Teledon pentru Bella

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lores29 spune:

Buna fetelor,
eu desi nu sunt chiar noua pe forum (din decembrie anul trecut) nu prea am timp sa intru. Dar din cand in cand imi place sa vad ce se mai intampla. Nu m-am putut abtine sa nu donez si eu catusi de putin pentru Bella. Am vrut sa donez de pe site-ul pe care il are prin PayPal dar nu stiu exact cum. Am vazut ca intreaba despre "shiping and handling". Nu cred ca trebuie sa completez nimic acolo nu este asa? Va rog spuneti-mi si mie ca vreau si eu sa donez macar $100 de data asta. Ma rog si eu la Maicuta Domnului sa o aiba in grija pe Bella si sa fie alaturi de ea la toate interventiile prin care trebuie sa treaca.
Lore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RIARA spune:

Bravo Lores,fata inimoasa.........Cu pay pal -ul eu am dat-o in bara,pt ca m-am tot invirtit acolo pina nu mi-au mai primit cardul si a trebuit sa trimit prin posta.Asteapta un pic pina vine Danje,pt ca este expertul,si vb cu ea.Vezi sa nu intri singura daca nu stii ca patesti ca mine.Acum eu stiu cum se face ca-l stiu pe derost acum,dar mi-e teama sa nu poti nici tu trimite.Daca ai messenger iti dau add-ul ei,cred ca nu se supara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:



Lores, bine ai venit si iti multumim din suflet pentru intentie..Nu stiu exact ce si cum se procedeaza pe pay pal si daca nici o mamica inimoasa nu iti va detalii, am sa te rog sa nu te superi si sa mai ai rabdare pana duminica, cand Dantje se intoarce din vacanta..ea nu prea are cum sa intre pe net caci este in Romania la munte..dar stiu sigur ca duminica ajunge acasa...si ea te va indruma cu siguranta..
RIARA, am si eu o intrebare cu referire la donatii...
tu ai dat telefon la studioul din SURPRIZE SURPRIZE ieri, si ai spus ca in urma emisiunii ai adunat 700 euro pe care ii donezi pentru Bella...EU AM FOST SUNAT SA MI SE COMUNICE CA MAI AM O DONATIE DE LA GEORGETA OTA DE 700 EURO DIN JAPONIA.
SA INTELEG CA IN AFARA DE CEI APROX 700 EURO TRIMISI, MAI DONEZI TU ALTI BANI?

dACA DA, ITI MULTUMESC FRUMOS, DACA NU, AM SA TE ROG SA SUNI DIN NOU LA SURPRIZE SURPRIZE SI SA CLARIFICI SITUATIA CA DE FAPT TE REFEREAI LA CEI DEJA TRIMISI, CARE SUNT ADUNATI DIN AMABILITATEA TUTUROR JAPONICILOR...
daca nu stiai mie TVR imi contorizeaza donatiile stranse in urma emisiunii, iar eu le adaug la ce suma am aici de la pay pal, conturi, cash si bazar..iar asta inseamna de doua ori 700 euro. In acest caz al Bellei va fi transparenta totala la bani, caci sunt banii bellei iar voi, familia ei, aveti dreptul sa stiti ce se intampla cu ei..
DECI, RIARA, TE ROG CLARIFICA ACEST ASPECT CU TVR CA SA NU SE INTERPRETEZE..TE ROG MULT...

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

Pashosha, putem face un update la sumele donte, pe site ..? dupa meisiune sint multe vizite si cred ca oamenii ar aprecia.
si ar fi bine sa fac asta astazi, de miine sunt fara computer vreo 10 zile.

beingbella.canalblog.com a fost postat ieri un comentariu facut de o rezidenta de pediatrie din Cluj. mergeti s ail cititi. cred ca a vazut emisiunea si a vizitat siteul Bellei.


pentru mamica din America (cea care intreba pentru shipping and handling) acolo nu trebuie trecut nimic, in PayPal.

Miss Lu de Cannes, nu mi-ai spus unde este blogul in franceza, ca sa il linkez la site ??????


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lores29 spune:

Am mai incercat o data cu Pay pal si mi-a zis ca nu e bun cardul......... O sa astept pana duminica sa ma indrume Danje si daca nu o sa vad cum pot sa trimit altfel. Poate prin Western Union.

Va pup si numai bine Bellei,

Lore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_ang spune:

Pashosha, am trimis azi in contul Bellei (cel de la BRD in lei) 250 RON reprezentand: (iti explic pentru ca tu stiu ca ai ii ai caprarii)
1. 90RON - banii pentru produsele cumparate de mine de la bazar (50RON-2 costumase, 20 RON tricicleta si 20 RON colivie papagali)
2. 160 RON - banutii stransi de mine pe la colegele mele, prietene, etc..

Te rog din suflet cand ai tu timp sa verifici si sa-mi confirmi ca au ajuns bine ca sa fiu si eu linistita! Vor aparea ca venind de la Anghelescu Elena (io)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


adinan, cu cea mai mare placere facem update dar sa asteptam sa vina Dantje, pentru ca ea are situatia pe paypal...si altfel nu avem cum sa stim exact sau cui sa multumim...Maine Adi merge la banca si scoate extras de conturi...la toate 3 sa vedem ce s-a miscat si acolo, poate avem noroc...
Riara, te rog mult sa nu ma uiti cu explicatia, ca nu de alta dar trebuie sa inteleg si io

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

Lore, ti-am trimis pe PM info legate de modul de plata prin paypal.daca vrei, poti incerca acum sau o poti astepta pe Dantje pana vine din vacanta, cum crezi tu.sper ca info date de mine sa te ajute.bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Am putin timp la dispozitie,dar am sa va povestesc ceva despre surprize,caci vreau sa va impartasesc si voua doar suntem familia Bellei.
Am ajuns in B vineri am vizitat-o pe Bella,eu nevazand copii cu probleme la inimioara,recunosc ca m-am speriat foarte tare.Sambata aflasem eu ceva de o surpriza,dar nu m-am gandit o clipa ca vom primi asa o suma .Emotiile au fost inerente,am plans,am ras,cand au fost pozele Bellei pe ecran bataile inimii au fost mult accelerate,iar cand s-a anuntat cecul chiar nu pot sa descriu ce am simtit...stiu ca o intrebam pe pash...cat inseamna 250 mil,caci nu puteam sa fac nici un calcul.
Acolo sus cineva ne iubeste uf si inca tare de tot.Multumim lui D-zeu ca ne da posibilitatea noua celor din familia Bellei ,sa salvam un sufletel.
Duminica sper sa ajungem acasa si sa pot face o situatie cu ce a mai intrat in paypal,si sa facem si un total.
Sunteti minunate(minunati),am reusit impreuna.

Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_danen spune:

Buna seara...Acum am vazut acum la postul Acasa reportajul cu Bella si mi-a trecut prin minte sa spun cuiva de pe forum de acest mic puiut si viitoarea ei familie..Numai ca surpriza...Din curiozitate am facut o cautare si am gasit povestea si aici..
Azi e cam tarziu,dar maine promit ca ma opresc direct la banca si depun si eu ceva in cont...Iertat sa-mi fie daca nu vor fi asa multi, stiu ca 1.000.000 lei nu vor rezolva problema dar cam atat am acum.
Ma rog si eu odata cu voi sa o ajute D-zeu si sa se faca bine.
A fost superba emisiunea si cred ca o va ajuta mult.Cel putin eu cand am vazut-o,si cand i-am vazut lacrimile viitorului tatic...am stiut ce trebuie sa fac.

Mergi la inceput