cand a miscat bebelul?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elena_P spune:

Eu am inceput sa simt ca misca pe la 15 saptamani. Acum la 20 de saptamani misca destul de mult, dar de cate ori pune mana tati pe burta mea sa simta si el, bebeul se linisteste si sta chitic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona-d spune:

eu sunt la prima sarcina si bb meu a miscat la 14-15 sapt super senzatie.acum cand a mai crescut nu numai ca simt miscarile dar le si vad sunt atat de incanta de ce mi vad ochii.ce sa mai ceva unic!!e atat de placut sa fii insarcinata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Sunt la prima sarcina si a miscat pe la 15 saptamani dar miscarile au devenit mai intense abia de la 20 saptamani

Speranta moare intotdeauna ultima!

cea mai fericita25+ cu Alexandra Valentina
www.flickr.com/photos/26288269@N04/" target="_blank">in asteptarea unei minuni
mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Eu fiind la prima sarcina l-am simtit pe bebe miscand pe la 20 de sapt!

Tecky 32 sapt
AMR 8 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenela spune:

Eu sunt la prima sarcina si din cauza contractiilor care nu lasau bebeul sa se miste, am simtit-o abia la 23 de saptamani.... Eram disperata, dar acum o simt zilnic, nu prea puternic, dar suficient sa stiu ca e bine si creste...

carmenela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena09 spune:

Eu sunt la prima sarcina si prima oara cand l-am simtit miscand ca lumea a fost la 15 saptamani... Si de atunci misca din ce in ce mai mult si mai des si incepem sa ne facem program comun...Cand eu sunt agitata se agita si el mai mult sau daca beau un pic de cafea sau pap ciocolata...daca stau linistita in pat misca de vreo 2 ori sa-mi arate mie ca e bine si apoi gata...Plus ca la medlodii care imi plac sau daca sunt mai fericita reactioneaza imediat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

La 14 sapt l-am simtit chiar de Sf.Nicolae.


PETRECEREA DE 1 ANISOR

PAPA BUN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Sunt la prima sarcina si l-am simtit prima oara pe bebitzul meu miscand la 20 saptamani fix. Atunci am simtit un prim "poc", de parca ar fi zvacnit cu putere un muschi, si de atunci este o sala de gimnastica la mami in burtica, miscam de dimineata pana noaptea tarziu.

24+ Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Bebelina mea a miscat fix la 14 saptamani, chiar dc. sunt la prima sarcina. Am resimtit miscarile ei ca o inimioara care batea cu putere in burtica la mami, insa la inceput nu au fost zilnice. De la o vreme incoace vad insa ca e foarte jucausa, a simtit-o pana si tati

Andreea
20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Mi-am simtit scumpica miscandu-se chiar cand am implinit 17 saptamani, a fost un sentiment extraordinar si greu de descris in cuvinte De atunci i-am simtit miscarile zilnic, fara intrerupere. Uneori mai finut - antentiona doar ca e acolo in burtica lui mami - alteori lovituri in adevaratul sens al cuvantului, care imi fac burtica sa "danseze" si pe tati sa se minuneze de cata putere are printesa lui.

E atat de bine sa-mi simt puiutul miscandu-se, stiu ca ii este bine si creste acolo in casuta ei. Imi vor lipsi toate aceste miscari iar atunci cand o voi tine in brate imi voi aminti cat de implinita m-am simtit pe tot parcursul celor 9 luni de sarcina

O burtica mititica

25+ Carla Alexandra
Atat a mai ramas

Mergi la inceput