Un copil lovit de soarta

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Am sunat din nou pe mama lui Mihaita, dumneaie este titularul contului adica CHIRILA GEORGETA.
Astazi sau maine imi va trimite toate actele lui Mihaita, diagnisticele, toate biletele de iesire din spital. O sa le traducem si sa le trimite la ceva spitale, poate se mai poate face ceva pentru el.
Plicul de la Bucuresti va ajunge marti ( aproximativ) cu 2 000 000 lei. I-am spus sa plateasca la intretinere sa scape de datoria asta deocamdata si a spus ca asa va face.
Va multumeste mult , mult de tot pentru ajutorul acordat. Mama lui si el sunt niste oamnei extrem de respectuosi, nu vor sa ne deranjeze sau sa profite cumva de noi. Sunt foarte fericiti ca le-am adus o raza de speranta.
Mihaita se juca pe calculator si era mai linistit.
Va doresc multa sanatate la toate si o zi buna!!

Ajutati-l pe Mihaita

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert
www.freewebs.com/bbianfeb2004" target="_blank"> Bebelusi de ianuarie-februarie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Buna, Anto, nu iti face probleme, memoria de la calculator e mult mai ieftina aici si nu se merita..in cateva zile rezolv si problema asta, oricum el este f fericit ca ii merge super bine calculatorul si am simtit fericire in glasul lui si al mamei...
Play station de afara, are mufa diferita de tv-urile noastre...sper sa raspunda cei de la fundatie, carora le-am scris...
va pup, fug la treaba..
monica, mersi ca ai pus si pentru mine...Luni trimit pe cineva la tine la firma

http://bella.netfirms.com/index.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Play station 2 am eu!!! E nou, nefolosit, si are doua jocuri. L-a cistigat Sarah la o tombola dar ei nu ii place ca e pentru baieti, nici macar nu l-a folosit. Anto, te rog daca te duci in Romania pot sa ti-l dau tie ca sa i-l dai lui?
Ar trebui si adaptor pentru curent, nu?

Deci Play Station 2 il are de la mine din tot sufletul!

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

quote:
Originally posted by Alyssa

Play station 2 am eu!!! E nou, nefolosit, si are doua jocuri. L-a cistigat Sarah la o tombola dar ei nu ii place ca e pentru baieti, nici macar nu l-a folosit. Anto, te rog daca te duci in Romania pot sa ti-l dau tie ca sa i-l dai lui?
Ar trebui si adaptor pentru curent, nu?

Deci Play Station 2 il are de la mine din tot sufletul!

Alice



Alyssa, cat de mare e acest playstation? Ca eu habar nu am ce este. :(
Numai bine!
anto


...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

quote:
Originally posted by pashosha

Buna, Anto, nu iti face probleme, memoria de la calculator e mult mai ieftina aici si nu se merita..in cateva zile rezolv si problema asta, oricum el este f fericit ca ii merge super bine calculatorul si am simtit fericire in glasul lui si al mamei...

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!



Ok, atunci ma gandesc eu la ceva!
Numai bine!
anto

...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Gabi, la fundatia cu make a wish este bine sa suni in cazul in care nu raspund. Stiu ca atunci cand am sunat pentru Sabina, au fost foarte amabili si pareau interesati de caz.



_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Atunci o sa o rog pe Monica sa sune ca eu nu stiu cand sa o mai fac si pe asta...monica, ma simt ca naiba ca nu ti am trimis banutii dar am avut o gripa urata. De fapt si acum mai am febra dar sper sa imi treaca...daca e urgent urgen, chem un taxi si ii pun , daca nu ,in maxim 2 zile ne vedem si dau si o cafea..pupici..


http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Gabi, nu trebuie sa trimiti nici un taxi, nu e urgent, stai linistita. Te inteleg perfect, nici eu nu am timp nici sa respir, dar daca ar fi sa mai alerg si prin oras...trimite-i cand poti .

Am vb. azi cu mama lui Mihaita, vor merge din nou la spital pentru transfuzii de sange si plasma, analizele i-au iesit foarte foarte rau, leucocitele sunt la minim rau de tot, era disperata saraca. Plangea si nu stia ce sa mai faca, ne roaga sa ii spunem noi ce sa mai faca ca ea nu mai stie. Si ne roaga sa o ajutam cat putem.
Off, cata suferinta....
Tratamentul cu spanz nu il poate face ptr. ca Mihaita are mari probleme cu rinichii si este contraindicat.
I-am spus sa imi trimita biletele din spaitla sa vedem ce putem face.

Ajutati-l pe Mihaita

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert
www.freewebs.com/bbianfeb2004" target="_blank"> Bebelusi de ianuarie-februarie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danutza Mamaruta spune:

Nu am mai scris pentru ca am fost plecati citeva zile.

Am trimis cele 3 milioane in contul mamei lui Mihaita (adica mama i-a trimis) sper sa intre miine in contul d-nei Geta. Anto, ma voi stradui sa trimit niste banuti si prin tine pina pleci, dar nu promit.

Doamne, imi pare atit de rau ca Mihaita nu se simte bine si ca i-au iesit analizele atit de proaste. A reusit cineva sa intre in posesia actelor lui medicale, cele de pe pagina lui sunt indescifrabile. Fetelor, totusi ce putem face? Eu am gasit asta, tot in Formula As, care pentru mine este un fel de biblie:

"Baietelul nostru are reticulosarcom osos Ewing"
(Raspuns pentru B.F. - Bucuresti, F. AS nr. 332)
Tot in "Formula AS" am dat si eu un anunt pentru aceeasi boala, de care sufera fiica mea. Ca urmare, am primit mai multe raspunsuri, dintre care unul m-a indrumat in comuna Popesti Leordeni, langa Bucuresti, la dl. VRANCEANU IONUT, bl. T14, sc. 3, et. 3, ap. 10, care lucreaza cu laser si gaze nobile. De asemenea, face injectii cu extract de catina. Fiica mea a fost diagnosticata cu osteosarcom gr. III malign si a facut trei sedinte cu citostatice, dar boala nu a cedat deloc. Dupa prima sedinta facuta la Popesti-Leordeni, tumora a cedat vizibil, iar dupa a treia sedinta, s-a redus la jumatate. De asemenea, dl Vranceanu i-a facut si 4 injectii cu extract de catina. Fiica mea este programata pentru operatie la Spitalul Municipal din Bucuresti. Dupa aceea, vom merge din nou la dl. Vranceanu, pentru continuarea tratamentului, fara a mai face citostatice. Doamna, va rog luati urgent legatura cu acest OM, deoarece poate fi sansa de viata a copiilor nostri. Este un om minunat. Va va spune clar daca va poate ajuta sau nu. Noua, medicii nu ne-au dat sanse prea mari, spunand ca boala va recidiva la plamani, dar dansul ne-a asigurat ca poate vindeca fetita. Trebuie urmat in paralel un regim alimentar nu foarte strict, dar care conteaza foarte mult. Va doresc mult succes si multa sanatate. Daca aveti rezultate, va rog tineti-ma si pe mine la curent. Poate imi comunicati adresa dv. exacta, pentru a coresponda. Trecem amandoua prin aceleasi grele incercari, si parca alaturi, e mai usoara lupta.
Stanculescu Ioana - loc. Stefanesti-Arges, bl. 8, ap. 4, tel. 048/26.63.10


Fetele din Bucuresti, va rog frumos nu poate sa ia vreuna din voi legatura cu acest domn Vranceanu, poate chiar este o speranta si pentru Mihaita. Vedeti ca si in cazul prezentat mai sus medicii nu mai aveau nici o speranta si totusi boala baietelului s-a ameliorat puternic. Eu cred foarte tare in puterea de vindecare a terapiilor naturiste. Please, incercati sa ajungeti careva la acest domn Vranceanu, nu stiu cit de departe este Popesti-Leordeni de Bucuresti, sau poate gasiti un numar de telefon al dansului.

Timpul trece si pina reusim sa aflam ce solutie medicala exista este foarte important ca Mihaita sa inceapa un tratament naturist. Asta pentru ca am inteles ca tratamentul cu spinz ii este total contraindicat, din cauza problemelor grave la rinichi.

Si daca aveti vreo idee, scrieti aici, poate pot ajuta si cu altceva decit cu bani. Imi printez miine si informatiile de pe pagina de web a lui Mihaita si incerc sa imi sensibilizez prietenii, dar nu prea mai am alte idei.

Va pup pe toate, nu stiu cum puteti sa va implicati in atitea povesti triste. Sa ne ajute Dumnezeu pe toti si mai ales pe copiii astia necajiti.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Buna dimineata!!!
Danutza, o sa incerc sa fac eu rost de nr. de tel. al meicului din Popesti Leordeni. Actele astept sa mi le trimita mie, i-am dat nr. de fax, inca nu le-am primit. In momnetl in care avem dg. exact ne putem interesa mai usor ptr. ca stim exact de ce sufera, ca mai are si alte complicatii, off.
Astazi merge la spital, o sa mai sun si va tin la curent. Sa ne rugam sa iasa mai bine de acolo.

Ajutati-l pe Mihaita

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert
www.freewebs.com/bbianfeb2004" target="_blank"> Bebelusi de ianuarie-februarie 2004

Mergi la inceput