Suflet de copil - ANDREI ONICIUC (2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Alina, si daca ai vb cu tatal lui Andrei si stim ceva sigur legat de starea actuala a lui Andrei..

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei

Are 6 luni de zile dar lupta sa traiasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Imi cer scuze ca ma bag ca musca in lapte, dar am inteles ca Andrei are nevoie de proteza pentru picior. Oare nu se poate obtine o sponsorizare printr-o fundatie pentru asa ceva? Am sa incerc sa caut si eu. Sau au incercat deja? Cand sunam pentru Mihaita al meu foarte multe fundatii imi spuneau ca ei se ocupa de cancer, de proteze, de leucemie, nu de transplant de ficat. Imi pare rau ca nu am o evidenta foarte stricta in toate locurile in care am batut pentru ca eram intr-o criza de timp extraordinara.
As putea sa stiu daca s-au facut demersuri in acest sens si unde?

Andrei, sper sa te faci bine. Am vazut ca esti un baiat extraordinar de bine crescut si un luptator. Din cate am citit celulele canceroase au disparut. Sa dea Domnul sa nu mai apara niciodata nicaieri. Ma bucur ca Silviu este alaturi de tine. Felicitari bosioc pentru ajutorul pe care il dai atator copii care au nevoie de oameni ca tine.

Doamne ajuta !
Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

quote:
Originally posted by gabriela hogas

Imi cer scuze ca ma bag ca musca in lapte, dar am inteles ca Andrei are nevoie de proteza pentru picior. Oare nu se poate obtine o sponsorizare printr-o fundatie pentru asa ceva? Am sa incerc sa caut si eu. Sau au incercat deja? Cand sunam pentru Mihaita al meu foarte multe fundatii imi spuneau ca ei se ocupa de cancer, de proteze, de leucemie, nu de transplant de ficat. Imi pare rau ca nu am o evidenta foarte stricta in toate locurile in care am batut pentru ca eram intr-o criza de timp extraordinara.
As putea sa stiu daca s-au facut demersuri in acest sens si unde?

Andrei, sper sa te faci bine. Am vazut ca esti un baiat extraordinar de bine crescut si un luptator. Din cate am citit celulele canceroase au disparut. Sa dea Domnul sa nu mai apara niciodata nicaieri. Ma bucur ca Silviu este alaturi de tine. Felicitari bosioc pentru ajutorul pe care il dai atator copii care au nevoie de oameni ca tine.

Doamne ajuta !
Gabriela




Gabi, Andrei are proteza provizorie...buna pana la maxim 18 ani, pt ca el e in crestere acum si proteza asta va ramane mica.
La 18 ani va avea nevoie de una definitiva.
Pt una definitiva trebuie sa ne interesam daca se poate sa o puna la dispozitie o fundatie/organizatie sau daca poate plati Casa de Asigurari si cat la suta din ea poate plati..

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei

Are 6 luni de zile dar lupta sa traiasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Gabriela mersi pentru idei.

Ma gandesc ca putem obtine o promisiune de la fundatii.

_

Un bebelus de 6 luni are mare nevoie de noi.



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bosioc spune:

Andrei, am sunat la tine si mi-a raspuns casuta vocala, ce faci?? Mi-e dor de tine. Abia astept sa ne vedem. Va dorim intregii familii numai bine si multa sanatate.
Silviu si mamica

tedy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_free4ever spune:

Imi pare rau ca am absentat, dar am fost plecati in concediu asa pe neprevazute si din pacate Andrei va veni in alt wekend la noi. A mai aparut si raceala si s-au comp-licat un pic ;ucrurile. Noi am vorbit cu el si tatal lui acum o saptamana si totul era in ordine . Andrei sew simtea mult mai bine ,si-a revenit dupa tratament,i-a trecut si raceala, era vesel. In seara asta o sa sunam sa vedem ce a rezolvat cu proteza. Au intrat 450 de dolari, azi sotul meu a verificat. Imi pare rau ca nu v-am dat vesti pana acum dar am fost pe munte si din pacate nu era internet. In rest totul e bine, am reusit si am spalat hainitele din saculeti. Trebuie sa luam legatura cu Andrei si sa ii dam si tratamentul naturist ptr. a doua luna, ptr. ca trebuia sa fac o pauza acum dupa tratamentul cu citostatice. Maine sper sa va dau si alte vesti dupa ce voi vorbi cu Andrei.
Multumiri ptr donatii si felicitari ptr. Silviu, ai o inima de aur.
Alina si Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Alina asteptam vesti...
Si te mai rog ceva...in urma analizelor, mai sunt sau nu celule canceroase?

Doamne ajuta sa vii numai cu vetsi bune!
Andrei

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei

Are 6 luni de zile dar lupta sa traiasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_free4ever spune:

[copil Buna dimineata tuturor. Am vorbit aseara cu tatal lui Andrei si mi-a spus ca asteapta sa fie contatctat in perioada urmatoare ptr. proteza , ptr. ca atunci nu a putut ajunge doamna de la fundatie din cauza inundatiilor. Din pacate Andrei a pierdut telefonul si de asta nu iti poate raspunde Silviu. Daca ai nr. de telefon al tatalui sau suna la acel nr.Daca nu uite ti-l dau eu:0741522911
Motanik sa stii ca celulele canceroase nu au mai aparut si totul a decurs bine, analizele au iesit mult mai bune ca data trecuta.Tatal lui Andrei a mai primit de la o doamna 5 mil de lei cat a fost la spital. Maine ne intalnim cu el si vedem ce a mai primit si facem o lista si va trimitem situatia.
Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bosioc spune:

Andrei ne bucuram pt tine, sa-ti ajute Bunul Dumnezeu !
Cind ai plecat de la noi aveai telefonul.Nu l-ai uitat la noi.
Mamica mea se simte la fel ca atunci cind ai plecat de la noi.

Am fost la Mihaita Chirila, el si mama lui ne cunosteau de la spital cind veneam la tine.Daca l-ai vedea...este atit de slab...nu mai merge deloc, sta numai in pat...mi-e greu sa-ti spun adevarul...Incercam sa-l ajutam mai mult dar nu stiu...plecam undeva pt el, nu stiu daca vom reusi...oamenii nu prea au incredere dar eu voi face tot posibilul sa adun banuti pt el .

Andrei cind vei veni la spital te rog sa-mi dai un tel. sa vin la tine.Mai am un pachetel pt fratiorii si parintii tai.

Te imbratisam si va dorim intregii familii numai bine.
Silviu si mamica


tedy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris1iana spune:

Silviu, esti de admirat.Sa fii sanatos !
Ma bucur mult ca Andrei se simte mai bine .Sa dea Dumnezeu sa ii fie din ce in ce mai bine de acum incolo!

Mergi la inceput