Rahova sau apropiere...(6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miag spune:

....chiar ca e groaznica vremea..si noi ne-am invatzat haimanale....acum plecam prin Carrefour ca in casa nu mai este de stat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viovio spune:

Eu am devenit aproape invizibila...de cind cu serviciul asta...Dar nu v-am uitat.
la mamici si bebelusi.


Violeta, mami de printesa Cristiana Bianca
POZE CU BIANCA




"Viseaza ca si cind ai traii vesnic,dar traieste ca si cum ai murii azi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Fetele, pe unde ati fost azi? V-ati mutat in alt parc?

Am fost ieri la cantarit si avem 5 kg la 5 saptamani. Suntem grasuni!

Andreea, mamica lui Tudor - 10.08.2005

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

fetelor, va pup, am revenit si eu din honey moon!!
Am avut o nunta foarte frumoasa,am ras incontinuu de zici ca luasem pastile de ras, am dansat.... pozele le puteti vedea in linkul din semnatura. Din pacate totul a trecut asa repede....
Acum am revenit la munca si avem planuri mari: in primul rand muncim la un bebe, si ne mobilam casa. Diseara ne vine dormitorul, abia il astept!
Va pupicesc pe toate!

http://photos.yahoo.com/flory1008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Noi si ieri si azi am fost golani asa ca am ratat plimbarile, mai nasol e ca nu am facut nici mancare pentru maine....asa ca vad eu ce improvizez la pranz pentru fata.

Maaaama ce grasuni copii pe aici. Ale avea la 1 luna 3 kg. Bravo bebe Tudor, sa cresti mare si sanatos! Ca voinic...nu mai zic!

Floricika, acum ma apuc de privit poze, ma bucur ca a fost cum ti-ai dorit si ...mult spor la lucru

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

Floricika, ai fost o mireasa SUPERBA!
CASA DE PIATRA! SA FITI FERICITZI SI SA VA IUBITZI MEREU CA IN PRIMA ZI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

quote:
Originally posted by aissa

Maaaama ce grasuni copii pe aici. Ale avea la 1 luna 3 kg. Bravo bebe Tudor, sa cresti mare si sanatos! Ca voinic...nu mai zic!

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God




Lasa ca a recuperat bine fata. Ti-am zis ca atunci cand am vazut prima oara poze cu Ale, mai ca imi venea sa plang ca vreau si eu o fetita asa frumoasa? Eram inca burticoasa si stiam ca voi avea baiat.

Andreea, mamica lui Tudor - 10.08.2005

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

quote:
Originally posted by andre_ea

Lasa ca a recuperat bine fata. Ti-am zis ca atunci cand am vazut prima oara poze cu Ale, mai ca imi venea sa plang ca vreau si eu o fetita asa frumoasa? Eram inca burticoasa si stiam ca voi avea baiat.

Andreea, mamica lui Tudor - 10.08.2005

POZE



Da, a recuperat foarte bine. Cat despre fetita...treci la lucru cu Floricika in rand , aveti timp, sunteti tinere!

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Floricika, felicitari si casa de piatra!!! Si mult succes la bebe. Cand ma gandesc cat mai am eu de asteptat cu bebe...imi vine sa ma sui pe pereti!!! Ieri dimineata chiar faceam o socoteala ca puiu' meu o sa intre la gradinita cel mai probabil in 2010! Doamne cat mai e pana atunci!!! Pana una alta peste 2 saptamani am examenul auto iar peste 1 luna si 3 zile nunta. Uff, sper sa trec de toate cu bine si mai ales sper sa iau carnetul de prima oara!

I wish I were an angel...

http://photos.yahoo.com/anangel_lexi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Anangel, totul va fi bine, o sa vezi! Un singur sfat, incearca sa faci abstractie de tot inainte de nunta si neaparat sa te odihnesti cel putin 2 zile inainte. Din pacate eu nu am facut asta si mi-a parut rau. Nu ne-a ajutat nimeni cu nunta iar in saptamana aia am alergat cat nu am alergat in 8 luni....Initial am zis ca imi voi lua liber in saptamana aia dar din moment ce clientii ma sunau...nu m-a lasat inima sa nu servesc...sunt clienti vechi pe care nu imi permit sa ii pierd...Asa ca am muncit inclusiv joi! Dar intre timp rezolvam ce mai era si pentru nunta. Vineri am alergat amandoi dupa diverse chestii (inclusiv cartea verde a masinii nu o aveam si urma sa plecam duminica in honey moon care am aflat ca trebuie sa o faca firma de leasing si fugi la firma de leasing si tot asa....), de mancat nu mai mancam de o saptaman si imi era deja greata, probabil de la ficat, aveam cearcane cat casa si eram neagra la fata de obosita. Nu facusem aranjamentele la mese, nu terminasem marturiile, cartonasele....toata saptamana ne-am culcat numai la 2-3 dimneata...Vineri la 11 noaptea am ajuns la mama care ma astepta cu cartofiori prajiti si copanele de pui iar eu nu am putut sa mananc nimicAm adormit pe la 2 dimineata si de obosita ce am mai fost am uitat si de emotii si de tot si am dormit bustean, fara vise! (in ziua nuntii aveam 47 de kg, atarna rochia pe mine, s-a dus naiba si bustul si tot.....ca altfel trebuia sa vina rochia aia).
Deci daca ar fi sa mai fac o data, clar m-as odihni inainte de toate.
Bafta la examenul de sofer si la nunta!


http://photos.yahoo.com/flory1008

Mergi la inceput