Sa-i redam VIATA si SPERANTA DIANEI-MARIA !!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

eu nu pot sa vin ca sunt din provincie dar o sa trimit pachet la adresa data de tine!

Fetita mea Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moss spune:

pashosa, oferta ta este nemaipomenita !!
Te felicit din tot sufletul pentru decizia ta de a adopta DOI copii !!
Ai salvat doua suflete, doi ingerasi ! Sa fiti sanatosi si fericiti !!
Cred ca cel mai bine ne trimiti un PM cu coordonatele tale ( adresa + telefon ) cel mai bine Mihaeelei - care este in contact direct cu Sorana si Diana sau chiar si mie si ii voi transmite Duminica .
Cred ca cel mai bine o lasam pe Sorana sa decida ajutorul pe care sa il oferi ! Oricum, oferta ta este foarte generoasa !

Pupici !

Cristina si Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Draga maria2mami,Sorana,chiar astazi am vb cu cineva aici care aduna pachete cu destinatia Romania si mi-a zis ca luna aceastra deja au plecat spre RO,dar o sa inceapa sa ia din nou de la inceputul lui iulie,eu intre timp am pregatit un pachet cu haine ,o sai pun si jucarii (ca vem cu duiumul),ii pun si vitamine si cereale si voi vedea eu ce ii mai cumpar,dar ce as vrea sa va intreb eu pe voi este:credeti ca este prea tarziu daca il pun in iulie?si o sa ami faca pe drum 6-7 saptamani,voi ce ziceti?
sau vretisa va dau ceva banii?cum doriti voi,dar ce va pun in pachet costa mai mult de $100 si nu stiu sincer in Ro la ora actuala cat poti sa cumperi pe $50sau $100

ASTEPT RASPUNSUL VOSTRU SA-MI SPUNETI CE SA FAC
va pup dulce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Pashosha, tot respectul si cele mai frumoase ganduri din partea mea. Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ei!!Multumim mult pentru ajutor si pentru oferta ta foarte generoasa.

Eu am continuat si astazi sa-i printez Soranei toate postarile, PM-uri-le si mail-uri-le voastre.......toate gandurile si incurajarile ii dau putere si o fac sa o iubeasca pe Diana , pe zi ce trece mai mult. Azi mi-a zis la telefon ca se uita la ea cand face nani, sau baita ....si nu-i vine sa creada ce minune ia intrat in viata si mi-a spus ca acum nu ar mai da-o pentru nimic in lume.

Cristina si Loreema imi cer scuze ca nu am postat adresa Soranei de la inceput, asa nu va puneam pe drumuri aiurea, pe ploaia aia naprasnica. Mii de scuze. Loreema, daca spui ca stati aproape, Sorana ma pus sa-ti transmit ca ar vrea sa va intalniti cum iti este tie mai usor, sa mai vorbiti....stiti voi, ca fetele!
Asa ca va dau numarul ei de telefon fix, pentru ca mobilul este deconectat momentan.
021.684.71.84 Cristina,(ma bucur ca suntem vecine, stam foooarte aproape, si mi-ar face placere sa ne intalnim cu piticii in stadion sau in parcul de vara Mihai Eminescu, langa lac, dar in we....ca stii povestea cu serviciul) te-am sunat din nou, dar mi-am dat seama ca ceva sa intamplat, nu este nici o problema, bine ca nu sa intamplat ceva rau. Doamne ajuta!
Sorana sta in zona Berceni, !langa SELLGROS!......nici vorba sa se angajeze acolo.
Ea a terminat psihologia, nu este casatorita, va implinii 36 de ani pe 11 iulie, a lucrat mult timp la Directia pentru Protectia Copilului, dar a avut un accident ( a muscat-o de glezna piciorului, foarte rau, cainele doberman al sorei ei, a fost un dezastru, 3 luni a stat internata in spital, a suferit cateva operatii de refacere a gleznei, si asta se intampla in toiul iernii, in decembrie 2004, si nu a mai putut continua cu serviciul. Multe luni a dus-o destul de greu cu cele necesare.....dar acum, are cateva promisiuni pentru un loc de munca, si sper sa aiba noroc, si atunci Diana, va merge la cresa, program scurt si apoi cu bunica

Ghici cu cine am vorbit azi la telefon?.....cu un soricel care mi-a gangurit ceva frumos si apoi a ras de mama focului, nu pot sa spun ce... ca e secret de stat!!!
Diana papa de toate, face baita, dar ii este putin teama de apa, zambeste si a inceput sa paseasca sprijinita si sa mearga dea-busilea. E o mare implinire si rezultatele se vad pe zi ce trece, ......are toate vaccinurile facute pana in prezent, nu e mofturoasa si se joaca toata ziua cu verisoara ei Irenne.

Adema multumim pentru gandurile tale frumoase si multi din partea Dianei;aici ai adresa :
OPRISAN SORANA ANA-MARIA
STR. TURNU MAGURELE, NR. 3, BL. C2,
SC. E, APT. 212, PARTER, SECTOR 4,
BUCURESTI, Diana are la piciorus 22-24 si 65 cm.

Nu va mai aman mult cu pozele, dar am inteles de la Sorana ca vrea sa faca cateva in "casa" unde a stat Maria si apoi la ea acasa! Maine mi-a promis ca-mi trimite aparatul si imediat vi le aratam.
Astazi a fost la DPC sa-se intereseze de demersurile pentru a o lua pe Diana in pasament(momentan), trebuia sa vina o comisie la ea acasa sa vada conditiile unde va locuii fetita, dar trebuia sa vorbim pe seara si , cu atata treaba la serviciu, nu am reusit sa o sun!
Ramane stabilit pentru duminica, la ora 17.00 in fata pavilionului H, sper ca vremea sa tina cu Diana....sa putem sta la povesti si piticii sa se joace. Trebuie sa facem un plan pe unde mergem in parc, pentru ca nu putem ramane acolo.....circula masinile si pentru pitici ar fi bine sa-i ducem la leagane si la nisip, sa putem discuta!

Asteptam cu nerabdare sa ne intalnim, asa Sorana imi va usura sarcina de a lamurii pe fiecare in parte de povestea Dianei si de toate nelamuririle voastre in legatura cu sora ei, cu mama micutei ......Cred ca este cel mai bine asa!

Sanatate multa va dorim si imi cer mii de scuze daca am omis pe cineva...... sunt batrana si fooooarte obosita, maine dimineata iar la serviciu......, si m-a prins si ploaia de dimineata cand am dus-o pe Maria la cresa de am ajuns acasa ciuciulete!!!! Cred ca ma paste o raceala zdravana!

Aaaaaa era sa uit, am vorbit cu Lucia, maine ne intalnim in parcul Titan sa-i dau caruciorul pentru bebe!
Sorana ma rugat sa va transmit ca are, de la Diana, un carucior sport, pe care nu-l mai foloseste, pentru ca a primit saptamana asta unul mai mare si mai performant.....si vrea sa-l ofere din tot sufletul oricui are nevoie de el. Asteptam sa ne contactati.Mai scriu inca o data nr de tel:
SORANA 021.684.71.84 MIHAELA 0722.607.564






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Rodicanu te chinuii sa trimiti banii pentru ca este destul de costisitor, ii poti trimite pachet Danei si nu conteaza cat face, oricum il va primii cu mare drag, stiind ca e de la un om adevarat si de la asa mare distanta, si sigurrr-sigurrrr, in viitor va avea puterea sa multumeasca tuturor pentru gestul vostru si va face si ea la fel, pentru alti copilasi amarati si batuti de soarta.

Multumim a miia oara pentru tot ce faceti pentru Diana
Noapte buna, vise placute, ingerii sa va sarute copilasii !

http://community.webshots.com/user/mihaela2maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:



Fetelor, este de laudat ceea ce facem toate, si sunt convinsa ca o facem din dragoste...dar, eu stiu ce inseamna sa stai cu frica in san ca pierzi bb, asha ca v-o spun din totsufletul sa va miscati cat puteti de repede cu dpc, respectiv, nu plasamentul cidecaderea mamei din drepturi, ca daca nu o faceti acum, e posibil sa sa iveasca probleme...cititi ladoptiisavedeti cum suntem unele dimre noiinca cu fria insan..nu vreau sa treaca si aceasta doamna minunata prin ce trec eu si inca alte mamici...grabiti-va cu clarificarea situatiei micutei..
Contactati ma cand doriti si dupa ce va hotarati
pupici
pashosha mami lui Luca si Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Maria2mami,multumim de raspuns si ca ne ti la curent cu situatia fetitei.
si eu zic ca si Pashosha ,sa va grabiti cu actele pentru adoptie,cred ac as inebuni sa aflu acum ca ,copila se duce inapoi in locul acela mizerabil
se pare ca Diana sa obisnuit cu noua ei mama si este dornica sa creasca mare si sa umble
si la Sorana sa simntit sentimentul de mama,si eu ma uit la baietelul meu cand doarme sau cand se joaca sau cand vb cu mine si imi zic ce minune a dat peste noi,asa si ea acum
va doresc multa sanatate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:



Am pentru voi un mesaj din partea verisoarei Dianei, de care v-am povestit in ultima postare; Irena este o fetita foarte frumoasa si foarte desteapta (clasa a 4a) SI VA ROAGA CA ACEST MESAJ SA-L CITITI CU SUFLETUL:

"Surioara mea cea mica


Pe Diana o cunosc de cand a botezat-o matusa mea. E foarte draguta. Mi-a parut bine cand a venit la noi in casa pentru ca demult imi doream un fratior sau o surioara.
Diana e un copil de doi ani si sta in pat si in carut.
Imi place sa o duc de manuta si sa o ajut sa mearga.
Dimineata si seara merg cu Sorana in parc si o dau pe Diana in leagan sau o duc sa se joace cu ceilalti copilasi.
Ma bucur ca invata foarte repede. Nu mai e atat de tacuta si ii place sa stea in pat sprijinita.
VA MULTUMESC CA ATI AJUTAT-O.
INSEAMNA CA E IUBITA DE TOATA LUMEA.

IRENA "
Am poze cu Diana, Irena si Sorana, acum sunt la serviciu, dar la ora 3 ajung acasa si le pun pe webshot.

Sanatate si numai bine va dorim
Mihaela si Maria Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Irena - pupici multi - multi de la noi!
Mai aveam putin si plangeam cand am citit mesajul ei.
Sa fii sanatoasa si iubita mult de toti cei de langa tine Minune mica.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris1iana spune:

Buna ziua
Nu m=am putut abtine sa nu postez si eu ceva :
SUNTETI MINUNATE SI MA BUCUR ENORM CA EXISTA ASTFEL DE PERSOANE
SA FITI SANATOASE SI INCONJURATE NUMAI DE OAMENI CA VOI!



Mergi la inceput