CLUBUL BRASOVENCELOR

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daisy spune:

No, servus toc, ca bine ca va puserati pe povestit, ca daca nu incepea macar una din noi...ramaneam de coada forumului!!!
Ca bine zicea cine zicea ca brasovencele nu sunt ele foarte vorbarete dar sunt active, mey... si uite cum ajunsera ele in toate cele 4 colturi ale zarii...
Ma trec si eu pe lista, plecata de 10 luni de pe meleaguri brasovene.
Superba zona de Sub Tampa dar nu uitati Batranul Schei, acolo mi-am facut veacul in copilarie si adolescenta, la Troita de deasupra str. Curcanilor, traversai poiana si ajungeai la Fantanita Haiducului, sus in padure si daca ma strabateai cale de un ceas cu piciorul dadeai in cararuia de la Pietrele lui Solomon de urcai pana sus, pe drumul vechi in Poiana Soarelui si poposeai pret de o cana de vin fiert la restaurantul de vis-a-vis de zona de echitatie... He, he, he ce vremuri demult apuse si ce locuri incarcate de amintiri frumoase si dragi...
Haideti, care se mai inscrie si ce locuri preferate are in Brasov???
Sa nominalizam si imprejurimile!


Cea care spera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Draga Daisy.....cam tot pe acolo mi-am facut si eu veacul,si tot prin Schei....da-mi un pm...poate chiar ne cunosatem si ne amintim lucruri frumoase...cine stie...

Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Lumi, ma bucur ca va apropiati atat de repede de Canada. Dar plecati inainte de Craciun? Si la noi s-a pus problema asa, dar am preferat sa petrecem sarbatorile cu cei de acasa, asa ca am plecat in ianuarie.
Daisy, prin Schei nu m-am prea catarat, dar sigur ca e o zona superba. Ce mult imi placea sa vin iarna pe jos din Poiana si apoi sa strabat Scheiul la pas, pana in Piata Sfatului! Oops, cam multe amintiri cu iarna! Dar ce sa facem, daca uneori dura jumatate de an?
O alta zona tare draga mie este la Cheile Rasnoavei, eu as vota-o pentru locul I la imprejurimi. Alte propuneri?
Cele care inca sunteti in Brasov, mai vin ursii in Racadau? Auzisem ca s-au luat masuri sa ii opreasca, s-a reusit?


Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapacila spune:

quote:
Originally posted by Donia


Cele care inca sunteti in Brasov, mai vin ursii in Racadau? Auzisem ca s-au luat masuri sa ii opreasca, s-a reusit?


Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)



Acum 2 luni am plecat din Ro, Brasov- locuiam in Racadau, inca mai am apartamentul acolo si nu am de gand sa il vad. Sunt brasoveanca si ma bucur sincer ca nu stau in alt oras.
Donia, sotului meu nu ii venea sa creada cand a vazut ursii in libertate, a zis ca nu se poate asa ceva. Nu era doar un urs ci ursoaica cu inca 4 pui dupa ea. Asa a fost timp de 5 saptamani cat am stat acasa. Pe timp de noapte opream taxiul in fata blocului unde e totul luminat, cheia in mana, si tusti pe usa cat mai rapid. Ursii erau deja la container. Nu s-a luat nici o masura in privinta asta, sau daca s-au luat ceva masuri sigur nu au fost puse in aplicare inca.
Norocul oamenilor tot cainii vagabonzi ramane, ca latra de innebunesc cand vine ursul si asa macar stii cam cat de periculos este sa te plimbi pe acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daisy spune:

Mai fetelor, dar noi chiar toate am plecat???
A mai ramas cineva sa stinga lumina???
Daca nu se ofera nici un voluntar, ma intorc eu, ca tare ma macina un dor...
Brasovul nostru are lumina proprie, straluceste ca un astru, nu are nevoie de iluminatul public! Mey, ce mandra mi-s cu orasul meu natal.
Azi, montata de voi, de cu seara, m-am dus la boss-ul meu si i-am aratat Brasovul pe harta. I-a placut si mi-a cerut si poze, asa ca m-am scos, eu mi-am gasit subiecti pentru dizertatie!
Dantje, s-ar putea sa ne cunoastem, cum nu? Tu unde ai facut liceul? Eu am terminat Saguna dar primara si gimnaziul le-am facut la Pedagogic.
Luminita, si pe tine te cunosc, de la seminarul de la Seminarul de Resurse Umane de la CCI din 2002.
Donia, poate facem o vizita impreuna, eu stau chiar langa aeroport, in Toronto, da numai un semn si tin avionul de coada, pana apari!
Zapacila, am fost si eu "in safari", la ursi, anul trecut, in vara, unul in container golea petul de Coca Cola, mai ceva ca ursii polari din reclama!
Va spun eu ca ne cunoastem, uitati cum am ajuns sa ne descoperim...

Cea care spera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuminitaB spune:

Donia inca nu suntem hotariti definitiv, depinde cum se misca astia cu viza.
Daisy o poza sa-mi improspatez si eu memoria, te rog.

Apropos de poze, sa va mai treca de dor, niste poze de la zilele Brasovului de anul asta

LuminitaB
mami lui Tudor 2.12.2004 si a lui Cri 24.12.1998

Cauta la cine te pretuieste, cat de curata e inima, nu cat de inalt e gandul.

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

hello brasoveni si brasovence wherever you are!!!

TELEDON AZI 21 AUGUST =25 EURO


Au reactionat :Motanik,Iren,Carmi,Oanagabriela(si Canada e cu noi....)....multumiri
Ni s-a mai alaturat o fata cu inima mare:Danyce Multumim .

SALVATI-O PE BELLA

TELEDON PENTRU BELLA
Apel catre cei din Europa,dar nu numai.
Fac apel la voi din dorinta de a ajuta un suflet de copil care la numai 2 luni are nevoie de o operatie de banding.Zilele fetitei se masoara in euro ,10 000 euro sunt necesari pentru salvarea Bellei.Operatia nu poate fi facuta in Romania,din motive bine stiute de fiecare dintre noi.Bella a fost acceptata la spitalul din Belgia dar operatia costa 10 000 euro.Fiecare clipa din viata Bellei inseamna 1 euro.

http://bella.netfirms.com/index.htm
aici e poza (pozele) Bellei,si detalii despre ea.

Haideti sa-i ajutam pe cei care vor sa-i ofere caldura sufleteasca,ceea ce inseamna o familie,iubire :Rodica si Adi

Acelora dintre voi carora le este mai usor sa trimita bani in plic,"felicitare",poate s-o faca pe adresa mea.
Da-ti-mi un pm si va dau adresa.

www.theinterviewwithgod.com

Dantje & Martijn
FIECARE EURO ( SI ALTA MONEDA) CONTEAZA !!!



--------------------------------------------------------------------------------
Editat de - Dantje on 21/08/2005 16:50:39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Draga Daisy!

Eu am facut liceul la "UNIREA" dar fratele meu l-a facut la "SAGUNA" si se afla tot in Canada,si tot in Toronto,chiar asa trimite si tu niste poze poate ne cunoastem.

Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daisy spune:

Aici puteti vedea un album de familie:))
http://community.webshots.com/user/andreeabianca
Eu sunt generatia Saguna 1992 (cam purie, ce-i drept...)
Anyway, va astept si eu cu poze si cu precizari biografice!
Va pup,

Cea care spera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Daisy, si eu vreau sa-mi fac un album cu Brasovul si sa-l port cu mine, cand ma mai intreaba cineva unde am locuit inainte... hop cu albumul, poftiti si va minunati! In privinta calatoriei in tara... poate mai la anul, ca sunt proaspat angajata, nu prea e loc de concediu.
Luminita, am vazut pozele, frumosi de tot baietii tai! Apropos de juni, ultima oara cand i-am vazut am facut doua filme de poze, nu ma mai puteam opri din fotografiat, stiam ca n-o sa-i mai vad mult timp. Si atunci parca mi-au parut mai frumosi ca niciodata, parca se gatisera special pentru mine.

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput