Suflet de copil - ANDREI ONICIUC (2)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia_free4ever spune:

Buna dimineata tuturor,dupa cum am zis voi veni cu stiri noi si foarte bune cred eu. Aseara Andrei a ajuns la noi impreuna cu tatal sau si ne-a spus ca in septembrie va termina cu citostaticele. Va merge acum pe 15 august la inca o sedinta si in septembrie i se va face un set complet de analize si un tratament complex si sa dea Dumnezeu sa fie si ultimul.Intr-una din zile dupa program am sa il aduc la servici sa vada mesajele voastre si cate inimi sunt alaturi de el.
Am vazut cazul Sabinutei, sa-i dea Dumnezeu multa sanatate si speranta parintilor, ptr. ca totul e posibil, iar speranta trebuie sa moara ultima. O sa ajutam si noi, cand merge Bogdan la banca sa se intereseze de situatia lui Andrei o sa depunem o suma de bani si ii suntem alaturi micutei.
Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Ne bucuram mult de vestile bune.
Asteptam sa-l vedem pe Andrei cu proteza provizorie.

Andrei, sa stii ca nu ne lasam pana nu te vedem cu proteza definitiva.

_

Un bebelus de 6 luni are mare nevoie de noi.



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Wow, super vesti!
Bravo Andrei! Ai invins boala asta urata! De acum numai spre bine sa mergi si sa stii ca suntem alaturi de tine!


--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei

Are 6 luni de zile dar lupta sa traiasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_free4ever spune:

Buna tuturor, asa cum am promis vin cu vesti si inca foarte bune:sambata ne-a sunat tatal lui Andrei si ne-a spus ca a primit 20 de mil. de la REVISTA ''Formula AS''.Multumim pe aceasta cale redactiei revistei ptr. sprijinul acordat din toata inima.Imediat cum se va intalni tatal lui Andrei cu Bogdan,acesta va depune doar 15 mil in banca, ptr ca se apropie urmatoarea plecare si le trebuie bani,deoarece nu stiu cat vor sta. Ultima data cand au stat 3 saptamani s-a cheltuit peste 5 mil, noroc de doamna care a donat banii. Sa speram ca din septembrie nu va mai fi nevoie si totul va fi bine. Banii depusi in banca sunt intacti, au incercat sa se descurce cu ce au primit in mana sau prin mandat postal.Andrei este foarte bine si va multumeste din suflet tuturor ptr. sprijin si cred ca va sta pana la sfarsitul saptamanii, caci pe 15 august trebuie sa fie la Iasi.
Alina, Bogdan,si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Alina, cand merge Bogdan la banca, te rog sa-i spui sa-mi dea si mie soldul ca sa pot anunta "publicul". :)

_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_free4ever spune:

[copilSalutare tuturor.Andrei a plecat joi de la noi si astazi va merge la Iasi. Este foarte bine, a inceput sa capete roseata in obraji.Bogdan a fost la banca si situatia este urmatoarea si cu banii depusi de el (15 mil.):
cont dolari-450,04 ron
cont euro-70,00 ron
cont lei-2.591,09 ron
Am vorbit la spital si ni s-a promis da la fundatie ca pana la inceputul anului scolar va avea proteza, ptr. ca acum au fost plecati urgent la Timisoara si pana luni sunt in concediu. Cum aflam noutati va anuntam. In rest bine asteptam Andrei sa se intoarca de la Iasi cu vesti cat mai bune si sa dea Dumnezeu poate termina cu tratamentul in septembrie.Daca se suplimenteaza cu inca o clasa, ptr. ca sunt depuse 16 cereri, Andrei va putea incepe anul scolar in clasa aIX-a

Alina si Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Speram ca Andrei sa poate merge in clasa a IX-a si sa aiba proteza pe picior. O sa fac in acest week -end situatia financiara si o anunt aici si pe pagina de web.

In acesti bani sunt inclusi si cei 15 mil de la Formula As?



_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_free4ever spune:

Da Lucia sunt inclusi si cei 15 mil.
Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Imi cer scuze pentru intarziere Situatia financiara a lui Andrei este: $1.421.29

Nu am inclus in aceasta suma cei 5mil pentru spital.

Eu mai am $24 (din 30 CAD) pe care o sa-i trimit in curand.

_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57912" target="_blank">partea a treia


Oana_B

Mergi la inceput