Bebelusi de ianuarie - februarie 2005 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Witchie, eu o vreau.

Shobo, si eu ar trebui sa ii fac o hemograma, dar unde e mai bine?

Megg, Penta.... e facut de Pasteur, si eu sunt foarte multumita.
De Infanrix nu stiu nimic. Care e mai scump dintre astea 2?
Penta.. costa vreo 800000 lei.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Multumesc frumos, Oana. Nu am reusit sa ma loghez si am renuntat la idee.

Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

BDana, vezi ca ti-am mai trimis un PM.

Oana si Seb
(10.01.2005)

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea."

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_george14/my_photos
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/georges142004/my_photos
http://community.webshots.com/user/sebastieng10
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

BDana, multumesc mult; acum ca mi-a spus vad destul de clar ca scrie ANIZOCEMIE, da, asa cred ca scrie! asta este zici tu cauzata de anemie, pai in afara de Fe sa-i dau picaturi, ce as mai putea fac? am in casa dat de pediatra lui (fara sa-i faca hemograma, am facut-o eu ca sa stiu sigur!) Ferrum, sa-i dau deja? voi ati avut de-a face cu anizocemia asta?

crinuta, eu am facut-o la sfatul lui Culcer si am facut-o la spital Universitar (Municipal), la P, la laboratorul sectiei de Neonatologie. a costat putin -125mii si rez a 2-a zi. insa n-am ajuns iar la Culcer sa-l citeasca. de aceea intreb si eu pe aici sa vad ce o fi ca idee.



Mamica lui Codrin din 21.02.2005
Codrin
Camera lui Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Megg spune:

Crinuta, exact! PentactHib e 800.000, iar Invarix e 1.700.000.... cam mare diferenta, compozitia am vazut ca e la fel. Al doilea e facut de Glaxo...

http://community.webshots.com/user/megg2005


Megg si bb Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cookie spune:

Fetelor, scuzati-ma ca intru in bucataria voastra, dar va citesc mereu, ca bebelina mea e nascuta pe 24 decembrie si experientele voastre sunt asemanatoare noua.

De fapt, am intrat s-o rog pe Witchie sa-mi trimita si mie cartea aceea, o caut de multa vreme.
By the way, Witchie, iti citesc tot timpul articolele, ma emotioneaza de plang cu lacrimi de crocodil...Ai un dar deosebit Articolele le scrii in fiecare saptamana?

Cookie si bb Sabina
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cookiesrv/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Buna fetelor,
abia acum intru pt ca am imi expirase AV-ul si pana nu mi-am instalat altul mi-a fost frica sa intru pt ca-s patita...

Daca nu-i prea tarziu, Megg -iti dau VESTE cea mare: drumul spre Alexandria e verde, poti sa-ti pupacesti scumpa; da-i unul mic si din partea noastra.

Oana, merci pt. PM.

Anda, te rog, vreau si eu cartulia (danamilea71@yahoo.com)

Bine c-ai atras tu atentia Shobo in privinta lasatului bebeilor unsafe, tocmai voiam si eu s-o fac. MARE ATETIE FETELOR, de pe la 5-6 luni, trebuie legati chiar si-n carut !!!

Revin dupa ce citesc din urma...

Dana, Eric (27.01.2002) si Ruxi (10.01.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Kita - saru' mana ptr diversificare.
Oana -
Alina - Sa stii ca numai falcutele e de Alexandra, asa ca stai linistita...Este la fel de slabuta ca si Mandy (la 5 luni are 6.850)
Gabi_i - Direct piure? Aha, am inteles.
Amaya - sa fie intr-un ceas bun casatoria si botezul. Ce aventuri ai avut si tu...
liviana - sa vezi poveste ( e de acum o luna) cu cucui la fiica-mea
Deci, primeste copilul meu din partea iubitorului ei tata proaspat intors de peste ocean o gaina din plastic (made in China) cu 2 inele colorate in jurul capului si o burta plina cu bilute colorate si zgomotoase. Mami se aseaza in pat langa ea si zdranga, zdanga din gaina. Copilul e speriat de creatura si pe moment incremeneste cu ochii maaaaaaaaari. Mami ii explica ca e o jucarie cu bilute si uite Alex ce burta mare are (ca sa incapa bilele) si ce ochi mari are (ca sa te vada mai bine) si ce cioc mare are (hopa...asta chiar e mare!). Si copilul cand aude de cioc....trage cu nadejde de gaina si ciocul ala mare si tare (ca e din plastic tare taticule, nu jucarie) i se infige in frunte (exact pe mijloc - mda, macar a avut cucui centrat..) Pe moment copilul nu zice nimic dar cand o vede pe neatenta mama ca sare din pat si o priveste speriata, stramba buzita in jos si urla din toti plamanii. Waaaaa.....Apai mami e fix la frigider, scoate gheata si o pune peste cucuiul alb ce se iscase. Ei, trecu cucuiul dar ii ramase copilului in frunte o pata mare rosie si necentrata. Acum copilul era linistit (nu-l durea nimic caci a fost verificat) dar mami avea o neliniste - cand ii trece pata rosie din frunte. Si i-a trecut abia a doua zi - noroc ca a fost frig afara si i-am pus caciulita - nu de alta dar ma intreba lumea de ce e insemnat copilul.
Multa sanatate si un pupic pe cucui ca sa-i treaca repede
Bestutza - da, si Alex da cate odata ochii peste cap (ii face albi ca la mort, scuze...stiu ca e urata comparatia). Are un aer de parca ar spune: bine ca m-ai pus la tzatza..ca mi-era o foame....


No, in alta ordine de idei, avem 6,750 kg si probabil ca peste o saptamana - poate 2 sa incepem si noi diversificarea - adica supita si suculet (acum 2 zile am incercat cu portocala dar ne-am oprit la o linguritza).

www.ubi.ro/alexandra
www.ubi.ro
http://www.ubi.ro/botez/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Bestutza, acum am priceput de ce te alearga Culcer. In privinta suculetului sa stii ca nici eu nu i-am dat azi-o lta, maine-doua etc… Teoria-i una, practica alta…

Adita, nu eu intrebam de carne… Tot la Braila sunteti? copilasii cumintei.

Oana e mortal Seb! Si-mi place cum il imbraci: ii sta f.bine in alb. Caut acu pozele Monti...



Dana, Eric (27.01.2002) si Ruxi (10.01.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Megg, am vazut ca ai aflat de-aseara. Drum bun.

Dana, Eric (27.01.2002) si Ruxi (10.01.2005)

Mergi la inceput