epilat cu crema inghinal?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oriadam spune:

Eu sunt in 35s si ieri m-am epilat la cosmetica cu ceara DE TOT, PESTE TOT. Sincer, in afara de faptul ca nu prea am incaput pe patul de epilat si ca e greu sa gasesti pozitii pentru spate, nu vad nici o problema. Am o prietena care s-a epilat cu 4 zile inainte de a naste. Nici n-au mai ras-o pt ca nu a fost nevoie. Mi se pare totusi cea mai buna solutie. Mie mi se pare mai dureros cu aparatul.Dar depinde de sensibilitatea fiecaruia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Eu din cauza faptului ca nu ma vad prin partile rusinoase, folosesc bic-ul si ma frezez complet, insa de obicei, folosesc epilator care smulge. Pe picioare, acum pe parcursul sarcinii folosesc crema epilatoare, iar la sub-brat, epilatorul.Nu am incredere in crema epilatoare inghinal.
K36+

Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

totusi fetelor aveti grija cu cremele, s-ar putea sa iasa cu alergie, mancarimi, alte minuni daca n-ati mai folosit, si iese la fel de tepoasa ca dupa lama

Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002
http://community.webshots.com/user/gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Fetelor, dar oare pot folosi si eu crema la sarcina asa de mica sau in primele trei luni nu am voie crema? Maaama, ce fain de voi ca sunteti la sfarsitul sarcinii si acusi va tineti bebelul in brate!

Laura 6+
Puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Eu m-am ferit de substante toxice pe toata perioada si mai ales in primul trimestru cand se formeaza organele bebelusului.
Crema epilatoare ma irita rau pe mine.De gustibus...

mamica scumpei Bibi-02/07/05
http://pg.photos.yahoo.com/ph/anca76nitu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Si eu folosesc tot crema de epilat.Nu am intrebat-o pe dr. mea si sper sa nu fac rau, dar am mai auzit femei gravide care au folosit si nu a fost nici o problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jane04 spune:

Fetelor si eu folosesc tot crema. Mi se pare ca nu ma mai irit ca si cu lama si de ceara nici nu se pune problema ( mai bine ma duc la dentist ). Nu stiu daca e bine sau rau dar ma bucur sa vad ca atatea fete folosesc fara nici o problema.
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_jk spune:

Buna fetelor, am si eu o problema: am parul inghinal foarte aspru. Eu m-am tot epilat cu lama, in ultimul timp am inceput cu ceara si imi las o dunga. Numai ca parul e foarte aspru. Stiti ceva ce as putea sa dau sa devina mai fin? Ca de tot nu vreau sa ma epilez, pt ca imi place mai mult asa.

Mergi la inceput