Scorpiutzele - pe unde sunt ? (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns syd spune:

Nina n-am ramas fara net.Mersi, intru mai rar ca am altele de facut.Pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

syd, ai fost fff " scurta si la obiect"sper ca nu esti suparata pe noi

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

Buna fetelor.Am lipsit putin si am pierdut sirul evenimentelor.
Sunt tare necajita cu Alexia.Dupa 5-6 zile de febra acum s-a tras rosu din git spre laringe si e asa de ragusita incit abia daca se aude cind plinge.Si ca si cum nu e destul, acum nu mai vrea sa bea lapte sub nici o forma.
MA DISPERAAAAAAAAAA.
Iar daca pina acum ,dormea dimineata pina la 8 , acum se trezeste de foame pe la 5-6 si sa ma vedeti voi,cum sunt chioara de somn , si cum ma apuc sa fac brinzica cu banana la ora aia.Si mai dureaza vreo 30 min pina maninca.Doarme alte 30-40 minute si se trezeste ca a facut kk.Ma trezesc iar,o spal o schimb adoarme pe la 8 iar pe la 8,30 se trezeste adriana si numa' ce o aud "mamiiiiiiiiii, mi-e foame." Si gata cu somnul ca incepe o noua zi.
Sper sa nu dureze foarte mult perioada asta "dura" ,si sa revenim la normal.Dar totul depinde de Alexia.
Asta este!!!!!!! Oare se poate si mai rau????
Va pupic pe toate si sper ca sunteti bine.
Daca ati trecut prin problema asta cu refuzul laptelui,sa-mi spuneti si mie cam ce strategie sa adopt sa il accepte din nou.Oare sa fac deocamdata o pauza si sa incerc peste citeva zile???
Acum sa lasam problemele mele si sa ne unim sa cistige Luana Ca suntem pe ultima suta de metri si ar fi pacat sa piarda.Suntem destul de multe si eu cred ca impreuna vom reusi.
Sa auzim numai de bine.

luminita mamica ALEXIA[ 9 luni] si ADRI [6ani si 9 luni]











fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

buna dimineata, scorpiute.sunt zombi prin casa ca razvan s-a trezit de la 5.30 si nu a mai vrut sa doarma.apoi s-a trezit si tati la 6 ca pleca la servici asa ca am servit cafeluta amandoi.
razvan deja incepe sa faca pasi daca il tin de subrat.a inceput sa puna piciorul ca lumea, desi se mai urca cu unul peste altul.in premergator este sef.cand prinde o viteza nu se opreste decat in picioarele noastre.o zi buna!

albumul meu
poze noi
la plaja
Adriana & Razvan(01.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmensilva spune:

neatza fetelor!
am "aterizat "si noi la 4 dimineatza si la 8 ,Anda m-a luat de odihnita.
sunt in urma cu stirile,dar recuperez eu!
pupici pt toate scorpiutzele,am avut un concediu obositor,asa ca lasati-ma sa-mi revin putin!
o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

'Neatza!
M-am saturat de serviciu, asa ceva nu am mai pomenit! Vreau sa stau acasa cu copilul, cred ca ma apuc la modul cel mai serios sa mai fac un bebe, ca timpul trece!
Deja sotul a visat ca mai are un baiat Ma agat de asta si poate il conving, am ajuns sa am aceeasi problema ca Nina!
Hai ca ma mobilizez si gata, ma alatur mamicilor cu 2 copii!
Va pup ca pauza e scurta, nu prea mai am vreme!
O zi buna, Elena

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890&whichpage=1" target="_blank">Povestea Sabinei - are nevoie de noi

Mami ”de George”

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma27 spune:

mai,elena,ce hotarata esti!!!pai,spor la treaba.la mine trebuie sa treaca o perioada mai mare sa nu ma dispere daria,caci....altfel nu sunt sanse.saptamana trecuta am auzit un bebe isteric si mi s-a luat.
povestea luminita de programul pe care i-l face alexia.ei,daria m-a "blogoslovit" asa tot timpul.de vreun an,ce s-a mai linistit.dar si in situatia cde fata,adoarme cu santaj sau amenintari.de ex,aseara nu vroia sub nici un chip sa se dezbrace.am certat-o si de suparare vroia sa doarma pe jos.ma omoara!!!!!
cat despre lapte,luminita,a mea nu ami vrut deloc de cand i-am scos biberonul,pe la un an jumate.doar de vreo doua luni,mananca cu cereale.nu o forta dc nu mai vrea.da-i cu iaurturi si branzica.chiar am citit ca branzica e mult mai buna decat laptele,mai ales dupa un an.
nina,as fi facut papanasi in week-end,dar am "norocul" sa vina mama
adriana,intra in randul oamenilor normali si pofticiosi peste masura.aa,si pazeste cartile din biblioteca,acum ca o sa mearga piticul!!!
ana,las-o pe daria.lupta pe luana.doar nu o sa ne multumim cu locul doi.aaa,si cu raceala,da-i cu lamaie cu zahar.cica face minuni.oricum,pt mine e sol optima,caci usturoiul....cah.sa te faci bine sa sarbatoresti fata invingatoare!!!aaa,si pilula saracului se fol la ore regulate,si cu masura.
syd,vreo veste de serviciu.vreun mandru nou la orizont?doar nu te indepartezi de noi.
chiar,mira,cum stai cu poftele?
hai,mai ,monica fii "barbata".ai mai vb cu potentialul client?


Ema

Zilele Bistritei


Calatorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut fetelor,
Scrisesem si eu mai de dimineata si cand sa trimit mesajul...pac!...a murit cablu,mama lui de bandit!Asa ca nu am mai postat si scrisesem.....
In fine,incerc sa-mi amintesc ce am scris pe acolo...
In primul rand multumesc tuturor scorpiutelor ca v-ati mobilizat s-o aduceti pe Luana in fruntea concursului...Saru-mana la toate!Nush ce neam de concurs e asta,dar se pare ca e o mare...de cacao....Am avut parte de putina conversatie cu unul din moderatorii sau administratorii concursului respectiv,care,culmea,dupa ce a scris aici la scorpiute,mi-a scris si la Timisoara pe forumul DC...E ceva ciudat...Daca vreti sa cititi postarea lui o gasiti la Zona Zoster-Dispute interminabile,postarea lui bvali...Acest bvali,care mi-a povestit in scris ca este administrator la Tiffany la concurs,are numai 15 ani,pasionat de calculatoare....As fi vrut sa mai aflu cate ceva de la el,dar se pare ca nu se poate....In fine,cam asta am vrut sa va spun in legatura cu concursul....Oricum e ciudat,caci copilutul de pe primul loc a stat 3 zile cu un numar de voturi,iar cand Luanei i-au urcat voturile, brusc si lui i-au urcat ,dar cu 200 si ceva de voturi in cateva ore...
Mira,sanatate multa Dariei!Ce mai faci?Cum te mai simti?
Monica,nu dispera totusi,ca de multe ori au scazut preturile la imobiliare si terenuri si apoi iar au crescut...Mai asteptati un picut!
Syd,spor la treburi!
Luminita,sanatate multa Alexiei!Si eu is cu tuse si muci asa ca ma alatur micutei in clubul racitilor....Iar cu obiceiurile micutilor de a ne face o dimineata cat mai "fericita"...si la mine e la fel.Citind ce ai scris parca citeam despre mine si copiii mei...Cu lapticul s-ar putea sa ai dreptate:fa o pauza si incearca iar peste cateva zile.Pupam bolnavioara!
Adriana,pai sa-l faceti pe Razvi pilot de formula 1 pe premergator....Stai ca inca nu a inceput sa mearga singurel,sa vezi atunci ce ai sa mai alergi dupa el...
Carmen,bine ai revenit din concediu!Iti doresc odihna placuta !
Elena,chiar?Pui de mamaliguta?Hehehehe...Spor la treaba!George ar mai vrea un surior sau o fratioara?
Ema,saru-mana de sfaturi,tanti doctora!...nici eu nu prea le am cu usturoiul,dar se pare ca la mine are efect...Iar pilula aia...hihihihi...noi suntem ca drogatii si devenim dependenti...
Scorpiute,va doresc tot binele din lume si sa fiti iubite!


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, fetelor !
Emma, chiar am sa-mi fac niste papanasi, sa vad ce retete gasesc ! Vine cineva cu o reteta ?
Eu am o reteta pt. , dar tare imi mai place si mie, mai mult decat Cristinei.
syd, ne-ai obisnuit cu mai multe mesaje ! Cu ce te ocupi ?
Elena, sotul tau nu-si doreste ceva mult de tot, si el ? Sa-l faci sa inteleaga cat de mult iti doresti inca un bb.
Luminita, laptele nu este tolerat cand sunt probleme cu gatul. Am patit-o si noi, pe cand Cristina bea laptic.
Monica, uite o floare sa te simti un picut mai bine !
Ana, eu votez micuta scorpiutza in continuare !
Luana



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54099" target="_blank">bb Sabina - intre viata si moarte
Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52612" target="_blank">Copilasi din 2002

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42199" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Bine v-am regasit scorpiutze!

Am venit din vacanta(asta fff scurta)si abia daca am timp de ceva!
Nu va asteptati sa va zic ce frumos a fost,ca nu e asa.Din pacate pentru mine a fost cea mai stresanta vacanta din viata mea,nici macar anul trecut cand Iris avea 6 luni nu a fost asa.
Stiti probabil cum sunt copilasii la 1 an jumate(un plus pentru a mea care te seaca de energie):mama,papa,caca...vreau,nu vreau,tipa,maraie,aruca,sparge ,nu manaca,laptic,dormit,sculat...si toate in semama mea ,caci sotul meu era in concediu si nu avea voie sa fac nimic...decat sa stea cu "dansa" in sus la soare(caci am facut nudism ).Nu va zic ce au insemnat cela 4 zile la mare pentru mine,daca va spun ca duminica imi vazaiau urechile si mi se zbatea ochiul de nervi,tensiune si macar daca macar cu mine ar fi fost mai atent(Ema care imi spunea sa nu-l tremin pe sot ),da de unde,parca nici nu existam, nu avea voie de la doctor sa fie stresat de nici un fel de activitate fizica !!!!!
Una peste alta ieri grabindu-ma am facut un accident cu masina,un mos m-a lovit in spate:nervi la politie(3 ore),nervi la asigurari...reparatie....parca se tin lant!
Iris s-a simtit bine,s-a imprietenit cu marea,am sa pun si poze!
Eu m-am apucart de munca deja(la sot la firma in birou separat),se pare ca dupa 22 ma duc la Suceava(Elena?!)la un client.
Cam atat,maine poate am mai mult tip sa pun si poze.
Va pup pe toate,sper ca sunteti bine,recunosc ca nu am citit ce ati mai scris,noutati?

Vreau in vacanta adevarata !!!!!!!!!!!!!!!

poze
Iri si Iris

Mergi la inceput