Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (102)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

este 8.20...si cupilul meu inca doarme..asa ca am dat o tura pe aici..mey...ce-i cu productivitatea asta scazuta?
roxa...eu nu stiu unde ai scris ca pleci la nunta..he,he,..eu am citit doar de Timioara...deci? Pupici pe suedezul mic sa-i treaca bubita..noi facem cite un cucui in fiecare zi..ca deh..nu mai vrea sa mearga in 4 labute..
Vai citi copii cu mucisori..Sanatate..Tudor, Pupi...d-nul Pufu...o-i fi uitat pe cineva?
Andreea B...drum bun miine si vacanta placuta si ..stii tu sa veniti in 4...
Eli eu nu-i dau in aceeasi zi si carene si ou. si nu-i dau niciodata seara.
Mi-au placut covorasele voastre...ma gindeam eu ca trebuie sa existe si-n Ro.
Marcela....o sa pun poze ..cind termin makeover-ul...hi,hi...Mi-am dat seama de ce nu-mi ies poze ca ale tale..imi lipseste peretele roz :)
Irina...asa se intimpla si cu Luca cind se trezea nu mai vroia la nani...noroc ca am trecut peste perioada aia..cam de 3 luni...

Simo..ce mai stii de Ramses?
Dana ce mai face Ricardo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

he, he ..Olivia ..d-l Pufulescu e sanatos ..Slava Domnului ! ceeace doresc la toti copiii !! eu ziceam de tratamentul aplicat atunci cand a avut rinita aia ..
cu Ramses ,ma vad sambata ca Sara e invitata speciala a d-lui Pufulescu !!!!nu puteam sa ratam ocazia ..am fost impreuna acum 1 an ..si ne-am jurat prietenie vesnica Ramonule daca ne vezi !!!

mai am si eu o problema ..de fapt vroiam sa intreb ..mai este vreun copil care nu merge in 4 labe ?
Al meu puf s-a ridicat destul de repede in 2 picioare dar este in faza asta de 2 luni si nu a mai evoluat deloc ..din cauza ca nu merge in 4 labe nici nu se poate ridica singur daca nu are sprijin si nic sa se aseze ..si nici echilibrul nu si-l tine prea bine ..si toata ziua ma ia de mana si marsaluim ..este dependent de mine ..nici macar nu pot sa-l las sa se joace singur ca daca se intinde dupa o jucarie si cade pe burtica ..acolo ramane !!!
o sa merg la ortoped m-am hotarat ..dar vroiam sa stiu si parerea voastra ...
multam
pupici


Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna seara!
Noi suntem singurei in seara asta (tati e la o masa de protocol), asa ca am intrat sa va salutam ca nu am mai facut-o de multa vreme - din pacate de la servici nu mai pot decit sa va citesc si sunt tare suparata pe chestia asta!
Stefan e bine - miine ma duc cu el sa-l mai cintareasca si sa-l mai masoare (asta-i paranoia mea, alaturi de multe altele...) - sper sa am vesti bune...
In rest nu prea am noutati sa va spun...
Pentru ca miine nu prea o sa fiu la birou, vreau sa va urez de pe acum un weekend placut si cu vreme frumoasa, ca nu se stie cind si cum vine frigul...
Pupici la toata lumea - mamici si copilasi deopotriva!

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni
http://community.webshots.com/user/leelooga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Simo..nu-i obligatoriu sa mearga in 4 labute..pt linistea ta du-l la neurolog..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Hop si io p-aicea... in pauza de pranz.. Sunt chiauna ca lu fiimea cred ca ii iese un dintisor ceva ca ma tot plange noaptea de cateva zile... asta inafara trezirilor ei obisnuite

Vad ca sunteti curajoase tare ca plecati cu copilasii la drum lung... mi-e mie groaza si de un drum de peste 1 ora cu masina ca Bianca nu are stare deloc... Oricum, cu trenul cred ca e mai bine, Roxana, ca macar se poate misca in voie..
Si eu ma gandeam sa vin in ro dar nu cred ca va/voi rezista la 12 ore de calatorit... sper ca la anul..

Simo, cu mersul in 4 labe, Bianca a inceput pe la 12 luni, credeam ca n-o s-o mai faca... deja mergea in picioare asa cum spui tu, tinuta de o manuta... o sa vezi ca isi da drumul el incetul cu incetul... nu cred sa aiba nimic..

Eu mi-am dat seama ca fiimea nu merge ca nu are curaj... si cred ca a cazut inainte pe ciment si nu mai vrea s-o pateasca... daca o duc pe iarba o ia la goana de numa si fara sa cada nici un pic..
Aseara insa io mama viteaza am lasat-o si pe trotuar sa misune... si bineinteles ca a cazut..bine ca nu se loveste la cap macar..
Acasa avem mocheta doar in sufragerie, in rest parchet si covorase mici in care mai mult se impiedica... ma gandesc si io la puzzle-uri ca ale Feliciei...

Olivia, ma intrebai ceva timp (pagini) in urma daca noi avem plaja... avem multe multe plaje, dar in apa rar te poti baga, iar anul asta a fost mai racoare si nici gand de asa ceva. Insa mai avem si piscine descoperite chiar pe malul oceanului (doua le stiu care sunt misto) si mergem acolo... bai de musafiri tai de unde au venit din Canada pe motocicleta,... sa nu zici ca din Toronto... da sunt antrenati nu gluma...:)))






Anca & bb Bianca (19 iulie 2004)

http://community.webshots.com/user/aneagu100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Anca...nici aici nu se poate intra absolut deloc in apa...si la noi anul asta nu a fost vara,,cica Mark Twain..ar fi spus ca cea mai incrozitoare vara a trait-o la San Francisco...zau ca asa este..ieri erau 12 grade. Din Toronto sint..hi,hi...dar au zburat pina undeva pe costa de vest a Canadei si de acolo..au venit..4000Km pina la noi..hi,hi...si de la noi cine stie cit mai fac....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Olivia, wow.. prietenii vostri au traversat america de la un capat la altul.. banuiesc ca nu au venit si cu copii..

Mancarea noastra de fiecare seara e rosii cu branza (nesarata - cas sau branza de vaci), painica (nelipsita) si iaurt cu vanilie/fructe. Voi ce ziceti, e ok daca mananca rosii asa des? nu mananca decat maxim 2-3 felii, da orisicat..

cine imi da si mie linku de la albumul de poze si parola/user (scuze daca s-a mai spus)... pls..

Anca & bb Bianca (19 iulie 2004)

http://community.webshots.com/user/aneagu100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata! Ma simt tare aiurea ca nu v-am mai scris de mult, dar am fost mai mult plecati iar cand sunt acasa, e imposibil sa deschid calculatorul pentru ca, normal, Matei vrea sa "scrie" el.
Multumim pentru urarile pe care ni le-ati transmis pe 23, cand nazdravanul meu a trecut de la bebelusi la copilasi si zic si eu din suflet LA MULTI ANI pentru toti copiii si mamicile ce s-au aniversat in ultimul timp.
In rest suntem OK, ne pregatim de marea petrecere de taiere de motz (pe care nu-l prea are, dupa doua reprize de tuns zero vara asta), petrecere ce va fi duminica.
Matei e din ce in ce mai obraznic, mi se pare cea mai grea perioada de pana acum, nu merge inca singur dar m-a cocosat cat il plimb de manutza, ma musca non-stop cu cei 7 dinti, rade cat e ziua de mare, ma imita, mananca foarte bine dar tot nu doarme, asa ca eu sunt teleghidata...nu dorm de peste un an.

Va pupicim si promit ca fac tot posibilul sa scriu mai des!



http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos
Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineataaaaaaaa si de la noi ... again ! Nu, ca nu ati scapat inca de mine, hihihihi !!! Da' fuseram plecati de acasa, am sarbatorit ziua lui Gizmo mic la mare, i-am luat motu pe litoral, asa, pentru schimbarea atmosferei, ca simteam ca innebunesc in Bucurestiul ala prafuit !
Noroc ca iar trecui pe la job sa pot citi ce ati mai facut, ca acasa mi-a decedat calcularetzul si pina se reface mai dureaza ceva ... asa ca va pup pe toate si mai stam de vorbe azi ... sper ... printre dosare si acte !!! Ca deh, unii muncesc mai demultisor, e timpu sa imi amintesc si eu cum se face asta !!!
Sa aveti o super zi !!!

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)

http://community.webshots.com/user/alice20041

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Va invit la o cafea...ca mare nevoie am...m-a chinuit rau Bobo azi noapte,nu stiu ce a avut,dar a urlat rau,abia a adormit,s-a trezit urland, s-a foit, a cazut din pat...iar a urlat,si tot asa...nu stiu daca am dormit 3 ore.Poate ii mai ies ceva dinti,zic si eu ca nu face el asa aiurea.

Intrebare pentru mamicile care au bona: CATI BANI LE DATI?????? Cate ore/zi?
Nicole,da-mi si mie ceva amanunte despre cresa de care ziceai te rog.

Va pup si vorbim saptamana viitoare,plec la mare!!!!

Mergi la inceput