Cura cu oua de prepelita

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bia spune:

Intru si eu...dar nu stiu daca pot de pe 29,pe mine ma intereseaza pentru scaderea colesterolului,insa daca mai dau si vreo 5 kg.jos,fotomodel ma fac!Asa ca ma intereseaza,doar sa fac rost de oua pana atunci,chiar sunt curioasa ce rezultate sunt;eu am auzit ca ar fi bune pentru detoxifierea organismului,deci ceva beneficii tot cred ca sunt...pana la urma care este schema?Cate oua si pe ce perioada le luam?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

Salut Dori,

Bine ai venit! Despre schema si alte detalii, gasesti mai multe informatii pe prima pagina a acestui thread. Mai jos gasesti 'reteta' :
'Pentru adulti exista cura de 120 de oua sau cea de 240 oua .Se consuma in primele doua zile cite 3 oua pe zi, apoi ziua a treaia si a patra cite 4 oua pe zi , iar din a cincia zi cite cinci oua pe zi pina la epuizarea celor fie 120 de oua fie 240.'
Ar fi bine sa citesti cam tot ce s-a scris la subiectul asta. Sunt pareri si pro si contra, poate te razgandesti...


Gabici
'I tried to sniff coke once...the ice cubes got stuck up my nose!'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

nush ce sa fac...
as manca un ou sa vaz cum e la gust, da nu se dau decat 24 in pachet... daca nu-mi plac si nu poci tine ce fac cu ele???


Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

Ramoniko, oul ala tre sa-l inghiti pur si simplu, nu-l plimbi prin toata gura, nu-l degusti ca pe vin. Altfel normal ca ti se face sila.
Eu am ajuns la 4 oua pe zi acum , le sparg intr-o cana si le inghit unul cite unul, cit mai repede, ca pe medicamente.


http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoichitescu cristina spune:

Ramonika stii ce faci cu celelate 23 de oua ramase? Le faci omleta , cum a facut o colega de-a mea fiindca le-a cumparat din curiozitate si nu a stiut ce se poate face cu ele . L-a primul mic dejun- hop cu ele in tigaie.Nu mi-a spus daca a saturat toata familia dar oricum stiu ca le-a mincat fara ezitare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

deci sa inteleg ca doar crude is gretoase? daca e faci omleta au gustul ca cele de gaina?


Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enderbaby spune:

Buna fetelor, si tatal meu a tinut cura asta si el zice ca s-a simtit bine, nu a tinut-o pentru ceva anume ci pentru toate proprietatile lor. Eu am incercat sa inghit un ou dar eu sunt mai gretzoasa de felul meu si nu mi-a placut asa ca nu am mai luat. Poate daca il faceam cu lapte era mai usor....oricum eu zic sa incercati mai intai sa vedeti daca puteti inghite....ca si eu daca puteam tineam.

Spor la oua!

Lizuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Pai fetelor, eu is hotarata sa incep de luni, 29 august! Va astept si pe voi sa va alaturati.
Mai Ramonika eu daca te mai citesc mult rad si nu ma pot opri. [:-(((]


Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoichitescu cristina spune:

Buna fetelor! Eu m-am tinut de cuvint si de azi am inceput cura de oua. Voi ce faceti? Ati abandonat inainte sa incepeti?
Am gasit oua proaspete de prepelita la un nou supermarket din Craiova si nu am mai apelat la furnizorul anterior.

Va astept cu pareri si impresii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Pai ... eu is vinovata. Am initiat subiectul, dar n-am reusit sa ma tin de cuvant. Adik, am intrat in sesiune si is f stresata si nu reusesc acum. Dar o sa ma intorc peste 2-3 saptamani maxim!

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Mergi la inceput