Vrancea (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Andreea, am uitat sa-ti urez drum bun(nu stiu daca ai plecat inca).Sa n-aveti probleme, si mult noroc.Sper ca ai ales ruta fara probleme.

Catalina, ROBERT si CATALIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena.n spune:

Buna seara .Sunt bulversata de ceea ce ni se intampla .De aceea nu am mai scris .Cand in jurul nostru este atata suferinta si atata neputinta eu raman muta.
Acesta este motivul ptr care nu am mai scris .Noi nu avem pe nimeni care sa fie in vreo localitate lovita de inundatii ,dar exista o solidaritate cand sunt semenii nostri in suferinta peste care nu poti sa treci , oricat de nepasator ai fi.
Am fost aseara intr-un liceu unde sunt cazati sinistrati din Rastoaca, si am vazut cum arata neputinta.Ceea ce m-a impresionat cel mai mult este faptul ca oamenii se stransesera intr-o camera , copii si batrani la un loc , si se rugau la Dumnezeu.
KATALINA , imi pare rau ca nu am putut vb azi.In principiu ar trebui sa fim bine ,dar cum am spus mai sus imi este greu sa trec peste tot ce se intampla in jurul nostru.Nici nu imi vine sa ma mai uit la stiri.Atata nenorocire imi da fiori.
Ma rog la bunul Dumnezeu sa opreasca ploaia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Va multzumesc din suflet ca suntem asa unite!

Nepotelul meu este OK

Tocmai am vorbit cu ai mei parintzi si sunt binisor. Bunicii sunt la noi. Imi e tare mila de ei. Au 86 si 93 de ani. plang si imi spunea al meu tata ca se intreaba de ce au mai trait sa vada si nenorocirea asta. Au ramas fara casa. Vroiau sa moara in casa lor. Bunicul meu este vitreg insa, e un om deosebit.A fost prizonier in Siberia 5 ani de zile; avut o viata grea.
La mine acasa au avut totusi noroc ca nu a intrat apa in casa, fiind putin mai inalta. Insa toate culturile au fost compromise. Fratele le facuse piata din Bucuresti.
Am inteles ca a ajuns intr-un final pe un drum pe langa Nehoiu, buzau.

Dana, Maine un prieten de al nostru cununa in focsani, o sa te tin la curent cu ceea ce se intampla.

Am vazut imagini de cosmar din Odobesti. Parca Flori era de acolo, NU?

Andreia, sa ne da-i de veste cand apari, ca stam cu grija drumului!

Lori, Kata multa putere in continuare sa fiti alaturi de aceei oameni sarmani!

Sim, Multumim mult de tot.

Andra, in Londra s-au mai calmat lucrurile. am incercat sa iti citesc subiectul de la generale dar au intrat "capusele" pe el si nu am aflat nik.

De Ana si Liviu Ungureanu mai stii ceva. ma gandeam ca ar fi mai bine sa ii sun io de aici sa apoi sa iti scriu ca ar fi mai ieftin si totusi io nu am si grija serviciului. o sa caut si subiectul la generale insa nu prea l-am mai vazut. Oricum da de veste si sar!

Sa speram ca o sa apara si soarele in Vrancea noastra.

multi pupici

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Tot io, bineinteles!

ce mai facetzi Doamnelor?
Ati fugit?
Noi am fost azi la piscina in aer liber. BB a facut baie inclusiv cu capul la fund piscinei, a luat muulta apa la bord dar, nu a zis nici chaaar!

Maine mergem la iarba verde pe malul Rinului. Aici e foarte cald.
Poate imi trece dorul de ro colindand asa!

multi pupici!

si asteptam vesti



Alex

Mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena.n spune:

ALEXANDRA,ma bucur sa te vad mai relaxata.Iti urez sa auzi numai vesti bune de acasa si sa ne faci si surpriza de a ne intalni curand.
In rest sper ca toata lumea este bine si se relaxeaza.
KATALINA , ce mai fac bunici tai?
MOTANIK, stii ceva de FLORI?
O duminica placuta si linistita va urez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Salutari!
Abia am gasit subiectul pe pagina 3...fetelor, doar nu ati uitat de prietenia noastra.
Poate sunt eu mai naiva...nush..dar eu ma simt foarte atasata de voi si imi sunteti foarte dragi, sunteti prietenele mele bune chiar daca va stiu doar dintr-o lume virtuala, poate va veni clipa cand vom putea sa ne intalnim toate..

Sper ca lucrurile stau mai bine acum la Focsani si in tara cu inundatiile.

De Flori nu stiu nik si din pacate nu am nici un nr de telefon al ei..Si mai e si ziua ei peste cateva zile.
Chiar acum ii las offline pe YM si sper sa am vesti de la ea.

Alexandra, multumesc scumpo de ajutor, a sunat o alta fata draga la Ana si am aflat ac doarme cu Liv la spital si ca el e mai bine, merge nesustinut, mananca mai bine si se pare ca ar fi ultima saptamana acolo ( a noua..)
Cum a fost ieri?

Lorena si Iselin, sper ca am citit gresit, am inteles gresit si nu exista certuri intre voi..
Ce mai faceti voi dragelor?

Dana o fi ajuns la Focsani?
Sunt convinsa ca vremea va fi buna si va avea o nunta ca in povesti.
Casa de piatra draga mea!

Katalina, tu ce faci iubita? E totul ok?

Va pup si va doresc o saptamana linistita si frumoasa!

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei


O mana intinsa catre Toni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Abia acum am deschis calculatorul de vineri.Suntem bine ,multumesc.Andra, eu cel putin te consider prietena mea, si va veni o zi in care ne vom intilni.

Acum am treaba, dar revin cu povesti

Simbata am avut parte de o intinire frumoasa, ghici cu cine,ghici cu cine:CU DANA SI SOTUL EI!!!!!Taaaare frumosi mai sunt...Si simbata mergem la biserica...sa o vedem mireasa.Zau ca m-as duce si la nunta,dar abia am fost simbata la alta,si inca mai am....Hai ca revin sa va mai spun cite ceva...


Catalina, ROBERT si CATALIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

HEI,Ce-i cu linistea asta???
Simona??? Fetelor pe unde sunteti???

Simbata la ora 19.00:INTILNIRE IN PIATA UNIRII.
Cine se inscrie,acum,aici!!!!!


Catalina, ROBERT si CATALIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Kata, sa le urati si din partea mea toate cele bune, te rog!



--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei


O mana intinsa catre Toni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Abia azi am reusit sa-mi asez in album pe net multe din pozele noastre dragi.Deocamdata vedeti o parte, si urmeaza cele de la serbare,de la Slanic...si..nu mai stiu...

LA TARA, si pastele2005


Catalina, ROBERT si CATALIN

Mergi la inceput