Mamici/tatici din Timisoara (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

LA MULTI ANI, INES!



Sa fie fiecare zi din viata ta asa de fericita si deosebita cum a fost pentru parintii tai ziua in care tu ai venit pe lume!

Sun codasa cu urarile, ca toata dimineata nu mi-a mers DC-ul cu nici un chip nu stiu ce naiba a avut, ca in rest mergea netul si intra lejer pe alte siteuri.

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 34+ sapt.
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Mai feteleor,
am intrat sa va scriu ce a facut Luana mea ieri.Ca nu ma pot abtine!
Ieri seara a lasat-o Marius in pielea goala prin casa.Era tare cald si transpirase mititica....Asa se bucura cand e goluta prin casa,sare ,tipa....In fine!I-a zis si tata-su si eu ,daca ii vine pisu' sau kk sa ceara olita.Eh!ti-ai gasit?!S-a dus dupa tata-su in bucatarie si uitandu-se in ochii lui facea pisu' pe parchet.Ptiui!a luat foc Marius:a strigat la ea,a certat-o,i-a spus ca e magarita si nesimtita...De frica Luana s-a oprit din pisu' si a venit la mine,in camera sa il pareasca pe ta-su,cred,ca spunea ceva ,dar nu intelegeam nimic.La mine surpriza:si eu am luat-o la cearta si s-a blocat!Am luat-o de manuta si am asezat-o pe olita,i-am zis ,certand-o,ca acolo sa faca pisu' ,nu pe jos si sa nu se ridice de pe oala pana nu face.Mai fetelor,saracuta de ea a stat pe olita pana a facut si ultimul strop de pis care ii mai ramasese...S-a ridicat si mi-a aratat;bineinteles ca i-am zis "Bravo!" si am laudat-o,am pupat-o,l-am chemat si pe Marius s-o laude,s-o pupe.Biata micuta,cand a vazut asa s-a mai pus o data pe olita si a stat acolo pana a mai facut un pisu' mic si era asa mandra de ea.....Da-i si laud-o si pup-o iar.....A mai stat ea ce a mai stat,peste vreo 10 minute iar s-a pus singura pe olita si a mai facut si un motz de kk....Atat am ras de ea,saracuta,ca vroia sa ne impresioneze si sa ne arate ca e cuminte,sa o laudam,s-o pupam.....Azi bineinteles ca am pus pampers,se pare ca incet-incet trecem si noi la olita.Vrea Marius sa ii cumpere colac care se pune peste colacul normal de WC.Ma bucur de "performanta" Luanei!Sper s-o tina tot asa...
Va pup!mai vb.

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Bravo, Luana!

Exact asa am facut si eu cu Eva. Deja implinise doi ani si pentru ea olita era o distractie ... statea dar nu producea. La care faza, fiind vara am lasat-o fara Pampers sa faca pe ea. Si dupa primul pipi i-a fost asa de rusine, a plans cu lacrimi de krokodil, incat nu a mai facut deloc pe ea (decat accidental).

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 34+ sapt.
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mary_25 spune:

N-a mers netu de dimeneata. Am crezut ca mor! Mai, sa stiti ca site-ul asta creaza dependenta!



Doris: Sa-ti traiasca printesa, sa creasca mare si sanatoasa, ca vorba fetelor: mai frumoasa de cat este nu cred ca se poate! Sa va lumineze viata si sa va bucure in continuare! Sunteti niste parinti impliniti!

,
Mary 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Fetelor, va multumesc tuturor pentru gandurile si urarile voastre, chiar m-ati facut fericita si implinita!
Am incercat de la 7 azi dimineata sa intru dar nu a mers DC-ul.
Albi, multumesc frumos pentru urari, dar mai ales de ajutorul dat azi noapte...sunt chiauna de somn, dar ce conteaza...
Giulia, merci, tot binele din lume tie si Alessandrei care e o scumpa...
Merci, Simina, si tot ce e mai bun in lume tie si lui Deian...
Giova, sa-ti dea D-zeu o fetita frumoasa, sau un baietel chipes, ce vrei tu...sper ca nu te-am facut iara sa plangi...
Silvana, aceleasi urari dar inzecite, tie si lui Paul...te pup!
Ana, multam fain de urari...si tu ai doua comori, chiar daca ne mananca neuronii, sunt totusi cele mai de pret comori ale noastre...
Felicitari pentru olita, aplauze!!!!
Gabi, merci pentru tot! Tot ce e mai bun pentru printesa ta Eva, si bb2!
Mary, te pup!, multumesc pentru cuvintele frumoase, peste putin timp vei simti si tu imensa fericire ce o simt eu azi!
Pentru toate, milioane de


Doris si printesa mea, Ines

Poze cu micuta Ines:
http://community.webshots.com/user/ines_andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Ana, felicitari pentru reusita Luanei si un mare
Unde are loc intalnirea pe 8 iulie?
Spun prezent cu o rezerva sa vrea mamanu meu sa stea cu Paul ca sotul e in tura de dupa-masa. Sper sa o conving!


Silvana si Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

ANA sunt bine,azi chiar nu mi-a fost rau. Sa fie din cauza ca, aseara Clau l-a rugat pe bebe sa nu o mai supere pe mami? Cine stie. Poate o fi fetita, daca l-a ascultat pe tati. Eu sper, speranta moare ultima.

Am fost la endocrinologie, deoarece inainte de a ramane insarcinata faceam un tratament pt. un chist la glanda tiroida.
Si acum am mers sa vad daca nu a crescut glanda in volum si ce mai e cu chistul.
Sunt bucuroasa, chistul e mai mic, si nici nu are tendinte de a creste, asa ca-l rezolvam dupa sarcina. Si a scazut si putin vol. tiroidei.Oricum prin luna 4-5 trebuie sa-mi mai fac niste analize, sa vad cum stau.

Nu va faceti probleme cu forumul. La nimeni nu a mers de dim., din ce cauza nu stiu.

Gio,Clau & bebe
gio si bb 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Silvana, intalnirea va avea loc la Zanoni, in Balcescu,
8 iulie ora 18.
Giova, e clar ca e fetita, daca a ascultat rugamintile lui tati...
Merci mult tuturor celor care ne-au felicitat si la Evenimentele Comunitatii...

Doris si printesa mea, Ines

Poze cu micuta Ines:
http://community.webshots.com/user/ines_andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

AJUTOR!! Lori e in a patra zi de febra peste 38.Pediatra spune ca-i cresc patr premolari deodata si de asta face febra dar eu sunt ingrozita. Cum nu-i dau Paracetamol sau Nurofen, cum salta febra peste 38. Practic ia sirop din patru in patru ore, si noapte si asa reusesc sa mentin temperatura intre 37 si 38. Daca sunt printre noi mamici care au trecut prin experienta asta cu crescutul dintisorilor, le rog sa-mi spuna cat de mare a fost febra si mai ales cat a durat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Buna ziua!
Am terminat pauza de pranz ... am citit tot, iar acum plec spre servici.
Ce face sarbatorita noastra astazi??? Doris, unde o duci pe Ines azi? Inca o data: La multi ani! si numai bucurii sa le aduci parintilor tai Ines.

Am ramas datoare:
Multumiri din suflet va spun, pentru telepatiile, dansul norilor, incantatiile facute pentru nenorocitul ala de barzoi, dupa care alerg de atata timp.
Va multumesc, ca-mi suteti aproape.
Simina DA! despre acel fitness club este vorba. Mie imi place acolo. Sincer va spun: bani de Beauty Center nu am, la Tiger in Dacia ... am fost dar nu-mi place de nici o culoare, nu tu aerisire, sunt camarute multe si mici, intri dintr-una in alta, nu au ferestre si ... pute domle'.
NU zic: se intampla sa puta si aici ... da mai aerisesc astia si au si aparate de aer conditionat ... pe care le-am vazut functionand.
E ok. Cat timp dau banu ... fac si ceva exercitii. Eu am acasa un aparat de fitness pe care as vrea sa-l vand (ca sta saracu degeaba, si e ca nou ). Daca sunt doritoare .... negociem la intalneala ... si cu placere ma scap de el.
Bai ... cu intalneala ramane asa? Avem noi nevoie de terasa alora? Si aia e mica ... zicea colega mea ca nu vom incapea nici 10 daramite 16. Am propus o chestie ... cu orice terasa/banca in parc ... in Rozelor, merem cu sucu la 2L. In fond ... conteaza sa ne vedem.
Mai vorbim. pe toate fara exceptii.


Miro
My ticker

Mergi la inceput