Scorpiutzele - pe unde sunt ? (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Buna fetelor

Decizia e luata: ma mut la sot la birou!Acum vom vedea,eu ma tem ca daca ne vedem mai des nu e asa bine,sau mi-e teama sa ne certam!Oricum el intentioneaza sa plece mai des acum!Oricum nu puteam sa ne mai permitem sa platim bani aiurea,Il vad si pe le mai decis sa nu mai arunce cu banii,sa speram ca il si tine!Nu stiu cum face acum era mai bine cu firma acum iar are probleme...Ma gandesc sa vin eu cu norocul inapoi ca de cand am plecat nu a mai mers bine!
Ana..care mare?Deocamdata nu poate...eu treg speranta pentru saptamana viitoare,dar daca nu stie niciodata cand???El vrea cu cortul ,eu nu prea....Deci iar ai ghicit?Ce face"neuronul"?
Luminita da hai sa ne vedem.Poate in weekend.Cum seamna cu tati eu vad ca si cu mami,nu esti tu in poze cu fetele?
Ema si Elena ..mai s-ar putea sa aveti dreptate ca uneori ma surprinde si pe mine(mama surprizelor),dar nu are mereu chef,vointa...
Dani bine ai venit!
Lori personal nu stiu ce sa zic,dar poate ne povesteti tu cum va intelegeti?!!!
Camen,ce face fata?
Monica cum mai e cu terenurile?
Syd...esti cam "cumintica" in ultimul timp

Pupici

poze
Iri si Iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor, am scris de dimineatza un mesaj luuung si mi-a dat eroare si l-am pierdut
dar hai sa incerc sa repet ce am scris.
irina, deci eu am gasit un teren de 300 m patrati in rahova pe care d-na vrea 50 000 euro...dupa ultimele negocieri vroia 45 000 euro...mama ce m-am mai bucurat si peste o zi ma suna si-mi zice ca nepoata ei a certat-o rau de tot si ca nu o lasa sa vanda cu 45 000 asa ca revenim la pretul initial...facand asa un mic calcul iese cam la 160 si ceva metrul patrat de teren. eu am 2 apartamente pe care vreau sa le vand...sunt cu tot ce le trebuie, termopane, centrala, usi metalice, gresie, faianta, etc, etc....treaba este ca apartamentele se vand fff prost acum in perioada asta si eu as putea sa obtin pe un apartament maximum 50 000 euro...deci pe un apartament imi cumpar doar terenul si din celalalt imi fac casa...si mai trebuie sa mai si pun ceva banutzi...mai mult de 10 000 de euro trebuie sa mai pun...am gasit o firma care-mi face casa cu 60 000 euro la "cheie' zic ei...dar iti dai seama ca mai trebuie bagat si dupa aceasta "cheie"...plus mobila, plus alte nebuneli...nu stiu sunt in dilema rau de tot.
ideea este ca acest teren pe care ma agit eu sa-l cumpar este situat chiar vis a vis de casa unde locuia bunica mea cand statea in bucuresti si aceasta casa este libera acum deci s-ar putea muta maica-mea acolo...de-aia ma zbat atat si eu si sotul meu

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

am trimis o parte din mesaj ca mi-era frica sa nu-l pierd ca azi dimineatza...acum sper ca m-am facut inteleasa ca eu am probleme cu exprimatul in scris
in situatia data...voi ce ati face?
aaaa....si mai este ceva....daca tot o fac pe mama sa se mute acolo trebuie sa fac imbunatatiri si la casa bunicii...asa ca...e cam nasol dar trebuie sacrificiu nu?
astept sfaturi de la voi


va multumesc inca o data la toate pentru urarile de ieri...am petrecut f frumos in familie si surpriza pe care mi-a facut-o sotzul meu a fost ceva extraordinar la care chiar nu ma asteptam.
mi-a cumparat un inelush si mi l-a dat la biserica unde vorbise cu preotul sa ne faca o slujba un fel de reinnoire a "juramitelor" a fost tare emotionant, am si
eu ma gandeam cand mi-a zis ca o sa mergem amandoi undeva ca ma duce in vreun club ceva...pagana de mine
ana...si eu sunt taaare curioasa cred ca e ceva ce ne caracterizeaza
carmen, cum se mai simte andutza?
elena, sper sa iesi din pasa asta...uite procedeaza si tu ca irina...pleaca undeva macar pentru o zi
mira, bine ai revenit...cum te simti?
luminitza, fff frumusele fetitzele tale si tu esti o mamica sexy
lory, eu zic ca viatza voastra trebuie sa fie tare echilibrata cu cele doua balante din casa
danitin, bine ai venit in grup
ema...tu ce mai zici?
am fugit, ma duc am programare la salon...pupici si o zi buna

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

buna fetelor!!!
Am fost putin prin parc dar ne-am topit .Grea vara.Mai ales aici printre blocuri.Azi nu fac numic ca e sarbatoare [asa am auzit si profit].
monica multumesc .nu chiar sexi dar fac eforturi
-da IRINA eu sunt in foto dar fetele seamana mai mult cu sotul meu
VA DORESC O ZI BUNA

luminita mamica ALEXIA[ 9 luni] si ADRI [6ani si 9 luni]











fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma27 spune:

buna,fetelor.am cam tras chiulul.am avut azi ceva de lucru,plus ca am avut si un mic spion pe cap.
ce sarbatoare e luminita,caci aveam de gand sa spal?!am si cusut azi dimineata.
mai,monica,scenariu ca in filme!!!imi venea si mie sa plang.stii ce e rau in toata chestia asta?!ca ne dam seama ce barbati insensibili avem.
iri,sa dea domnul sa o scoateti la liman.tu stii cel mai bine.ce mai face pitica?
elena,hai..mai,la cate ai facut!!!nu se gandeste seful tau ca tb sa-ti incarci bateriile,ca dc rabufnesti pe el!!!!!!!
lory,eu cred ca mai conteaza si ascendentul in multe chestii.dc o avea ascendent in scorpion,atunci tine-te.dar voi cum va intelegeti?ai vazut ce gesturi face sotul monicai?uite-te de ex,la mine si iri,avem sotii rac,deci ar tb sa fie perfecti din punctul de vedere al zodiei,dar....vai,noroc de ei,ca-i iubim noi prea mult.
mai,ana,oricum tu dai tonul.sa stii ca si la noi au napadit caldurile,dar din fericire,sunt pana seara la serviciu,unde e super bine,racoare.apoi o iau repede pe daria,aterizez acasa,unde iar e bine.doar cand fac mancare,se mai incinge atmosfera.si oricum,incerc sa nu-i chinui prea mult pe ai mei,si asa nu ma omor dupa stat in bucatarie.
am luat papagalita lui coco - coca!!!am fost asa emotionata ieri,cand am vazut cum se pupau si triluiau de placere.poate reusesc zilele astea sa le fac o poza la indragostiti.nu am mai vazut atata iubire la niste pasari.ii da un pupic,fuge,iar vine,iar ii mai da unul.canta de fericire.numai daria si ta-su nu sunt impresionati.aaa,si inca o chestie,coca ,de fericire,se cufureste de mama focului.e adevarat ca femelele sunt mai cacacioase(scuzati expresia).
va pup.poate maine,am mai mult timp sa stam la povesti.


Ema

Zilele Bistritei


Calatorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syd spune:

Luminita aveam dreptate te stradui bine

Sunt tare imprastiata si mai postulez si pt secretara intre hartogarii.Hartii peste tot pe birou,nu ma incadrez in timp...Tocmai mi-am dat seama ca am trimis cv-urile ieri cu nr de tel gresit,au adresa e-mail,sper sa nu-si dea seama,doar dk vor sa ma sune.Dar din greseli invata omul

Iri acum o sa va vedeti des,stiu ca nu era rentabil sa ai sediul separat ,eu una as fi preferat sa-l vad mai rar.

Cumintica?Adica? Ocupata.Ma pregatesc sufleteste pt ziua in care ma convoca vre-unul la interviu.Nu numai ,imi formez vocabularul,in scris ma descurc,la oral stau mai prost.

Va las,ma duc sa caut ziarul,miercurea sunt oferte de munca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma27 spune:

syd,nu stiu cum e acolo.dar pe mine prin mail nu m-a contactat nimeni pt interviu,doar la telefon.e mai practic.
bafta multa si fa-te frumoasa,cat mai ai timp.sa vezi cand or curge ofertele!!!!!lasa tu vocabularul.mai bine sa fii spontana.crezi ca-ti mai aduci tu aminte reguli sau vocabularul nou?

Ema

Zilele Bistritei


Calatorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syd spune:

Emma nu stiu ca nu m-a contactat nimeni inca. Dar trimit candidatura prin e-mail si ar fi logic sa-mi raspunda la fel.

Ma doare capul de-atata calculator, fac o pauza,cartofi prajiti cu omleta mai mult pt mine ca fetei mele nu-i place ca la Romaniace se mai scalamba si la mancare de mazare.Maiine de dimineata o iau de la capat. La pranz iesim ca am alte hartii de facut pe-afara.

pe maiine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare,
Dragelor,e atat de cald....Azi nu am avut rabdare nici sa deschid calculatorul.
Elena,las' ca vor creste si ei mari si vor avea copii la randul lor si vor vedea ei cum e....Abia astept!I-am si spus lui Alex si o sa-i spun si Luanei,ca va fi razbunarea mea(ce rea sunt!),sa vada si ei cum e cand erau si ei rai cu mine....Pupam flacaul frumos!
Luminita,scuze ca te-am stresat cu mailul.Iti doresc numai bine!
Lory k,tu intrebi de scorpion si balanta....In general se inteleg,ca eu stiu ca echilibrata balanta il mai aduce cu picioarele pe pamant pe aerianul scorpion.Atat doar ca scorpionul nu prea suporta dadaceala prelungita si atunci ies scantei.Acum te intreb eu:ce parere ai de relatia scorpion -gemeni?!Ei?
Iri,las' ca recuperezi tu....Bine ca ai reusit sa iei o decizie in ce priveste biroul...
Monica,ce frumos!!!!Ce romantic!!!!Eu cred ca as fi bocit rasu'-plansu'.....Ce emotionant!Bravo la barbatelu' tau!
Ema,apropos de papagalii vostrii:baga-l pe sotior cu nasu' in cusca lui,sa ia exemplu,cand nu e cuminte si nu te asculta.Si eu sufar la bucatarie pe caldurile astea.Azi am facut un pilaf si in jumatatea de ora cat a durat fierberea....am facut sauna.Aratam de parca as fi iesit imbracata de sub dus.Si cum sunt si grasa....Iti dai seama!Asta e!
Fete,sa aveti zile bune!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna dimineatza fetele, trezireaaaaa
aseara ruxitza mea nu a vrut sa doarma in patutzul ei cand o culcam ea se ridica si statea agatzata cu manutzele de barele de la pat si striga dupa mine...degeaba am incercat de nenumarate ori...asa ca am dormit amandoua in pat...ea mai doarme si acum ca e mai puturoshica.
fetelor, asta a fost ceva special cu ziua noastra, fiindca au fost ani in care am uitat si eu si el, sau o data a fost ceva super...imi venea sa-leu ii ziceam sotului meu...maine este 26 iulie...si el zicea...aoleu...trebuie sa platim ceva????
ana, in legatura cu nepotetii tai...ai grija ca s-ar putea ca tot tu sa-i crestisi mama imi zicea la fel cand eram mica...daca o sa ai uncopil asa ca tine o sa vezi cum o sa fie...si uite ca vede ea mai bine
syd si alex al meu e un sclifosit la mancare...nici lui nu-i place mazarea, intr-o zi mi-a zis ca-i dau rulmentisi nu a mancat
azi iar am de umblat ca la balamuc si cred ca o sa fie atat de cald afara
va pup si va urez o zi buna

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput