Teledon pentru Bella

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

Dantje, nu era vorba sa le dai tu ceva confirmari, ... ci dimpotriva, sa trimita EI cec-uri si alte cele .... exista n-sprezece forme de plata alternative la plata cu credit card, despre asta era vorba. si daca se gaseste o forma pentru care banca nu cere comision mare in Ro (money order, cheque) atunci aceste persoane ar putea sa trimita direct in Ro.
ar fi bine daca doamna de la BRD care scrie pe discutia Bellei (audienta la viata)ne-ar putea spune care sint comisioanele BRD la diverse tipuri de incasari.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

adinan, si eu am fost suspicioasa la inceput cu plata prin paypal, insa vazand ca atata lume (de afara Ro) a trimis si s-a primit confirmarea ca este ok, "mi-am venit din simtiri".in plus, cei care nu doresc, se poate plati prin Western Union.din cate stiu eu, comisionul bancii este destul de mare, mai ales la sume < 100$.in Canada este 25 cad, pai mai bine dau banii astia decat sa-i foloseasca banca.
adinan pentru info (de la Ajutor umanitar).
am trimis azi banner-ul catre persoana in cauza si anunt imediat cum este disponibil pe site.pentru fetele care nu cunosc despre ce este vorba, este posibil (si mai mult ca sigur ca se va realiza) ca povestea Bellei sa apara si pe site-ul www.montreal.ro cat de curand.sper sa aduca in pusculita cat mai multi banuti.

PS o rugaminte, sa nu dati cu pietre.nu ar fi mai usor sa existe un singur subiect legat Belluta?eu urmaresc si la Ajutor umanitar, insa nu stiu cate/cati dintre noi fac acest lucru.nu vreau sa supar pe nimeni, sincer

nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

fetelor mult succes in stringerea de donatii, vad ca deja e totul e bine organizat, adinan mi-ai mers la inima cu ideile tale noi si fortzele proaspete(nu mi-ai zis daca esti adina de pe de.re-org cu care am vb)dantje faci un lucru excelent cu teledonul pt bella. Puteti avea incredere in platile pay pal, banii primiti in cazul sabinei prin aceasta optiune au ajuns bine, i-am putut transfera fara probleme in contul meu(Dantje sa ai grija ca dureaza cam 5-6 zile treaba asta, cind mai stringi ceva bani da-le transfer in contul tau mai din timp nu in ultima secunda ca mine). Si in cazul sabinei au fost foarte multi oameni care au donat in banca sau in pay pal fara macar sa intrebe, pur si simplu au donat. dantje sper ca pay palul pt bella inceput de mine a dat roade bune:)) sper ca am avut mina buna cum se zice:) Insa sugestia mea ar fi ca daca mai sunt si alte posibilitati de a primi donatii, puneti-le in aplicare, absolut orice banutz conteaza! Unii poate doresc sa doneze prin alte metode(cecuri de ex) pt ca poate asa deduc banii din taxe ca fiind pt donatii, e un avantaj si pt ei dar mai ales pt bella! banii ajung la ea si nimic nu conteaza altceva, ca se fac chitante cecuri sau alte hirtiutze. asta e munca noastra de oameni care s-au oferit sa stringa dontiile. sa putem zice, da se poate oricum dona, numai ajutati-ne!Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)TELEDONUL EUROPENCELOR INIMOASE PENTRU CEA MAI FRUMUSICA BEBELUSHA:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53837"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

mare dreptate are vikinga...asha e sa stii ca sunt niste fete de mare baza...am pus la bataie contul sotului meu din australia..pentru Noua Zeelanda si tarile din commonwealth cred ca e mai convenabil...cum credeti voi...daca vreti il scriu si aici..eu am lansat la nivel de idee pe site la australieni


poate au mai multa incredere asha...hai sa vedem ce facem...
cosmina, matusa Sabinei e convinsa ca reusim sa strangem restul doar din emisiunile tv...da Doamne


http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Adinan,cum ti-am spus sunt in ceata....dar daca exista posibilitati..ok

Vickinga multumesc mult,si mie mi-a fost teama de paypal-ul asta,dar acum e ok,multumesc de informatiile pretioase,voiam sa te contactez,dar mi-ai luat-o inainte.,si apropo ai avut mana buna.
Bebitzu,super, ar fii minunat,pupici
Multumim Familiei C( Oana Marian si David),care incearca sa posteze povestea Bellei si pe alte site-uri....

Domnului Valentin M care si dansul a trimis povestea Bellei prietenilor si cunoscutilor.

NUMAI IMPREUNA VOM REUSI
http://bella.netfirms.com/ro.htm

Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

eu va propun sa apelati si la Lucia_cs pt a strange donatiile din USa. Stiu sa s-a ocupat si de cele pt Sabina.

Ancuta 17+ & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

ancuta, Lucia ne-a ajutat mai mult decat putea ...acum este randul nostru sa continuam..a fost amabila si mi a dat adresa unei biserici care a starns bani si pentru Sabina...eu am pe cineva care vine in Romania pe 16...din Boston...deci , mai sunt oameni care vin si pe aici....
cand vor fi donatii din Sua, voi indrazni sa contactez biserica..momentan nu pot caci acolo se strang inca bani pentru Sabina....

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

si asha cum am spus, america si australia sunt in common wealth, nu cred ca sunt taxe de transfer bancar f mari...

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Eu nu am platit nici un comision, chiar m-am mirat dar asa e, daca depuneti direct in banca unde e deschis contul!
Pupici

patri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Multumim patri ,informatie pretioasa.


Dantje & Martijn

Mergi la inceput