Ajutam niste vieti?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Ma ocup si de site daca ma ajutati cu info.

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei


O mana intinsa catre Toni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Draga Pashosha,
Cred ca cel mai bine ar fi sa ii prezinti doctorei mai multe variante de aparate si ea sa-l aleaga pe cel cu cel mai bun raport calitate/pret. Acum am vazut pe situl firmei ca au o oferta mult mai buna (ca si pret este la mai putin de jumatate fata de primul aparat dar nu stiu ca si performante unde se situeaza). Situl este www.sanosib.ro Cred ca trebuiesc vazute mai multe variante si aleasa cea mai buna.
Asteptam raspuns de la dna dr Culcer pt a putea merge mai departe.

Alina si Luca nazdravanul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Si totusi mie nu imi vine sa cred ca trebuie sa vina cineva din afara (noi in acest caz) sa sesizeze lipsa aparatului si sa se dea peste cap sa faca rost cumva de unul.

Doctorii chiar nu au putut face nimik?
Chiar au stat asa sa astepte sa pice un aparat din cer?

Nu pot sa cred cata nepasare..extraordinar!

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei


O mana intinsa catre Toni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

repet! n-am nimic impotriva unui doppler, este util si binevenit sa incercam sa ajutam spitalul... da` fara povesti cu netransportabili, va rog.... ca solutia cu ambulanta o sa o auziti de la chirurgii specializati!!!! ca nu opereaza nimeni sugari in Municipal!!!
pleaca sugari cu malformatii cardiace grave in Italia lunar cu avionul, si pana la aeroport merg in ambulanta insotiti de cardiolog!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Nina, eu am intzeles ce spui tu, si ai dreptate, dar daca au un diagnostic stiu daca sa ii dea , si cat..dopamina,
prostaglandina, sau poate nu e asha grav si e doar de lanoxin, poate il trimit cu diagnosticul gata si acolo e dus direct in sala..se castiga timp pretios..ce pot sa zic..eu stiu ca imi vine sa urlu..micutul acela de cativa centimetri, intubat tot, si care il tineam de manutza si il mangaiam pe capsor, acel micutz, astazi zace in pamant, iar mama lui este disperata...ce altceva pot spune...chiar daca il puteau transporta..nimeni nu stia ce are copilul, iar eu stiu ce am vazut , si spre marea mea uimire, am vazut ca doctorii erau miscati de situatie...ce pot sa spun...nu este corect sa moara Ion, sau alti bebici, doar ca nu pot primi medicatia corespunzatoare, sau ca nu pot fi diagnosticati..eu tot ma gandesc ca poate micul Iacob Ion, ar fi putut fi salvat...of Doamne!!
De aceea vreau sa ajut, ca eu slava Domnului, am doi copii frumoshi si sanatosi, si imi doresc sa vad toti copiii asha..de aia ma implic si incerc sa vad jumatatea plina a paharului..ca nu am eu nici un interes sa apar spitalul, dar pe ei, pe micutii nostri ingerashi, cine ii apara daca nu noi? Pentru ei Nina trebuie sa luptam..pentru ei

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:



Revin cu o veste buna...astazi intru in concediu si voi avea timp sa ma duc pe la spital sa vedem cum rezolvam...ii voi arata subiectul creat de mine si raspunsurile voastre ca sa vada ca nu se zbate ea singura..ma refer la Dr. Culcer..
Ma ocup zilele astea cu Motanik si cine mai vrea sa ajute, la formularea scrisorii, ca de altfel si la o cerere de ajutor , formulata frumos, pentru prietena noastra care vrea sa ne ajute cu contactele....
Cred ca pe luni totul este terminat, si va mai trebui sa ne punem pe roate...si sa ne miscam repede...sa salvam vietisoare
va sarut si va multumesc din suflet

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Pashosha, daca ai vb cu dna doctor, astept un semn de la tine sa facem cererea.

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei


O mana intinsa catre Toni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Buna,
Azi am vorbit cu D-na doctor Culcer si saraca, ca tot e singura care se agita, ma sunase sa imi zica, ca prin ce s-a interesat si dumneaei a gasit oferta de ecograf cu 19 500 Euro. Si era tare fericita ca facem noi cerere ca ea nu stie cum si ce. De aceea, eu maine merg in spital sa vorbesc si sa aranjez totul, si apoi, draga Andra eu iti trimit toate detaliile...poate putem ajuta niste vieti..va pup

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Pashosha, astept informatiile si o fac imediat.

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei


O mana intinsa catre Toni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

quote:
Originally posted by lucia_cs

Daca se face un raport oficial din partea spitalului, tradus in engleza, eu ma ofer sa-l trimit la cat mai multe spitale din SUA alaturi de o scrisoare prin care am sa-i rog sa doneze aparaturile pe care nu le mai folosesc (daca au).




Pe mine sa nu ma uitati! Daca nu raspund la subiect puteti sa-mi scrieti pe: lucia_csoma@yahoo.com

_
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53434" target="_blank">
Teledon Sabina - 5 Euro pentru a salva viata unui copilas de 6 luni



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput