Sabina - la 6 luni intre viata si moarte (3)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Gata avem si vesti proaspete.
Luptatoare nostra plange de foame. A papa 150 ml lapte si medicii nu-i dau voie sa pape mai mult pana nu face primul scaun.
Mai are si dureri din cand in cand,dar ii administreaza repede morfina si se linisteste. Ii baga 1 ml morfina/ora. Mai mult doarme.
Cand a deschis ochisorii si a data de mama ei i-a dat un zambet .Doamne ce o fi fost in sufletul ei cand a vazut-o zambind.
Medicii si asistentele sunt f optimisti si multumiti de evolutia ei.

Cristina nu vrea sa plece nici macar pt un minut de langa ea, cu toate ca asistentele insista sa mearaga la culcare.

Azi a reusit sa isi faca si o mare zgarietura pe nas tot frecanud-se la ochisori. A tipat de a auzit-o tot spitalul. Toti au spus ca are plamani buni.

A inceput sa vrea sa se joace cu manutele si cu toate firele din jurul ei.

Eu zic ca are o evoulutie chiar buna. Ma rog la dumnezeu sa-i aline durerea si sa aive grija de ea in continuare.

Va multumim mult,mult, mult.........




Cosmina, matusa Sabinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanaion spune:

Doamne, ce vesti bune!!!
Ma bucur din suflet, putere multa in continuare Sabinutei si parintilor ei. Ce a fost greu a trecut!

Tana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Daca ii e foame e semn bun .Inseamna ca isi revine copilul .Ma bucur pentru ea .Cred ca mami era topita toata cand a vazut-o zambind .

Un bb are nevoie de noi :

http://www.unesco.8m.com/Sabina/introduction.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Buna seara!

Am revenit din vacanta si primul gand a fost sa vad ce face Sabina mea iubita...si ce vesti minunate primesc de la voi...suma s-a strans...operatia a decurs extraordinar de bine...inca mai plang de fericire,trebuie sa va multumesc tuturor pentru tot ajutorul si trebuie sa-i multumesc si lui Dumnezeu,fiindca El este cel ce ne-a dat putere.

Felicitari tuturor doamnelor si domnilor cu suflet mare din intreaga lume.

Astept cu nerabdare vesti despre puiut.

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefi18 spune:

Multi pupici pentru Sabina mica si pentu familia ei minunata!
Va iubim!

Membru nou,



Mama lui Stef,9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

Cosmina,ce vesti mai ai?
Va pupam.
Roli si Mia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Acum am revenit la birou, din vacanta. Am intrat pe forum imediat sa vad ce a facut Sabinutza la operatie. Ma bucur enorm ca totul a decurs cum trebuie si copila se reface. Multumesc lui Dumnezeu ca a vrut ca acest copilas sa traiasca.

Multa sanatate si refacere scurta si usoara Sabinutzei!
Pupici tuturor!


Cornelia si Rares(nascut in 22.04.2002)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/corneliap33/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:

Buna!

am vazut si eu emisiunea de pe Acasa, am auzit-o pe Cosmina, era asa emotionata, si eu la fel! ce ma bucur ca totul a decurs bine si ca Sabinuta e bine acum, ca papa si zambeste!!! Wow!!! Dumnezeu a fost alaturi in fiecare clipa!

suntem in continuare langa tine micuta scumpa, sa te faci bine de tot si sa-i bucuri pe toti!


Mami Gabriela si fetitzuca Mariuca(31 dec 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Sabinutza e bine. Cu mici probleme ,dar rezista.
Probleme ca nu mai vrea sa vada sau sa lase sa se atinga de ea nici o asistenta . Cum vede intrand pe usa o asistenta imbracata in albastru dda din cap si zice niu, niu, niu.
Toata lumea este f incantata de evolutia ei. Au inceput sa-i mai scoata din firele la care era conectata. I-au scos calea arteriala si cea femurala.
I-a scazut un pic glicemia pt ca nu mai vrea sa pape, dar au alimentat-o pe tubuletul din nas si s-a rezolvat repede. I se fac teste din ora in ora si este sub un control la care acum 2 luni nici nu visam.
A facut scaun bine , au ridicat-o si in fundulet. Mai are dureri ,dar ii baga destule analgezice si trece repede
.
Operatia are 15 cm.
Parintii sunt optimisti si asteapta rezultatul la analiza care atesta daca a mai ramas sau nu vreo celula rea in organism.
Analiza iese intr-o saptamana. Tinem pumnii stransi si ne rugam sa fie la fel de norocoasa ca pana acum.


Va pupam si va multumim.

Cosmina, matusa Sabinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

eram sigura ca va fi ok...ma bucur nespus de reusita...sunt convinsa ca nu vor mai fi probleme si sper ca si voi sa aveti aceeasi convingere

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput