Un copil lovit de soarta

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Eu inca nu m-am dezmeticit si nu-mi vine a crede...
Ma duc sa citesc subiectul sa vad mai clar despre ce este vorba...
Numai bine!
anto


...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Domnule Sangeap, ati prezentat cazul lui Mihaita...ne-ati putea da mai multe informatii despre ei?
Eu nu vreau sa arat pe nimeni cu degetul, dar mi-as dori sa stiu ce se intampla.
De banii trimisi nu-mi pare rau, asta-i sigur. Iisus spune ca de cate ori cercetam pe unul din cei mici ai lui, pe El il cercetam...
Of!
anto


...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Din pacate Mihaita sufera din cauza parintilor. Cei care doresc sa-l ajute pe baiat (care nu are nici o vina pentru comportamentul parintilor si este cu adevarat bolnav), pot sa trimita alimente si obiecte de care parintii nu se pot folosi. Din pacate, la disperare, omul face multe nebunii...

_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Si eu si alte fete am trimis bani , nu imi pare rau.I-am trimis din toata inima , pentru Mihaita. El este bolnav, ne-a spus si Mihaita, nu se pune problema de asta. Numai ca mama lui se pare ca este prea disperata si nu cre ca stie ce mai face. Oricum nu se justifica ceeace face, daca asa este. Eu as suna sa intreb...niic nu stiu ce sa zic...Ce ziceti , sa sun?

Ajutati-l pe Mihaita

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmag spune:

Inainte de a trage vre-o concluzie, poate ar fi mai bine sa mai cugetam un pic.
De unde stia familia lui Mihaitza ca domnul acela vrea, sau le-a trimis 20mil?
Daca ar putea fi contactat acel domn, s-ar putea face lumina - orice plata, prin posta sau banca, are o dovada. Se poate gasi o chitanta sau un ordin de plata prin care s-a facut transferul de bani. Daca intr-adevar a trimis banii, poate dovedi asta.
Eu nu cred ca acei oameni, in situatia in care se afla, au timp sa scorneasca minciuni si sa acuze alti amarati ca le fura banii, daca nu ar fi si ceva adevar la mijloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grenouille spune:

postez si aici ce am scris la generale


nu cunosc in intregime toata povestea, dar nu e posibil sa fie totata povestea o excrocherie?
adica, cineva care incearca sa stoarca bani profitand de nenorocirea altora. nu sufar de scenarita, dar.... cineva afla (si nu e greu) nr de telefon al lui Silviu si faptul ca incearca sa se mai implice. Afla si povestea lui Mihaita, incepe sa dea telefoane de amenintare la Silviu acasa pretinzand 20 de mil si incercand intimidarea cu forta; pe de alta parte, putea anunta la mama lui Mihaita "Buna ziua, sunt de la fundatia Cutarica, stiti, noi am donat pt baiatul dv 20 de mil... ne confirmati va rog ca au ajuns? ne trebuie pentru niste acte, sa treceti pe la noi cand puteti ca sa le facem! i-am depus la Iasi la un baiat pe care l-am mai ajutat si care am inteles ca v-a mai ajutat si pe dv, nu puteam sa ajungem sa vi-i dam personal si daca ii transferam prin banca ia comision"...
excroci sunt peste tot, mie una mi se pare o poveste foarte plauzibila asta... in loc sa se arunce cu pietre in unul si in altul, poate ar fi bine sa se anunte politia sa il prinda pe nemernicul care incearca sa profite de situatia disperata a 2 familii.



No person is entirely bad or entirely good. Therefore learn to forgive yourself for error the same as you should forgive others...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Eu zic ca mai putin ne intereseaza aceste intrigi. Ptr.astfel de probleme sunt organe competente care sa le rezolve.

Ideea e ca el este grav bolnav, acum e din nou in spital , pierde sange prin urina si acum este din nou pentru transfuzie. Intre timp au luat legatura cu un medic, sau ce-o fi pentru un tratamnet naturist. Acest tratamnet il mai afce cineva din Iasi si spune ca la aceal baietel de 11 ani are rezultate. Acest tratamnet costa in jur de 2 milioane . Ma intreba ce sa faca , sa incerce?? Eu i-am zis sa incerce ca nu are ce sa piarda, nu? Acum mai rau decat este nu cred ca ii vor face niste plante si calciu ionic, am inteles ca primeste,ceva care se ia la 4 ore. Numai ca nu mai au bani . Eu indraznesc sa mai apelez la voi, poate cu acesta tratamnet se stopoeaza macar boala. La celalat baietel a dat inapoi la jumatate tumora si nu a terminat tratamentul.
Hai sa ii mai dam o speranta acestui baiat lovit atat de crunt la numai 18 ani!! Cine mai are ceva de trimis sa trimita direct in contul lui , afisate pe prima pagina!! Va multumesc in numele lui Mihaita!!

Ajutati-l pe Mihaita

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Am citit scenariul lui fortelady si tind sa-i dau dreptate. Este foarte posibil sa se fi intamplat in felul asta. De asemenea, anda, ai mare dreptate ... Mihaita sufera si este pe patul de moarte. Haideti sa nu il lasam acum. Se vor descalci lucrurile cu banii si cu telefoanele ... insa Mihaita nu are timp sa astepte acest lucru.
Cine poate si mai vrea sa il ajute pe Mihai Chirila sa o faca cu constiinta impacata. Milostenia este mai pretioasa pentru cel care da decat pentru cel care primeste.
Doamne ajuta !
Gabriela

Mihaita Hogas are nevoie de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Am reusit sa iau din nou legatura cu mama lui Mihaita. Din pacate, nimic bun. Mihaita este de atunci tot in spital, pierde sange tot timpul, nu se simte bine deloc.
Eu nu ma indraznesc sa fac apel la voi, am vazut ca multe ati ramas contrariate dupa ce Silviu a iscat scandalul, nefinalizat acum , ceeace nu-mi pleca deloc. Daca tot a inceput , sa termina, macar sa se afle adevarul. Inca o data va spun ca eu nu stiu nimic de asta, mama lui Mihaita nu mi-a spus nimic.
El are in continuare nevoie de noi, macar sa ne rugam pentru el!!

Ajutati-l pe Mihaita

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bosioc spune:

D-na Anda141 vreau sa va spun ca nu eu am iscat scandalul ci doar am explicat situatia pt ca noi nu avem nimic de ascuns. Eu nu am scris pe forum dupa ce ne-a sunat mama lui Mihaita si ne-au acuzat ca am furat tocmai pt faptul ca nu am dorit sa se opreasca ajutorarea lor ci am scris mult mai tirziu dupa ce acel"om" ne-a sunat si ne-a spus ca am "mincat" 20 mil pe care i-ar fi "primit"de la o fundatie .
De ce nu spun despre ce fundatie este vorba??
Nu intelegeti?? Pt ca nu este nimic adevarat.
Regret ca am cunost asa o pers...
Silviu

Mergi la inceput