Suflet de copil - ANDREI ONICIUC (2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

quote:
Originally posted by pashosha



Off topic. Silviu, o sa vina o cutiutza si pentru ine cu haine de scoala pentru ca meriti.











_
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51007&whichpage=2" target="_blank">15 milioane - pret pentru putina libertate!


Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bosioc spune:

Va multumesc, dar vreau sa va rog sa le dati tot lui Andrei pt ca are nevoie mai multa ca mine.
Va doresc multa sanatate si numai bucurii.Aveti un suflet mare.

Silviu si mamica

tedy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Pashosha, bravo!
Ma bucur ca existi!

Silviu, multumim de vesti si ca ai fost alaturi de Andrei!

Asteptam vesti de la Alina care sa ne spuna pe lar cum a decurs sederea lui Andrei in spital, ce au zis concret doctorii, cat timp va mai face citostatice (cate luni care urmeaza) si tot ce e legat de starea sanatatii lui Andrei, precum si date legate de conturile lui...pt ca eu sper ca mai sunt si oameni care ii ajuta fara sa faca public.

Si asteptam impresia fam Oniciuc la primirea pachetelor cu haine.



--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei


O mana intinsa catre Toni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Buna,
am trimis astazi pe adresa familiei Nistor Bogdan
o cutie mare 11.500 kg
o cutie mare 9.500 kg
o cutie mai mica 5 kg

Le am trimis pe aceasta adresa, pentru ca, specificand ca hainutele de copilashi pentru cam 2 ani, erau toate de la doua familii care le-au tinut in pod, ele trebuiesc neaparat spalate..inca odata milioane de scuze, va rog sa nu va suparati dar efectiv nu am timp de asha ceva...sper sa le vina hainele tuturor, mai ales lui Andrei. Mi s-a confirmat ca vor ajunge miercuri, si de asemenea mai am promisiuni de haine marimea lui Andrei si o ideemai mici, deci pentru fratii cei mari. um le primesc le si trimit. Cat despre Silviu, sunt doar 2 kg de hainutze de scoala...
inca odata sa nu se supere pe mine cineva ca le am dat asha cum erau...salutari

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Buna
Saptamana asta am fost si eu la Andrei la spital (este internat la Spitalul Sf Maria din iasi -). Baiatul se simtea rau din cauza tratamentului cu citostatice aplicat prin perfuzii. Avea o stare de greata si slabiciune, lipsa poftei de mancare si cu greu se ridica in capul oaselor.
Si cu toate astea este un luptator. Din discutiile avute cu tatal lui am inteles ca baiatul are o dorinta fantastica de a trai, de a invinge boala pentru ca el vrea sa stie "ce va fi in viitor". Suporta cu stoicism orice tratament; el este cel care isi incurajeaza parintii atunci cand sunt abatuti vazandu-si baiatul asa. El a a avut taria sa-i spuna medicului sa taie piciorul de aici (arantand mai sus de genunchi). La varsta lui este un copil maturizat in lupta cu boala. Va mai spun ca este si tare indragit in spital de medici si de asistente.
Ii plac porumbeii de pe acoperisul spitalului (acum va divulg un secret... cand se simte in stare merge pana acolo la micii lui prieteni sa-i hraneasca si sa le priveasca zborul liber.... paznicul il indrageste si el si ii da voie de fiecare data sa urce acolo)

Marti urma sa plece acasa. (ajutati de silviu si mamica)
Cred ca ati inteles ca Silviu este deja unul din prietenii lui Andrei. Il viziteaza impreuna cu mamica lui cat de des pot si il rasfata cu mancare gatita la putinele pofte ale lui. (cat am fost eu de fata Andrei dorea cartofi prajiti)

Dar uitam sa spun: banutii stransi de la cateva fete i-am dat domnului Oniciuc. (ca cererea luciei_cs va comunic: 1 300 000 lei si 30 euro). Silviu insusi si-a ajutat prietenul donand alocatia lui pe o luna. : 200 de mii.
Tatal lui Andrei va multumeste din tot sufletul. Si cel mai mic ajutor este binevenit.

Sa ne rugam pentru Andrei sa-i dea Domnul multa sanatate.

Toate cele bune va doresc si eu voua de aici din iasi,


Adela , mamica de Julia de 3 ani!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Adela, multumim de vesti.

Imi pare rau sa aud ca Andrei s-a simtit rau dar sper sa fie cel de pe urma rau si de acum sa ii fie numai bine.



--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei


O mana intinsa catre Toni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystina spune:

Pashosha, te rog frumos confirma-mi daca mai este nevoie de hainutze pentru fratzii gemeni ai lui Andrei..iti reamintesc ca sunt micutze 1 an-un an si jumatate. De asemenea, am pregatit hainutze si cateva jucarii pentru Bella dar asteptam raspuns de la tine sa-mi spui exact ce hainutze ai nevoie (la varsta ma refer- eu te pot ajuta cu hainutze da la cateva zile si pana la 1 an si jumatate). Te-as ruga frumos sa-mi confirmi astea..atat eu cat si Crys (care a fost tare dragutza si a acceptat sa ia cu ea o parte din hainutze) venim in Ro peste doua saptamani si as vrea sa stiu ce sa luam cu noi.


Multa sanatate lui Andrei!


Cristina si Lilly Elisa

http://community.webshots.com/user/crystinna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_free4ever spune:

Multumiri si ptr toti si in special ptr pashosha si cris1iana in numele lui Andrei. Astazi a vorbit sotul meu cu Andrei si va veni abea sambata ptr ca a racit. Sambata si duminica , sau cat va dori va sta la noi, a venit circul, eu sunt libera in wekend si sotul meu e in vacanta. Numai bine sosesc si coletele si am timp sa clatesc haiutele trimise de fete. Astazi s-a definitivat situatia lui Andrei si oficial este in clasa a XIa.
Multa sanatate tuturor si
Alina si Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

Imi pare tare rau sa aud ca Andrei a racit.
Tb sa ne rugam sa se faca bine, pt ca orice mica raceala poate fi f periculoasa la sfarsitul tratam cu citostatice.
Mai bine sa stea in spital cat este nevoie ca sa se faca bine!
Andrei,fii puternic si crede ca D-zeu nu te va lasa la greu!
Noi suntem alaturi de tine!

Pup,
Cristina

''Suflet de copil -ANDREI ONICIUC''
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52159
O sansa pt Silviu!
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52298

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Cum se mai simte Andrei? Este totul in regula? Mai e racit?

Silviu, daca te mai duci pe la el sa ii transmiti toate cele bune din partea noastra.

_
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53434" target="_blank">
Teledon Sabina - 5 Euro pentru a salva viata unui copilas de 6 luni



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput