Sabina - la 6 luni intre viata si moarte (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

quote:
Originally posted by ariadnabr

Oana M Orice ajutor e binevenit. Ceea ce ti-ai propus zic eu si sper ca si celelalte fete sa fie de acord cu mine, e ok. Witchie poate ai vreo misiune si pentru Oana M cu inima mare si buna Oana, Witchie se ocupa de organizarea bazarului, de ce nu-i trimiti un PM cu intrebarile tale si poate asa reusiti sa va puneti de acord. E doar o sugestie

Madalina si bebe Sonia
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55877" target="_blank">Sabina are nevoie de ajutorul nostru - ajuta aici!

www.babiesonline.com/babies/s/sonia/" target="_blank">Sonia
Sonia la 4 luni Botez Sonia pana la 4 luni

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;53;30/st/20050302/n/Sonia/dt/5/k/1eda/age.png





I-am scris Oanei.
Andreea

Anda, mama Irinei
fotografiile Irinei
Bau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Abia acum am ajuns acasa si am citit PM-ul. Sun eu maine.
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Buna, Sabina are o zi buna.
Se simte f bine si AFP-ul e in scadere.

Are ea ceva probleme dar se pare ca nu de sanatate. Vrea doar in sus , vrea sa vorbeasca cu toata lumea si sa fie bagata in seama si sa nu mai stea conectata la fire. Slava Domnului , a scapat de fire si in afara de faptul ca i-a mai plecat ceva perisor si are 2 randuri de unghiute , alte simptome nu are momentatn.

Mananca f bine si f multa mancare solida si a reusit sa ajunga la ......... ura 8 Kg.

Acum are pauza o saptamana , dupa care va incepe pregatirile pt operatie.


Va da la toti un pupi.


Cosmina, matusa Sabinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Nu au aparut restul revistelor,eu le mai trec o data,poate le citeste cineva si anunta aparitia sau nu,a subiectului:
-Copilul meu-aparuta editia de septembrie+povestea Sabinei,
urmeaza sa apara:
-Mami
-Superbebe
-Academia mamicilor
-Viva
-Unica

Va pup,maine seara chiar plec,.

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

quote:
Originally posted by crisflo34

Buna, Sabina are o zi buna.
Se simte f bine si AFP-ul e in scadere.

Are ea ceva probleme dar se pare ca nu de sanatate. Vrea doar in sus , vrea sa vorbeasca cu toata lumea si sa fie bagata in seama si sa nu mai stea conectata la fire. Slava Domnului , a scapat de fire si in afara de faptul ca i-a mai plecat ceva perisor si are 2 randuri de unghiute , alte simptome nu are momentatn.

Mananca f bine si f multa mancare solida si a reusit sa ajunga la ......... ura 8 Kg.

Acum are pauza o saptamana , dupa care va incepe pregatirile pt operatie.


Va da la toti un pupi.


Cosmina, matusa Sabinei



Cat de mult ma bucur !!! Bravooooo Sabinutza !
Ce bucurie pentru parinti sa o vada asa energica si mancacioasa. Cand Mihaita isi mai trage cate putin sufletul imediat intram in panica si ne rugam de el sa face orice nebunie numai sa il vedem plin de energie. Bravo pentru cele 8 kg. Mare lucru. Slava Domnului !!!!
Suinteti o familie extraordinara. Felicitari din toata inima!
Gabriela

Mihaita Hogas are nevoie de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

quote:
Originally posted by ANDREEABANICA

Sunt,extrem de fericita...am primit prin posta azi dimineata,revista Copilul meu(una din revistele la care am trimis povestea Sabinei) si surpriza,au acordat subiectului jumatate de pagina....


Ma bucur mult ca acest caz este atat de mediatizat.

Andreea, este posibil sa obtinem o copie scanata a articolului?



_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Andreea multumi mult de tot. Cau imediat revista.
Va spun cinstit ca nici nu mai stiu cui sa multumesc mai repede. Faceti atat de multe pentru noi!!!!!
In primul rand am sa-i multumesc lui Dumnezeu ca existati si aveti suflete asa mari.
Fiecare zi din viata Sabinei ati facut-o mai frumoasa si mai usoara.
Probabil ca ea deja simte cat e de rasfatata de atat lume si numai vrea decat sa fie in centrul atentie. Daca se incinge vreo discutie pe langa ea si nu e bagata in seama incepe sa faca scandal pana ce se opreste toata lumea sa vorbeasca cu ea.
Cand nu a putut fi auzita a facut lumea sa se opreasca si sa se aplece asupra ei cu ochisorii ei mari , iar acum o face cu gurita ei mare.

Multumim ca a-ti vazut ochisorii aia mari.


Cosmina ,matusa Sabinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Lucia,o sa incerc,dar numai cand ma intorc din vacanta,.

Cosmina,n-ai de ca sa-mi multumesti,tot ce-am facut a fost din suflet pentru voi toti,.

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Sabinutza azi vomita un pic , dar sper sa fie doar asta reactia adversa la citostatic. Asta nu o impiedica cu nimic sa ceara papa multa tot timpul.
Probabil ca reactia este un pic mai mare pt ca s-au strans ceva cure si organismul este un pic satul de citostatic. Noroc ca acolo incep hidratarea si administrarea de adjuvante imediat dupa citostatic.
Ii tinem pumnii sa treaca si de asta.

Abia astept sa puteti vedea pozele noi. Acolo se vede cel mai bine cam cat a mancat.

Sper sa nu ploua Duminica sa ne putem intalnii in Complex Herastrau.

Cosmina, matusa Sabinei


http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Buna,
Vremea se pare ca tine cu noi asa ca ne vedem maine la Complex Herastrau.

Sabinutza e bine in continuare.Se bucura de pauza de fire.


Cosmina, matusa Sabinei


http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput