Un copil lovit de soarta

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Buna!
Ok, Pashosha. Am inregistrat. Deci fara vopsele.
Anda, sa urmareasca mama lui Mihaita si banii de la noi, eu am primit de la ei mei confirmare ca au fost pusi...la BRD.
Mamarutzo, deocamdata mi-a scris LauraB...a spus ca a trimis un pliculetz cu banutzi .
Doamne ajuta!
anto

...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

D-na Geta a platit 4 milioane la administratie, deci au mai ramas 13 milioane din 17.
Din pacate, Mihaita este tot in spital,medicul lui este in concediu , nu prea au sange in spital, nu au masa trombocitara, din aceasta cauza hemoglobina e tot asa scazuta a crescut de la 6 la 7, doar. Sange nu prea se mai doneaza ptr. ca am inteles ca nu se mai platesc donatorii, asa ca ..va dati seama.Multi o faceau doar pentru bani. offf
I-am dat nr. de tel. al lui Vranceanu Ionut, am gasit la informatii, sper ca acesta sa fie bun. Am zis ca e bine sa suna mama lui ca e mai in masura sa explice toate detaliile.
Doamne, ai tu grija de ei !!!

Ajutati-l pe Mihaita

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Buna!
LauraB, am primit plicul. Va ajunge la Mihaita exact cum l-ai trimis, cu tot cu ce-ai scris!
Doamne ajuta!
As vrea sa stiu daca Mihaita are nevoie de vitamine sau calciu...
Numai bine!
anto

...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Au primit si cei 2 milioane de la Anto. Este tot la spital, maine sau poimaine or sa mearga acasa. Inca nu au sunat la DL.Vranceanu.

Ajutati-l pe Mihaita

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

M-au sunat si mi-au zis ca ar avea nevoie de un colac antiescara. Aveti idee unde se gaseste asa ceva si daca e ceva special, sau un simplu colac de plaja ar rezolva problema....

Ajutati-l pe Mihaita

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Ati citit ceea ce Silviu a scis la Generale?! Eu am ramas fara cuvinte si nu cred ca Silviu minte. E un copil mult prea bun(sper sa nu ma insel!)

Nu-mi vine sa cred ca mama lui Mihaita dupa ce a primit atata ajutor din partea voastra si a lui Silviu, care in loc sa foloseasca banii pt el si mama si bunica lui i-a donat lui Mihaita, acum face acest gest pe care nu pot sa-l denumesc ca as jigni prea mult. Cred ca disperarea dupa bani vorbeste, iar in acest caz ar trebui sa va opriti si sa verificati inca o data despre ce este vorba!

Sper sa nu gresesc si sa aruncati cu caramizi nu cu rosii, dar eu una m-am infuriat rau de tot cand am citit mesajul lui Silviu.
Si ne mai miram de ce unii sunt pertinenti si nu se hotarasc asa usor sa ajute!

Carmen


Carmen & Ericutz (15.06.2004)

http://sabinac.netfirms.com/ro.htm Sabina are nevoie de tine!

Ericutzul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Am citit si eu subiectul lui Silviu la generale.
Asa cum a zis si Carmen,poate ar trebui verificat mai mult inainte de-a mai trimite bani pentru cineva.
Fetele care au vorbit cu mama lui Mihaita,incercati sa lamuriti voi problema cu ea,adica de ce il acuza pe Silviu ca nu i-a dat banii,mai ales 20 de milioane.De unde sa-i scoata bietul copil?????


Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bosioc spune:

D-na Chirila mama lui Mihaita, cu ce-am gresit fata de dv de ne aduceti asemenea acuzatii?? De ce i-ati inchis tel lui mamica cind v-a intrebat ce fundatie i-a dat bani pt dv??
I-ati spus lui mamica cind am fost la dv la spital ca Mihaita ma invidiaza ca eu merg si sint sanatos.
Eu cred ca dv ne invidiati asa cum i-ti invidiat si pe altii stiti despre cine este vorba...Acel barbat care ne-a sunat de ce ne-a intrebat din ce traim? Venitul nostru e de doua ori si jumatate mai mic decit al dv.
Dv. stiti ca nu am facut nimic rau si va rugam sa ne lasati in PACE , iar daca aveti dovezi mergeti la politie, NICI O FUNDATIE NU-TI DA O SUMA ASA DE MARE FARA UN ACT LA MINA FARA O SEMNATURA !!
Aveti copilul grav bolnav va rog sa va ginditi la DUMNEZEU...

Eu nu va port pica doar ca nu va inteleg, m-ati facut sa-mi pierd increderea in oameni.
Ii doresc numai bine si mult sanatate lui Mihita.

Silviu si mamica



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Sa le fie rusine. Asemenea oameni nu merita ajutati. Ma bucur tare mult ca aici nu m-am implicat deloc

Ancuta 16+ & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danutza Mamaruta spune:

Nu inteleg nimic, chiar astazi am vrut sa mai ii trimit lui Anto niste bani pentru Mihaita, dar acum stau si ma intreb ce sa fac. Anto, vreau sa vad ce deznodamint ia toata povestea asta si daca e cazul, voi trimite banii direct in contul deschis pentru Mihaita, nu mai e timp sa ii trimit prin tine.

Am hotarit sa il ajut pe acest copil (Mihaita) si nu pe altul de pe DC tocmai pentru ca m-a impresionat Silviu, un copil necajit si el care si-a cheltuit timpul si banutii lui sa ii aduca o alinare lui Mihai. Si probabil ca gestul si marturia lui Silviu dupa ce l-a vizitat pe Mihai a fost un imbold si pentru alti oameni de pe DC. Silviu, nu iti fie frica de nimic, spune-i si mamei tale ca daca voi aveti inima curata, asta este probabil una din incercarile menite sa tulbure sufletele bune. Deci, fruntea sus si nu iti pierde increderea in oameni, tu esti dovada ca oamenii sunt inca buni. Si nu astepta multumire de la cel pe care l-ai ajutat, rasplata iti va veni de unde nu te astepti.

Sunt foarte tulburata de povestea asta oribila, ce simt este ca bietul Mihai are cu adevarat nevoie de ajutorul nostru. Si nu stiu zau de acum inainte citi ii vor mai sari in ajutor.

Tot mai sper in naivitatea mea ca poate e o neintelegere, nu mama lui Mihai a sunat la Silviu, ci altcineva care pur si simplu vrea sa faca un rau. Nu stiu nici eu... Dar raul a fost facut, tulburare si ingrijorare in familia lui Silviu si in ce il priveste pe Mihai, Dumnezeu stie ce va mai fi de acum inainte.

Pacat, mare pacat!

Mergi la inceput