Sabina - la 6 luni intre viata si moarte (3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Milioane de pupici Sabinutei luptatoare si curajoasa!

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubitnoisi mai noicele mai noinou-noute


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefi18 spune:

Cosmina, ce mai stii de Sabinutza ?
A iesit de la Terapie Intensiva?






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefi18 spune:

Bravo,Sabinutza!!!!!
Mititica nu mai vrea sa vada nici o asistenta ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Din pacate nu a iesit de la terapie si durerile continua.
Nu am vesti prea multe.
Mama a reusit sa vb cu Cristina , care e f suparata ca o mai apuca somnul si nu poate sta treaza mereu langa ea. Adoarme cate 20 minute si tot suparata e saraca.
Zice ca nu se potoleste din plans decat la ei. Biata de ea nu mai suporta.
Si eu fierb pt ca nu stiu exact ce e acolo si de ce nu iese de la terapie.
Sper sa dau de unul din ei la noapte sa ma lamureasca.
Mobilul lor e inchis ,iar in camera normal ca nu e nimeni.

va dau vesti cand am

Cosmina, matusa Sabinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Am vb cu ei.
Sabi e bine , e in limite f bune pt o asemenea operatie. Are f multe gaze care o chinuie ,dar le mai scoate prin tubuletzul din nas.
A terminat cu morfina . Este un pic umflata , dar medicii spun ca totul este in regula.
Operatia a fost foarte mare si complicata , asa ca fetii ii trebuie ceva timp sa se recupereze.
Doamne ajuta ca totul este in parametrii normali.

Hai iubita mica , lupta draga noastra.

Va pupam

Cosmina, matusa Sabinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Visul Maicii Domnului




Rugaciune catre Prea Sfanta Nascatoare de Dumnezeu - folositoare pentru crestinul dimpreuna cu visul Nascatoarei de Dumnezeu ce Pa vazut mai inainte de rastignire.



Dumnezeu toate pentru om le-a facut, aratandu-I prin toate ale sale minuni.



Precuvantare


Aceasta rugaciune s-a gasit la sfantul mormant al Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu si pururea Fecioara Maria care talmacindu-se din greceste s-a tiparit si in Romaneste de mai multe ori cuprinzand si urmatoarea precuvantare.



Aceasta sfanta rugaciune cine o va citi cu credinta o data pe zi si o va purta la sine, acela cu puterea lui Dumnezeu prea slavit si cu ajutorul Prea Sfintei Nascatoare de Dumnezeu, va fi pazit de toate relele si nu se va teme de innecare in rauri sau mare, nici nu va muri de vreo boala cumplita, iar in suferinat isi va afla mangaierea sufletului sau si insanatosirea.


Femeia insarcinata de o va citi cu credinta in toate zilele, va naste cu usurinta; cei asupriti isi vor dobandi dreptate, cel ce se supara pe dusmani si pe duhul necunoscut se va izbavi, iar la sfarsitul vietii sale inainte de moartea sa va vedea in somn pe Sfanta Nascatoare cu ale carei rugaciuni Christoase Dumnezeule, mantuieste-ne pe noi . Amin.



"Cereti si se va da voua!"

"Cautati si veti afla!"

"Bateti si vi se ve deschide!"

sursa:http://www.rugaciuni.org/

Doamne te rugam vindeca acest suflet neprihanit ce trebuie sa traiasca.Amin.

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Am vazut pozele de dupa operatie..impresionante..off mititica! Asta a fost primul lucru pe care l-am exclamat si eu si sotzul "God..ce mare e operatzia!!", pe un trupushor asa mic, aia 15cm sunt dintr-o parte in alta. Si apoi am admirat-o zicind ca e dolofanica..cind acum inteleg ca de fapt e putin umflata in urma operatziei..ceea ce e normal. Offff zile cumplit de grele pt Sabina si parinti, insa or sa treaca!tare mila mi-a fost de ea cind am citit cum plinge cind vine o asistenta pe usa...Mititica cite a indurat si a fost ea ce a fost puternica de ne-a amutit de toti insa cred si eu ca nu mai poate..A fost mai curajoasa si mai puternica decit un om mare insa sa nu uitam ca e un bebelush tare mic! De unde atita fortza..? Dar totul o sa treaca si o sa fie bine asta e cel mai important lucru!Sa ne ajute Dumnezeu! Si ii multumim Lui ca ne-a ascultat rugile si a fost alaturi de Sabina pina acum!Asteptam cu inima la gura analizele care or sa vina peste o sapt! Doamne ajuta sa fie totul bine!Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)TELEDONUL EUROPENCELOR INIMOASE PENTRU CEA MAI FRUMUSICA BEBELUSHA:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53837"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:

Buna!

vreau si eu sa vad pozele cu Sabina dupa operatie, unde sa ma uit va rog?



Mami Gabriela si fetitzuca Mariuca(31 dec 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Uki aici sunt pozele sabinei:http://sabinac.netfirms.com/fotografii.htmda click pe ele sa le poti vedea mai mari.Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)TELEDONUL EUROPENCELOR INIMOASE PENTRU CEA MAI FRUMUSICA BEBELUSHA:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53837"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

Am vazut si eu pozele...
Sabinutza te pupam si asteptam sa te faci bine...

Mergi la inceput