de firma si de tot ca oricum sunt niste nesimtiti si dupa nunta vreau sa-mi caut alt loc de munca. Asa ca n-au decat sa stea si-n cap ca eu tot n-o sa vin la servici. In plus noi am cam facut majoritatea cumparaturilor, NU plecam in luna (saptamana de miere) si nu avem carnet nici unul din noi deci nici probleme cu masina. Asa ca am mai scapat de 3 probleme. Cat despre oboseala, eu deja sunt terminata, dorm in week-end de mauita Dumnezeu in pat, pentru ca anul asta n-am avut concediu deloc iar la servici a fost de lucru la greu. Cartonasele de mese sunt gata si tot ele vor fi si marturiile noastre, de aranjatul meselor nu ma voi ocupa eu...cat despre faptul ca o sa-mi stea rochia urat pe mine...hehe...eu imi fac griji ca n-o sa ma incapa pentru ca la proba abia respiram in corset si cred ca daca ma mai ingras mult n-o sa mai intru deloc in corsetul ala...si problema e ca chiar ma ingras, mi-e foame non-stop. Si am facut fratilor o burta, de zici ca ma pregatesc de botez nu de nunta. Off Si uite asa am rezolvat toate problemele descrise de tine

I wish I were an angel...

http://photos.yahoo.com/anangel_lexi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

E uite ma bucur ca nu vei avea stresurile care le-am avut eu! Eu am firma mea, situatia a fost altfel. Nu am sef dar nici nu am avut cui sa plasez sarcinile. Avantaje si dezavantaje! Oricum se ajunses sa glumim cum in noaptea nuntii imi iau facturierul sub fuste si mai fac o factura intre 2 dansuriDormi cat poti iar cu mancatul, stai linistita, poate fi pe fond de stres. Eu in schimb nu am mai avut emotii sambata deloc, pluteam si nu mai intresa nimic. Putea sa se darame si biserica, nu ma interesa, era ziua noastra si m-am bucurat din plin de ea! Vezi sa nu fie invers la tine

http://photos.yahoo.com/flory1008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viovio spune:

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57835" target="_blank">AICI puteti face o surpriza unei mamici de Rahova.



Violeta, mami de printesa Cristiana Bianca
POZE CU BIANCA




"Viseaza ca si cind ai traii vesnic,dar traieste ca si cum ai murii azi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Off, ce ma enerveaza reclama asta la Ford, imi vine sa dau cu monitoru' de pereti!
Gata am reusit si eu sa transmit un mesaj pt Andreea.

I wish I were an angel...

http://photos.yahoo.com/anangel_lexi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viovio spune:


Poftiti pe prima pagina,doamnelor.

Violeta, mami de printesa Cristiana Bianca
POZE CU BIANCA




"Viseaza ca si cind ai traii vesnic,dar traieste ca si cum ai murii azi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

Fetelor e groaznica vremea asta!!! BB Roland e racit rau, ia antibiotice si este si cacacios . Simt ca o iau razna. Papa regim saracul si e tare trist.Vreau sa vina vara, mi-e dor de parculetzul nostru plin de copii si mamici. Asa ne simtzim singuri si tristi...
Ce facetzi? Pe unde umblatzi de nu mai scrietzi aici?
Va pupam.

Mia, mami de BB Roland

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Pai cu bebe nervos nu apuc mare lucru sa fac. Daca stau la calculator si ea e pe jos se baga la fire, trage sertarele, fuge pe hol. Daca o iau in brate imi apasa pe taste, imi trage de mouse si mai rau ma enervez. Azi insa am iesit afara pe la 1, nu am stat prea mult ca batea vantul si nu aveam la mine nici suzeta, nici ceai. Acum seara am mai facut o incercare dar a inceput ploaia si ne-am intors rapid.
Imi pare rau ca sunteti bolnaviori! Pupa baiatul si fa-l bine ca se face cald peste cateva zile (SPER!) si ne reintalnim in parc. Chiar daca nu mai stam la rasfat cu orele afara...asta e!

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

'Neatza fetelor!
Iar ploua...Daca nu vine mai repede vremea buna simt ca o sa cad in depresie.
BB Roland este tot fornait. Nu mai tuseste asa rau, dar este fornait si a facut buba la nasuc de la mucisori...
Cu burtica o tzinem cu regimul in continuare...
Sa avetzi o zi cat mai buna!
la mamici si bebici.

Mia, mami de BB Roland

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Buna, fetelor !
Am mai inviat si eu...
Am fost foarte suparata, trista, nefericita, ganditoare, filozoafa, indignata...etc...si n-am vrut sa va stric si voua cheful cu starile mele de spirit care ar fi razbatut printre cuvinte ...
Mi-a fost dor de voi toate, mi-a lipsit relatia nostra virtuala...cel mai mult simt nevoia unei prietenii reale...
La multi ani !celor care si-au serbat ziua si piticilor care au implinit lunisoare !
Floricikati-am vazut pozele. Ai fost superba ! Casa de piatra, sa fiti fericiti si norocosi si sa faceti lucruri marete impreuna !
Pupici.

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Aissa, ieri pe la 2 fara ceva eram si noi prin parc. Pustiu, frate! Mi-a parut rau ca am fost pana acolo. Tudor a fost marait zilele astea si l-a apucat urlatu' pe acolo ca nu mai stiam cum sa ajung mai repede cu el acasa.

Andreea, mamica lui Tudor - 10.08.2005

POZE

Mergi la inceput