cand a miscat bebelul?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Eu sunt la prima sarcina si eu l-am simtit pe bebe in saptamana 17!Dar citisem ca la a 2-a sarcina mamele isi dau seama mai repede prin saptamana 15!!!

Sarcini usoare tuturor!!!!

Poze
Andreea 38+in asteptare de un ingeras: Eric

AMR: 2saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

eu l-am simtit pe bebe cu 2 zile inainte sa implineasca 16 saptamani...m-a lovit asa zdravan ca si cum m-a atentionat " Aici sunt!"

andreea mai ai putin si o sa il tii pe bebitzu tau in brate...cred ca esti nerabdatoare..iti doresc nastere usoara...si poate dupa ne povestesi cum a fost sa treci prin aceasta experienta..poate ceva sfaturi pentru noi cele care mai avem de asteptat


17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

quote:
Originally posted by gargaritza85

eu l-am simtit pe bebe cu 2 zile inainte sa implineasca 16 saptamani...m-a lovit asa zdravan ca si cum m-a atentionat " Aici sunt!"

andreea mai ai putin si o sa il tii pe bebitzu tau in brate...cred ca esti nerabdatoare..iti doresc nastere usoara...si poate dupa ne povestesi cum a fost sa treci prin aceasta experienta..poate ceva sfaturi pentru noi cele care mai avem de asteptat


17+



Cu cea mai mare placere am sa va povestesc ,numai sa vina odata ca sincer cum ai zis si tu nu am mai stare deloc si deja toata lumea ma suna si ma intra ''Ai nascut??''Cu toate ca la toti le-am zis ca o sa-i anunt cand voi naste,dar asta este!!!!
Sarcini usoare va doresc tuturor si numai bine!!

Poze
Andreea 38+in asteptare de un ingeras: Eric

AMR: 2saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

La mine e primul copil si l-am simtit pe la 14 s. Dar atunci nu mi-am dat seama ca e el. am devenit constienta ca e el, la 15s 3z .





mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la 15 sapt fix!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona-d spune:

fetelor care mai sunteti in 32 de sapatamani tot asa de mult misca si bb vostru???? ca al meu e ceva de coma misca toata ziua
noaptea nu am probleme!!!mei imi place de mor dar cateodata cand se pune intr un loc si nu se mai da de acaolo e o senzatie.......cu cat misca mai mult cu atat e mai sanatos(asa am citit si auzit)??!sau o iesi la fel de agitat ca mine?!?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Simona ma bucur ca ai pus aceasta intrebare.Bebelul meu misca mai tot timpul .La inceput misca seara , apoi dimineata si seara iar acum mai tot timpul : seara , dimineata , prinz , cind merg in masina , cind ma duc la baie etc. Nu misca atunci cind ma apuca tipatul. Atunci nu are nici o miscare , nici macar una subtila.In rest , parca as avea un limbric umblator prin burta. Nu ca nu mi-ar placea . Dar e normal sau sunt eu agitata si obosita si bebe reactioneaza in consecinta ?
Instinctiv imi vine sa manghai burta . Stiu ca nu e bine dar e aproape incontrolabila reactia. parca as vrea sa il ating pe bebe. Ma opresc aici ca nu mai sunt on topic.

Mirtha 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EOS spune:

Buna!

Andreea am vazut pozele. Sunt superbe.
Mai ai un pic. Cum TE SIMTI?

Ai emotii?

Pupici!


quote:
Originally posted by Andree27

Eu sunt la prima sarcina si eu l-am simtit pe bebe in saptamana 17!Dar citisem ca la a 2-a sarcina mamele isi dau seama mai repede prin saptamana 15!!!

Sarcini usoare tuturor!!!!

Poze
Andreea 38+in asteptare de un ingeras: Eric

AMR: 2saptamani!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

EU sunt la a doua sarcina.LA prima am simtit clar miscarile la 16 saptamani.Acum stiam ca mai devreme..dar deja am aproape 17 saptamani si nu simt nimic.Deja visez numai tampenii noaptea, plang dintr-o data ca ma gandesc la tampenii.
Mi-e asa greu sa mai astept.Sa il simt sa fiu linistita.Abea saptamana viitoare merg la dr!


P.S. Andreea cum e?Gata?

Sorana 16+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

quote:
Originally posted by lorellay

EU sunt la a doua sarcina.LA prima am simtit clar miscarile la 16 saptamani.Acum stiam ca mai devreme..dar deja am aproape 17 saptamani si nu simt nimic.Deja visez numai tampenii noaptea, plang dintr-o data ca ma gandesc la tampenii.
Mi-e asa greu sa mai astept.Sa il simt sa fiu linistita.Abea saptamana viitoare merg la dr!


P.S. Andreea cum e?Gata?

Sorana 16+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15



Sorana, copiii au personalitati foarte diferite si sunt sigura ca inca din burtica poti sa incepi sa iti cunosti copilul in functie de cand misca prima data, cum misca dupa aceea (regulat sau nu), cat de des, cum anume, ce il stimuleaza sa miste si ce nu. Tu ai un bebe diferit de primul in burtica. E perfect sanatos! Incearca diverse "tehnici" de a-l determina sa isi faca simtita prezenta. Da-i niste ciocolatzica, intinde-te pe spate, pe dreapta, mangaie burtica, vorbeste cu el/ea. La vreuna din astea o sa reactioneze. Nici o sarcina nu seamana cu cealalta.
Eu l-am simtit pe bebe la 14 saptamani prima data. Era ceva total diferit de ce mai simtisem vreodata si se intampla destul de des si de regulat. Si acum misca foarte regulat bebe si dupa anumite evenimente (gen atunci cand mananc eu, sau cand ma intind pe spate fara perna sub cap). Si da tareee de ma intreb cat de tare o sa dea mai incolo. E un boxeur. Sanatate multa!

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

21+

Mergi la inceput