CLUBUL BRASOVENCELOR

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

hmmmmmmm.......ca m-ati marit dorullllllll,abia astept sa vin acasa,sper sa se intample in sept ,uf ce dor imi eeeeee,cele care mai sunteti in Bv imi spune-ti si mie ce mai e nou,ce s-a mai construit?
Lucia....sigur ca se pune ...esti de-a noastra....

va pup
Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

m-ati= mi-ati,uf ca m-a cuprins melancolia amintirilor....


pupici
Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Cristina, eu n-am apucat sa vad aleea de Dupa ziduri amenajata, am inteles ca te poti plimba mai in siguranta acum pe acolo. Iar Aleea de sub Tampa o iubeam oricum. Cum stateam in Racadau, ne plimbam uneori din Racadau pana pe partea cealalta a orasului si inapoi. Iar plimbarea mea favorita era tot pe sub Tampa, in 1 ianuarie dimineata, dar pe partea dinspre Racadau. Totul era alb, crengile copacilor incarcate de zapada, poteca imaculata, de multe ori noi faceam primele urme... Se vedea asa frumos cartierul parca adormit!

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Sunteti groaznice!
Abia astept sa ma intorc acasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corneliaa spune:

Ma da tot Brasovu a emigrat? Ca si noi suntem cu-n picior in State si vad ca nu mai ramane nimeni pe-acolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Si noi vrem sa plecam.....da, a cam emigrat pentru ca posibilitatile sunt reduse pe aici. Orasel de provincie, o data puternic industrializat, acum mai mult turistic....Nu are cum sa-ti mearga grozav aici, e mai mult supravietuire.

Si acum e ideal pentru cei plecati sa vina in vacantza aici.

Cristina si bebe Alexia Maria Uimirea (02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuminitaB spune:

Si noi asteptam vizele de Canada, cam pe la sfirsitul lui lui septembrie!

LuminitaB
mami lui Tudor 2.12.2004 si a lui Cri 24.12.1998

Cauta la cine te pretuieste, cat de curata e inima, nu cat de inalt e gandul.

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Luminita cam cat dureaza emigrarea in Canada?

Cristina si bebe Alexia Maria Uimirea (02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Luminita, ce vesti bune! Asta inseamna ca ati trecut si peste medicale cu bine, nu? Pe cand plecarea? Si daca esti cu un picior in Canada deja, hai si la "Sezatoarea canadiana", sa intri in atmosfera (sper ca nu se considera reclama ).
Da, pleaca multi, eu stiu pe aici familii intregi, cu frati, parinti, socrii, veri... Noi, ce-i drept, am lasat in urma frati si surori, dar pentru nepoti nu pot sa bag mana in foc...


Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuminitaB spune:

mcm noi am facut primul pas anul trecut in august, deci dureaza intre 10 luni si un an si 2 luni, iti spun asta pentru ca mai frecventez un forum specializat pe tema emigrare Quebec si acolo sunt statistici in toata regula. Daca vrei mai multe amanunte iti trimit pe pm.
Donia DA. Am avut medicalele pe 12 august si speram sa fie bine in continuare. Decit ca noi mergem in Vancouver. probabil ca vom pleca la sfirsitul lui noiembrie-inceputul lui decembrie, asa ceva. Multumesc de invitatie, voi fi acolo.

LuminitaB
mami lui Tudor 2.12.2004 si a lui Cri 24.12.1998

Cauta la cine te pretuieste, cat de curata e inima, nu cat de inalt e gandul.

pozele noastre

Mergi la inceput