Sa-i redam VIATA si SPERANTA DIANEI-MARIA !!!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:



fetelor, pentru Irena ce se poate face?..ii soatem surioara din saracie....si ea?ofi crescutdiferit, sau daca e maimare speram ca se acomodeaza..plus ca eu merg incontinuare pe ideea ca fratii tot frati sunt...
probabil ca si Irena merita un zambet, infinal are doar 10 ani..este un copil!!!

va pup
pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:



scuze, ma refeream la surioara ei de 14 ani..oricum, v-ati intalnit ieri...cum a fost, ce s-a decis?
salutari
pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Abia astazi am intrat din nou pe internet si nu am stiut ca va intalniti duminica. Oferta mea ramane valabila, cum sa fac sa ajunga pachetul meu la Diana? La Selgross nu pot ajunge, este in capatul celalalt al Bucurestiului, fata de unde stau si lucrez eu. La Herastrau as fi putut ajunge usor, dar daca nu am stiut...


Ruxi si Clara pisicuta, 19 aug 2002
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moss spune:

Dragele mele,

Intr-adevar, ieri ne-am intalnit in Herastrau, dar, spre marea mea dezamagire, nu au venit prea multe persoane ( cel putin cat am stat eu acolo )
Deci, nu am putut sa stau mult ( aveam o prietena care s-a sarbatorit aseara si i-am promis ca ajungem )
Diana este o fetita absolut superba, blonduta cu ochii mari si frumosi si cu o pofta de viata la care nu ma asteptam. Intr-adevar, isi doreste foarte mult sa mearga, deocamdata tinuta de manute. Era rusinoasa dar, in acelasi timp si prietenoasa.
Mi-a placut faptul ca era foarte ingrijita !
Sorana este o " mamica " minunata, in permanenta cu ochii dupa Diana.
Nu am avut timp si nici nu am vrut sa pun intrebari, ce si cum legate de fetita ! M-as fi simtit ca si cum: uite am adus ajutoare tu spune-mi toata povestea "
Poate Diana, va reusi, intr-o buna zi sa intre si sa posteze toata povestea micuteti Diana.

Mihaela are o fetita superba, carliontata, care s-a imprietenit imediat cu Alexia mea.

Mi-a parut foarte rau ca nu am mai putut ramane...sper sa ne mai intalnim si cu alta ocazie.

A, era sa uit...Mihaela a facut poze asa ca, atunci cand va avea timp probabil ca o sa puna si niste poze...

pashosa, cred ca te va contacta Sorana, sa-ti spuna ce are nevoie !!

Sorana, cauta un medic pediatru bun la care sa o duca pe micuta...
Medicul fetiteti mele este foarte departe de ele si nici nu vine acasa ! Poate gasim pe cineva mai aproape !!

fetelor, tinem legatura !!

Cristina si Alexia ( 31 Octombrie 2004 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Dragele mele,

a fost super, am fost putine da' bune iar Sorana a ramas impietrita de ce a primit Diana. Nu am reusit sa vorbesc azi cu ea, pentru ca a reusit sa mearga la un job si sunt nerabdatoare sa o sun maine si sa aflu ce a facut!
In schimb am vorbit cu o prietena comuna, Felicia, (vecina si prietena ei, ceea care mi-a povestit de Diana), si mai avea putin si plangea la telefon, de emotie! Toata familia a ramas foarte impresionata! Ieri seara, dupa ce Ioana, (membra DC) le-a dus acasa cu masinuta personala (multumim mult, nu stiu cum s-ar fi descurcat altfel, cu atatea cadouri) au desfacut toate darurile si nu le-a venit sa creada ca asa ceva este posibil, hainute, laptic, banuti jucarii....
Fetelor (Cristina Alexia & tati, Ioana, Loreema sunteti de nota 200! Ati salvat un sufletel sa ramana orfan, fara ajutorul vostru nu stiu ce s-ar fi intamplat! Nici nu vreau sa ma gandesc!
Oricum, important e ca Diana e fericita alaturi de mamica ei, incepe, incet-incet sa mearga, rade fenomenal, si, cu ajutorul vostru, am reusit! Multumim, sa va dea Dumnezeu multa sanatate si numai bucurii!

Cristina, soricelul tau, bb Alexia, e superrrr, intradevar, Maria sa imprietenit imediat cu ea, si pe drum numai cu achi (alex) si ana(diana) ne-a cantat!
Sper din suflet sa ne reintalnim si sa reusim sa ne imprietenim si sa vorbim si piticii sa se joace!
Am niste poze cu soricei.........da sunt numai fetite superrrrr.....asa ca fa bine si da-mi un Pm cu o adresa de e-mail sa le trimit .
Inca odata, milioane de multumiri , ne mai intalnim si tinem legatura!

Aaaaa, era sa uit: pe la ora 19.30(duminica in herastrau), dupa ce toate fetele au plecat, ma sunat Irina (membra DC), care nu a reusit sa ajunga la intalnire, mi-a zis ca va venii azi la mine la serv. cu un pachetel pentru Diana, sper sa nu se fi intamplat ceva rau!
Sper sa reuseasca sa ajunga!

Florin, Mirela.......multumim din suflet, fara voi toate astea nu ar fi fost posibile, fara voi nu ne-am fi cunoscut!
Am reusit, ca prin darnicia fetelor de pe forum sa salvam multe cazuri, multi bebelusi au acum papica, hainute, jucarii......MAMICA!!! ......Diana are mamica datorita oamenilor cu sufete nobile, exact ca ale voastre! Sa va dea Dumnezeu putere si peste 100 de ani tot aici sa fim la datorie si sa putem ajuta copii care au nevoie de noi! Multumim!

http://community.webshots.com/user/mihaela2maria ......asteptati o ora dupa postarea mea si apoi puteti vedea pozele DIANA MARIA INGERASA

Somn usor, vise placute, ingerii sa va sarute copilasii!
Maria & Mihaela Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Buna-Seara!
maria2mami,iti multumim pentru poze,am plans cand am vazut-o pe DIANA,este asa de frumosa ,cum a putut ea sa chinue atat pana acum.Si pare fericita acum rade parca din toata inima(poza in care este cu fetia ta,parca se imbratiseaza acolo)zambetul ei este asa de frumos,Dumnezeu sai dea sanatate si fericire alaturi de noua ei mama.ATI vazut ce bine seamana Sorana cu Diana?mie asa mi se pare ca seamana foarte bine una cu celalta si Diana ne-a aratat ca si-a gasit mama acolo in poza unde isi pune caputul pe Sorana.Plang pentruca si eu sant mama si ma doare ingrozitor pentru cat a suferit ea,am vazut ac are dintisorii toti in gurita(asa se vedea)si am gandeam daca la ea a mers cineva noaptea sa-i aline durerea sau sai unga gingiuta cu ceva,sau numai sa o ieie in brate si sa aline putin,sau poate pe ea a ajutat-o Dumnezeu si EL a fost pentru ea si mama si tatasi poate nu sa chinuit cu dintisorii si au iesit repede(stiu ca nu este la toti copilasi la fel ,dar la baiatul meu este tare rau candiese cate ceva,si de aceea ma-m gandit la dinti)
Am vazut ca fetita nu are cercelusi in urechii,credeti ca ar vrea Sorana sa-i puna?sau nu vrea sa o mai chinue cu facutul gaurilor,daca cunva vrea si nu are alte promisiuni de la alte fete atunci ii cumpar eu,daca se poate
va doresc multa sanatate ,fericire .
Noapte -buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagoiu spune:

Intr-adevar eu sunt cea care a promis si nu a mai ajuns la intalnire, dar ce sa fac, pana am reusit sa urnesc trei copii din casa si apoi pe tati sa ne aduca cu masina a fost cam greu.
Diana e o scumpete de fetita, dar din poza nu arata ca ar avea doar 7 kg, sau nu-mi dau eu seama.

Maria2mamiAm promis ca vin ieri dar fetita mea a facut diaree si am stat toata ziua dupa fundul ei (si la propriu, si la figurat)Astazi nu am avut cu cine sa ii las. Dar maine vin sigur, desi nu stiu unde e Connex, sper sa ma descurc, te sun.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


Fetelor,
pediatra copiilor mei, care este o super doctoritza, a fost de acord sa o trateze pa Diana-Maria pe termen nelimitat, gratis...trebuie doar sa ii asiguram transportul..ea sta la piata Unirii..la izvor, exact unde este Starea civila sector 5. Acceptati?
Va sarut si credetima este f buna ca medic si un super om

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:



Buna, am postat anuntul ca pediatra mea s-a oferit sa trateze gratuit fetitza...nu va intereseaza oferta? De asemenea, eu inca mai astept sa fiu sunata sa mi se spuna ce este nevoie, sa sponsorizez timp de un an...
Felicitari tuturor pentru mobilizare

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza-daniela spune:

Buna ziua! Numele meu este Eliza Ghinea si sunt din Toronto. Am aflat despre Diana Maria de pe forumul lui Mihaita Hogas. As avea si eu cateva hainute de trimis. Imi trebuie insa adresa. De asemenea as putea trimite vitamine, sa intreb la posta de aici cum se procedeaza... Nu stiu insa cum este in tara, am voie sa trimit vitamine de aici sau le desfac la vama?

Numai bine, Doamne ajuta si Dumnezeu sa fie cu tin,e Mihaela, si cu Mihaita, in Belgia!
Cu drag
Eliza

Mergi la inceput