Vesti despre Toni

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

ok,a depus,ma rog la BUNUL DUMNEZEU sa ii ajute pe parinti sa stanga banii necesari,mult timp nu mai este ca uite santem deja in septembrie
sper sa reusiti fetelor ,de la mine,santeti minunate,daca am fi toata lumea ca si voi nu cred ca ar mai exista copii saraci sau amarati de soarta
Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Am primit de la doua canadience inimoase,Laura B si Oanagabriela -25 euro pentru Toni,multumim voua sufletistelor.

NUMAI IMPREUNA VOM REUSI SA MAI SALVAM UN SUFLET DIN GHEARELE MORTII.

SALVATI-L PE TONI

Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Adriana, ai cumva un istorica al cazului?

_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Lucia, isticul cazului, pe scurt, a aparut in articolele din JN. iti transcriu aici:

Antonio Plugariu a implinit in martie 3 ani.
La 11 luni, a fost internat de urgenta in spital unde s-a descoperit ca are o tumoare pe creier. A fost diagnosticat cu carcinom de plex coroidian - CANCER. Atunci i s-au facut si primele doua interventii chirurgicale la cap, pentru extirparea carcinomului de pe creier si pentru capsulare. A urmat un tratament dur cu citostatice si, cu ajutorul medicilor si din mila lui Dumnezeu, a scapat de boala blestemata. Dar a ramas cu o complicatie – hidrocefalia si, pentru a i se implanta un sistem de drenaj a lichidului cefalorahidian, baietelul a fost operat a treia oara. Dupa numai o luna si jumatate, valvele s-au infundat si a fost nevoie de o noua interventie chirurgicala... Totul a mers bine pana la sfarsitul anului trecut, cand una dintre noile valve a pocnit, iar in decembrie, de Sarbatori, baietelul a fost din nou operat. I s-a implantat un sunt metalic, din pricina caruia baietelul are acum reactii adverse: dureri ingrozitoare de cap si ameteli...
Are nevoie URGENT de cea de-a 6-a operatie. Poate fi ultima, daca i se implanteaza un sisatem de valve reglabile din exterior, care sa nu mai solicite eventuale interventii chirurgicale.
Poate fi ultima, daca stringe 6.000 de euro, cit mai are nevoie pentru a ajunge la Clinica Dexeus din Barcelona, unde Dr. Rodrigo Rodriquez, Seful Departamentului de Neurochirurgie al Institutului Universitar Dexeus, il asteapta pentru a-l opera pe 28 septembrie.


http://adriana.freewebspace.com/photo.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:


Mii de multumiri pentru cei care au facut Paypal-ul pentru Toni, azi am trimis si eu banii si sper cat de curand sa ajunga la el.

Deja de ieri am trimis banii si pentru Sonia.

Ma rog ca acesti copilasi sa fie cat mai repede sanatosi!

Iar voua celor care faceti aceste actiuni va doresc tot binele din lume pentru sufletul mare pe care-l aveti.

O sa fiu prin preajma si am sa-i ajut si eu pe acesti micuti ori de cate ori au nevoie. Inca nu am avut timp sa citesc prea bine despre Bella si Mihaita dar o s-o fac imediat!

Numai bine,

Monica

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

rectific: ieri am trimis banii pentru Sabina, m-am luat cu scrisul si am botezat-o pe cea mica :)


Numai bine tuturor

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Sotul meu a facut o pagina cu mai multe cazuri ce au nevoie de ajutor, Toni este pe lista:
http://goodwill.netfirms.com/

Acest site a fost trimis multor oameni prin mail, speram ca cineva unde sa citeasca si sa doreasca sa ajute.

Dumnezeu sa fie cu noi.

_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Lucia...


Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Editat
Ancuta 16+ & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Buna,
Au inceput sa ajunga primele donatii. Pana acum sunt 60CAD confirmati si inca o tranzatie de 50CAD care e inca Pending.

Ca sa vedeti cam cat inseamna in euro, impartiti suma la 1,5.


Corina

Mergi la inceput