Cura cu oua de prepelita

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

poate ma apuc si eu. da n-am mancat niciodata oo de prepelitza, is gretoase tare?


Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

quote:
Originally posted by Ramonika

da cred ca tre sa te unji derekt pe tzatze cu oole alea, nu numai de mancat... sa-mi pun baietu sa ma unga...


Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza
Cei trei muschetari Bebelusii
Omul traieste pentru bunastarea pisicii...




Mai Ramo, esti tare ..



"Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii. Razi pentru a putea reusi. Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste.E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit."

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Pai eu propuneam de pe 1 sept sau de pe 29, ca e luni. Cum vreti si voi. Sa supunem la vot. Azi am trecut prin Billa si nu am vazut oua de prepelita, dar de obicei erau... Doar nu tin toti iesenii cura asta

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoichitescu cristina spune:

Salut! Cum stam? Cite suntem? 4 sau 5 si cite aspirante?

Hai Ramonika, incearca. Eu am tinut cura in primavara. Ouale nu mi se par mai gretoase de cit cele obisnuite. Ou crud in general este gretos. Dar sunt mici. Cinci oua fac cit unul obisnuit. Inchizi ochii si le dai pe git. Mie din prima zi mi-au creat o stare de satietate si am reusit sa renunt la doua batoane de la ora 8 la servici si de atunci nu mai maninc "patiserie" dimineata.Si cind ma gindesc ca batonul de la ora opt era ca un drog.Stiti pt. ca luam acele oua stomacul nu freca in gol si puteam sa nu mai maninc dimineata, iar prima gustare s-a transformat intr-un iaurt la ora 11-11.30. Inainte de treaba asta mincam in fiecare dimineata 2 batoane beam o cafea si chiar mi gustam cite o bomboana sau alt mizilic fiindca vedeti voi eu am glicemia sub limita (sau o aveam)si daca nu maninc des ma ia cu lesin. De-atunci insa maninc la 11 un iaurt si apoi la prinz o piersica sau 2 mere (fructe sau legume in general)iar starea de lesin nu o mai am.Dupa amiaza cind ajung acasa la 5 maninc o mincare gatita , iar pe la 19 mai maninc fie un iaurt fie beau o cana de lapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

mey, mai ca m-as baga si io. numai sa suport gustul.
liliana, eu ieri am fost la Billa si am vazut oo.. erau destule. 24 de oo 54.000. erau intr-adevar mititele.


Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

Si eu tot la Billa (iasi) am vazut oua de prepelita, alta sursa nu stiu. Ce ne facem?

Eu votez pentru 29, asta in cazul in care gasesc materia prima.



kiss

"Dream as if you'll live forever: live as if you'll die tomorrow." - James Dean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Pai si eu votez pt 29, ca parca merge mai bine de luni asa, nu? Sa auzim ce zic si fetele

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slakje spune:

Va dau si eu un sfat: nu faceti prostia asta cu ouale de prepelita zilnic in cantitati industriale ca va nenorociti cu colesterolul, slabiti 5 kile si muriti de inima din cauza lor.
Este o mare prostie, ce credeti ca daca asa simplu si la indemana ar fii slabitul , ar mai fii atatia obezi, atatea hapuri si pastile si cure de slabire, etc, inventate?

Oul de prep e fix albinas, exact ca orisice ou, va dereglati doar cu colesterolul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

slakje, grasii si obezii de care spui tu nu au vointa si perseverenta sa se tina de un regim
ei vor sa slabeasca dar nefacind nimic, cum cerea si cineva acum citeva zile o cura de slabire dar cu conditia sa poti minca pizza si tort

Ouale de prepelita sunt foarte bune, tatal meu a avut mari probleme cu colesterolul, s-au rezolvat si de citiva ani nu mai maninca decit oua din astea, iar analizele in clipa de fata sunt beton

am facut si eu o cura mai de mult, m-am simtit foarte bine ulterior, acum am mai inceput un ade o saptamina si deja vad rezultate



http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

Draga Slakje,

Merci pentru sfaturi.



Gabici
'I tried to sniff coke once...the ice cubes got stuck up my nose!'

Mergi la inceput