Ajutam niste vieti?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Am vb aseara cu Dantje si iata la ce ne-am gandit noi.

Site-ul refacut, adika adaugata scrisoarea de la Spit Militar
Urmeaza compunerea unui mail care sa mearga la spitale din strainatate (Dantje deja stia ca in Olanda acum ceva ani aparatura mai veche de 3 ani era inlocuita cu una noua)
Acelasi mail, care va contine si link catre site desigur http://site.neogen.ro/ajutati/ va fi trimis la toata mass-media romaneasca, din 2 motive: 1. ca poate se autosesizeaza cineva si 2. sa avem o garantie ca atunci cand Doamne ajuta facem rost de aparate acestea vor fi puse la dispozitia bolnavilor GRATIS (fara binecunoscuta spaga) iar de avem aparat vom face alt mail care sa anunte asta in mass-media.

Avem nevoie insa de date exacte, cum ar fi decesul micutului ION (datorita caruia am aflat despre lipsa aparatului) sau orice alt caz similar, date exacte insemnand nume, prenume, cat a stat in spital etc, tot ce se poate afla pt ca altfel nu ne vor baga in seama televiziunile ma gandesc.

Asadar Gabi si cine mai poate ajuta in Buc, avem nevoie de datele astea si de scrisoare oficiala de la Militar cat mai repede. Am sa ma ocup de mail si apoi vi-l trimit ca sa va dati cu parerea si daca e sa modificam ceva.



--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59084" target="_blank">Cine este Alex? haideti sa il cunoasteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

sunt fericita in sfarsit ca vad ca toata lumea vrea sa ajute..
Motanik asha facem..
Facem rost de toate hartiile..deja avem municipalul..mai luam si o scrisoare doua de pe la parinti care trebuie sa plece cu copiiii afara la operatii si apoi le punem pe site...trimitem site ul la ministere si guvern si peste tot in Romania..
Ninab, sarumana Ninuta, a zis ca ajuta si ea...ca doar e poligloata...asha ca face ea o scrisoare super dichisita pentru site...
Am vorbit cu Dr. Olteanu care are mare mare nevoie de aparatura pentru bebei...Militarul v.am povestit..tre sa facem ceva.....sunt si doctori cu suflet..d-na Culcer merita ajutata...D-na dr Olteanu de asemenea..Vor sa ne salveze puiutii ..hai sa le dam o mana de ajutor..
mai tarziu sun la Militar sa rezolv cu scrisoarea...

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

putem face ceva cu scanurile care exista deja..cand dau click pe ele..imi apar format imens si nu se intelege nimik..poate facem cumva cand dau click pe scrisoare spital, sa mi se deschida fix pagina A4 cu scrisoarea..e in format imens

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Daca face NinaB scrisoare, am s-o rog sa nu uite sa includa datele despre care vorbeam si sa mi-o trimita pe motanik@yahoo.com ca s-o urcam pe site.

Orice alte sugestii asteptam.

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59084" target="_blank">Cine este Alex? haideti sa il cunoasteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

am vb cu dr Goleanu de la Militar..si este de acord sa ne faca scrisoare..a zis ca se duce la sefu sa ceara permisie..stiti cum e in armata...
ma suna in cateva zile..

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Pashosha, ceva noutati?

Legat de scanuri, nu stiu de ce apar asa mari, nu ma pricep cum sa modific, daca e nevoie facem alt site pe netfirms cum zicea Lucia...

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59084" target="_blank">Cine este Alex? haideti sa il cunoasteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

Fetelor, ideea este geniala ..ce trebuie stiut insa este ca toata spitalele au protocoale clare in privinta vanzarii sau donarii materialelor care nu mai sunt utilizate..

idealul ar fi sa se gaseacsa citiva voluntari ca sa infiinteze o Fundatie : ne trebuie un jurist/avocat pentru statut si niste oameni care sa verifice banii plus niste medici care sa dea girul medical ...
leal o fundatie est eetxrem d eusor d ecreat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

adinana, ai dreptate, dar fundatia o face ....cine?
oricum nu sunt bani de gestionat ca noi nu cerem bani, cerem donatii.
avem acceptul si semnatura medicilor si a spitalelor...eeste adevarat ce spui tu..dar propunerea mea era alta..
face nina scrisorile...sarumana Nina..
facem site ul asha cum trebuie...aici sau pe netfirms..motanik ia tu legatura cu Lucia..si poate adresa site ului o facem cumva..help_romania... eventual ceva
dupa aia avem toate scrisorile de la spitale
apoi trimitem intai in Romania scrisoare si adresa de site atasata..
ceva la genul
FACETI CEVA....!!! SAU LASATI-NE PE NOI!!!
daca ei nu raspund unor scrisori oficiale de la spitale..ei adica toate, absolut toate fundatiile si institutiile statului...atunci..o luam pe alta cale..
fundatia de care vb Adinan , e o super idee...dar cine sa o faca..?

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput