Un copil lovit de soarta

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Offf, Doamne, cata suferinta! M-am uita la pozele lui, mi s-a rupt sufeltul. Spuneti de ce anume are nevoie concret. Daca i se face amputatia are sanse mai mari de viata??? Hai sa ne interesam sa facem ceva sa-l salvam. Daca el doreste sa i se faca aceasta operatie de ce nu i se face???


Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert
www.freewebs.com/bbianfeb2004" target="_blank"> Bebelusi de ianuarie-februarie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Tocmai m-am interesat la noi la firma despre transport. Saptamana asta va pleca o masina cu marfa la Iasi. Transporta mocheta, insa nu cred ca e o problema, daca e bine ambalat sa nu se zdruncine prea tare. Il poate lua si in cabina. Oricum pana acolo tot cu o masina poate ajunge.
Pashosha, daca nu ai gasit altceva , scrie-mi sa vorbim cum facem.

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert
www.freewebs.com/bbianfeb2004" target="_blank"> Bebelusi de ianuarie-februarie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bosioc spune:

D-na Witchie, mamica lui Mihaita trebuie sa scrie pe mail sau prin posta? Eu am scanat actele medicale si le pot trimite numai sa stiu cui si unde...i-am facut poze lui Mihaita ca sa vedeti in ce stare se afla...este f grav si de aceea va rog sa-i facem zilele ...cite mai sint...mai frumoase...

Silviu si mamica

tedy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Mihaita, fii tare! Ne rugam pt tine si in masura posibilitatilor te ajutam. Trebuie sa stim exact ce se poate face pt el...Adri, este singurul doctor pe care l-ai gasit? Eu habar nu am ce scrie acolo in germana dar as putea traduce in engleza date despre el sa trimitem asa...



--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei

Are 6 luni de zile dar lupta sa traiasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:



monica ar fi ideal sa plece cu firma ta ca la mine azi a plecat un transport dar nu am hardul up datat...asha ca pana maine e gata...ar fi super

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52144

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

quote:
Originally posted by adrianangi

Am dat cautare pe google diagnosticul baiatului si am gasit numele unui medic ce cred ca ar putea fi de folos:

Dr. med. Gesche Tallen
Klinik für Pädiatrie mit Schwerpunkt Hämatologie und Onkologie, Campus Virchow, Charité Universitätsmedizin Berlin


Jahrgang 1967, Studium in Münster und Hamburg. 1994 experimentelle Promotion zu Hypophysenadenomen. 1994-1998 Ärztin in der Neurochirurgischen Klinik der Charité Campus Virchow-Klinikum mit Schwerpunkt Pädiatrische Neurochirurgie. 1998-2000 Forschungsstipendium der Deutschen Krebshilfe: Postdoctoral Fellowship am Krebsforschungszentrum der Universität Calgary, Canada. 2000-2001 Kind-Philipp-Stipendium. Seit 2000 Ärztin in der Klinik für Pädiatrie mit Schwerpunkt Onkologie und Hämatologie der Charité Campus Virchow-Klinikum, klinische und wissenschaftliche Arbeitschwerpunkte: Pädiatrische Neuroonkologie, Tumorsuppressorfunktionen in Hirntumoren. Seit Mitte 2002 Redakteurin bei kinderkrebsinfo.de und Mitarbeiterin der Koordinationszentrale/des Mantelantrages des Kompetenznetzes.


Dr. med. Gesche Tallen
Charité Campus Virchow-Klinikum
Kinderklinik, Hämatol/Onkologie
Augustenburger Platz 1
13353 Berlin
Telefon +49 (30) 450 5 66074
Fax +49 (30) 450 5 66906
mailto:gesche.tallen@charite.de


Le implor pe fetele care stiu germana sa-i trimita acestui doctor un e-mail cu diagnosticele lui Mihaita si cu intrebarea: ce se poate face pentru acest copil?



http://adriana.freewebspace.com/photo.html
"Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau




de scris email nu-i greu, numai ca documentele tb traduse in germana de un medic. Stiu ca aici pe site sunt medici care stiu germana, daca au un pic de timp poate le traduce cineva.

Cristina
-----------------------------------------------
accepta, sau schimba!
iertarea este parfumul florii ramas pe talpa pantofului ce tocmai a calcat-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Cine poate sa ma lamureasca? Nu exista nici o sansa sa i se salveze piciorul lui Mihaita? Este neaparata nevoie amputarea? Daca da, unde este cel mai bine sa faca operatia? Eu inca mai sper sa se poata si altfel ...

Mi-a trecut prin minte sa incercam sa luam legatura cu persoane care au trecut prin asa ceva, sa ne spuna din experienta lor, ca este cea mai buna invatatura. Imi pare rau ca nu pot ajuta mai mult. As vrea sa am accea la net nelimitat sa pot sa caut, sa intreb, off...

Ma bucur ca sunteti alaturi de el. Mihai, fii tare !
Multumesc ca faceti posibil ca Mihai sa aiba un calculator. Se va bucura nespus.

Doamne ajuta !
Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


In aceasta seara PC este gata, precum si restul lucrurilor pentru Mihai, coli, carioci.....
Cum facem cu transportul???

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52144" target="_blank">Ajutati-o pe micuta Bela!!!

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

In incercarea de a gasi o fundatie pentru a o ajuta pe Sabinuta, am gasit fundatia:

http://www.childrenswish.org/enrichment.shtml

al carui scop este sa indeplineasca dorintele bolnavilor grav.

Incercati sa luati legatura cu acesta fundatie fie prin mail fie prin telefon si este posibil ca ei sa poata contribui la ceva din dorintele lui Mihaita.

Felicitari tuturor pentru ceea ce au inceput deja sa faca pentru acest tanar.

_

Un bebelus de 6 luni are mare nevoie de noi.



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Masina a plecat seara la Isi, m-am tot uitat pe subiect sa vad ceva de la tine, dar daca nu am vzut nimic am crezut ca nu ai treminat cu hardul. Poate la urmatoarea cursa, saptamana viitoare, nu se stie de acum cand va avea o alta comnada la Iasi. Imi pare rau, dar poate se mai iveste cate ceva.

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert
www.freewebs.com/bbianfeb2004" target="_blank"> Bebelusi de ianuarie-februarie 2004

Mergi la inceput