Sa-i redam VIATA si SPERANTA DIANEI-MARIA !!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Dragele mele, am ramas superrrr placut surprinse de atentia si de promtitudinea de care dati dovada!
Dumnezeu va va rasplatii pe masura!
Cristina si Ioana eu am internet non-stop si la serviciu si acasa si verific mail-ul si intru pe forum din ora in ora.
Cristina, am vorbit cu Sorana, i-am transmis tot ce sa scris aici si tot ce am primit pe PM si mail, la tel si pe foi a4 scoase la imprimanta, emotiile ii tradau glasul si speranta ca va fii mai bine pentru ingerasa DIANA este de neclintit in mintea si in sufletul ei!Maine ii trimit aparatul meu foto digital, sa-i faca cateva poze Dianei si sper sa va rasplatim efortul privind frumusetea si puritatea din ochii ei.
Sorana te va suna maine dimineata la serviciu sa stabilim cum facem sa ne intalnim. Ioana, daca ne vom intalnii cu piticii in parc te asteptam si pe tine si bebe cu mare drag. Detaliile le aflii de aici sau cel mai sigur te sunam (daca imi trimiti un pm cu nr tau)
Daca ne ajuta Dumnezeu si se rezolva si cu premergatorul ar fi super super ok. Premergatorul fetitei mele l-am luat si eu de la o prietena si deja era defect, asa incat dupa 3 luni de folosire a ajuns, fara roti, direct la ghena de gunoi.

In schimb am ramas cu caruciorul Mariei, nu e de mare firma si nici in stare perfecta....dar il dau cu mare drag oricui are nevoie de el! Daca stiti pe cineva, dati un semnal!!! Noi nu-l mai folosim si este obiect de decor in dormitor.....avem bicicleta
Rodica poti trimite pachetul cum iti este mai usor, nu este nici o problema....in legatura cu Mihaita HOgas si Belgia, eu mi-am facut pasaportul, pe 1 iulie merg sa-l iau si sunt cu inima cat un purice pentru ca de luni Mihaita a inceput analizele iar analizele mele au intrat in comisia de etica a spitalului Saint Luc. Acum totul depinde de decizia lor, daca accepta reultatul analizelor asa cum sunt, dupa data de 1 plec, iar in rest....nici nu vreau sa ma gandesc......lista de asteptare pentru banca de organe este fooooarte lunga. Cum ajung acolo, incep si eu, timp de o saptamana analizele si testele psihologice! Sa ne ajute Dumnezeu sa fie bine! Astept vesti de la Gabriela si de la prietenii din belgia care s-au inregistrat si ei pe forum!

Deaceea intru asa de des pe forum...astept vesti...bune!!!

Sanatate multa si sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

MARIA2MAMI,nu mi-ai zis ce numar poarta la picior?as vrea sa- iau ceva papucei de aici,dar la haine?acelea de un an ii sunt mici?sau ii luati de 18 luni?asta numai ca idee ca sa nui trimit haine prea mici
va doresc multa sanatate tie si familiei tale+Dianei
ps abea apuc sa o vad in poza
aaaaaaaaaaa si era sa uit,vrea ceva medicamente de aici?poate in tara sant mai scumpe,micuta are ceva probleme de sanatate?sau poate vreti ceva ce acolo nu se gaseste?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adlemi spune:

Buna seara! Mihaela, noi ne cunoastem oarecum prin Mihaita...Si daca in cazul lui am reusit vom reusi si in cazul Dianei. Deocamdata pot sa ii dau un premergator si jucarii. Orice altceva are nevoie vom cumpara. Vorbim la un telefon.

Adlemi si Andrei(24.02.2004)
http://community.webshots.com/user/adlemi105

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moss spune:

fetelor, va iubesc ! sunteti minunate 1 Nu pot sa cred ca reusim sa ne mobilizam si de data asta .

Trebuie sa va spun ca de cand am citit povestea Dianei, nu am somn, liniste, nu mi-e foame...imi strang fetita in brate si plang gandindu-ma de ce soarta a avut parte biata fetita !

Mihaela, haide sa luam initiativa. Eu zic sa incercam neaparat sa stabilim o intalnire ( cred ca Herastrau e mai convenabil pentru toata lumea ) sambata sau duminica...
Haide propune tu ceva, pentru ca sunt multe fete care vor sa o ajute pe Diana si in felul acesta putem sa strangem tot ce se doneaza.
eu am vb. si cu o prietena care are o fetita de aceeasi varsta cu fii-mea si mi-a promis ca va aduna tot ce poate . Astazi dupa amiaza trec pe la ea.

Haide sa stabilim astazi o intalnire ca sa stie toate fetele ora si locul.



Cristina si Alexia ( 31 Octombrie 2004 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Fetita mea e mica asa ca nu am hainute sa incaltari sa ii dau dar am 8 cutii de lapte praf Bebelac pe care pot sa i le dau pt ca fetei mele nu ii place.
Saptamana asta chiar nu am timp dar sapt viitoare as vrea sa i le dau.
Cu cine ma pot intalni pe miercuri - joi?


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cella spune:

Daca va intalniti Duminica in Herastrau vin si eu ca sunt in zona intre 9 si 15 daca nu, o sa incerc sa iti aduc tie vineri la birou pe la 17:30 pt ca Sambata sunt plecata din Buc trimit pm cu nr tel.
Inteleg sa nu ma mai zbat eu pt premergator aduce Adlemi(nu eram sigura ca pot face rost)dar aduc ceva ciorapei cu chilot mai grosuti pt toamna, am si ceva pantofiori mai maricei poate ii sunt buni cand mai creste (de la un baietel de 2 ani)si ceva banuti si sandalute purtate bune de inceput sa mearga.

Mihaela, in ceea ce il priveste pe , se lasa asteptat, ma primiti si singura???




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_mm spune:

Ce-ar fi sa incercam sa deschidem un cont de card pe care din timp in timp, si eventul prin rotatie daca altfel nu se poate sa punem cat putem. S-ar putea strange o renta bunicica, care sa o ajute pe Sorana sa ii asigure micutei strictul necesar.
Cele doua sunt in Bucuresti sau in alt oras???


Oana si bb Eric (20.05.2004)
http://www.lamaze.ro
http://community.webshots.com/user/eric_mm
http://www.divertastore.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

si eu vreau sa o ajut pe micuta. pot sa ii dau unele medicamente adecvate varstei si alte lucrusoare si jucarii.
te rog sa imi spui, maria2mami, adresa unde sa trimit coletul!

Fetita mea Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Si eu vreau sa o ajut pe micuta Diana: cu hainute, incaltaminte, ceva medicamente si poate si niste banuti, nu stiu sigur. Astept sa vad unde va veti intalni sau care va fi metoda de colectare a pachetelor. Pupici multi Dianei, sa-i dea D-zeu sanatate multa si noroc!!!


Ruxi si Clara pisicuta, 19 aug 2002
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:


Dragele noastre,
Astazi am primit un cadou minunat din partea unor fiinte la fel de minunate, Diana si Sorana, o icoana foarte frumoasa, si odata cu aceasta cateva mesaje pentru voi, scrise din toata inima:

"MESAJ GENERAL

Va multumesc din suflet tuturor pentru extraordinara mobilizare!
Va anunt cu mare bucurie ca de astazi voi fi "oficial" mamica DIANEI MARIA, deoarece voi merge la Directia de Protectie a Copilului si voi face demersurile pentru a o lua pe micuta in plasament.
Va promit ca am sa-o invat pe DIANA ce inseamna prietenia sincera si dezinteresata pe care eu insami am invatat-o citind mesajele voastre.
Neglijenta si lipsa de iubire, din punctul meu de vedere, este mai grava decat orice boala. Pentru o boala exista pastile, dar tratamentele psihologice se vindeca atat de greu!
Va multumesc din suflet ca o ajutati pe DIANA sa devina OM si poate, cand va fi mare, va ajuta si ea un copil sa nu ramana orfan!

Cu multa PRIETENIE
DIANA MARIA SI SORANA



PENTRU RALUCA
Iti multumesc enorm pentru mesajul tau si sa stii ca gandul tau bun are un mare pret pentru mine. Mai ajutat cu vorbele tale sa iau decizia de a o lua definitiv pe Diana la mine. Azi i-se va acorda plasamentul pe numele meu. Mi-ar face mare placere sa imi mai scrii.
Astept vesti!
Diana si Sorana

PENTRU RODICA
Multumesc din suflet pentru intentii, vitaminele (daca se poate sa mi le trimiti) vor fi de mare ajutor. Micuta Diana este foarte slaba si are mare nevoie de vitamine si Ca pentru intarirea oaselor(pentru ca nu merge in picioare).
Nu sunt asa de curajoasa, sa stii ca am vrut chiar sa o duc inapoi, dar gestul Mihaelei si mobilizarea atator persoane m-a facut sa continui. Multumesc

PENTRU LUCIA
Da. Exista posibilitatea ca Diana Maria sa ramana la mine. Azi va primii plasamentul pe numele meu, de la DPC. Multa sanatate si tie si familiei tale. Multumesc anticipat pentru tot, dar in primul rand, pentru frumoasele cuvinte.Acestea imi dau multa forta, recunosc ca am avut momente cand m-am simtit singura in "nebunia" asta cu fetita si am vrut sa o duc inapoi. Acum ma simt meschina pentru gandurile pe care le-am avut si cu multi prieteni, si acest lucru imi da forta.
Multumesc

PENTRU MOSS
Multumesc din suflet pentru tot. Ma impresionat mult-mult gestul tau. Faptul ca i-ai cumparat ceva nou....este foarte impresionant. Iti doresc cu sinceritate tot binele din lume pentru tine si Alexia (are un nume foarte frumos fetita ta).
Pentru bani....nu stiu ce sa-ti spun, pentru ca stiu cat este de greu sa cresti un copil si nu as vrea sa sufere Alexia. Consider ca este o suma destul de importanta. Medicamentele mi-ar folosii foarte mult! Eu iti multumesc din suflet, am putea sa ne intalnim intr-un loc unde-ti este tie mai usor.
Numai bine pentru tine si Alexia!
Diana Maria si Sorana"

Cella am facut rost de premergator din partea prietenei nastre Adlemi si de patut din partea mea , in legatura cu pachetul cum spui tu asa facem, adk daca poti vineri sa vii in zona unde lucrez eu te astept cu mare drag...astept raspunsul tau si trimit apoi detaliile, sau poate reusesc sa trimit eu pe fratele meu unde spui tu.....depinde de tine!
Rodica.... referitor la hainutele si pantofiorii purtati, nu este nici o problema , si Maria mea a purtat hainute de la copii prietenelor mele, deci nu va faceti griji, le primim cu mare drag.
Diana are la piciorus 22-24 si 65 cm, dar sunt bune si hainutele si pantofiorii masuri mai mari pentru viitor.
Pentru Belgia...asteptam! raspunsul comisiei de etica a spitalului, ei au analizele mele si urmeaza sa delibereze....in 2 saptamani. Azi am vb cu Gabriela si sunt bine!
Ninaam incercat sa o contactez pe lucia pe mess, si desi este online, nu-mi raspunde nimeni. Mai incerc, oricum i-am lasat cateva mesaje.....multumim pentru hainute...la sfarsitul postarii voi scrie data, ora si locul exact al intalnirii cu Diana si Sorana.
Elizamultumim de urari si de incurajari si uite si adresa Soranei( e valabila pentru cine vrea sa trimita colete, dar ar fi foarte bine sa ne putem intalnii, pentru fetele din bucuresti la sfarsit de wek, pentru a economisii banii pe taxele postale), eu locuiesc in zona Stadionului Lia Manoliu si lucrez la Diham si Sorana in Berceni la Sellgros:

OPRISAN SORANA ANA-MARIA
STR. TURNU MAGURELE, NR. 3, BL. C2,
SC. E, APT. 212, PARTER, SECTOR 4,
BUCURESTI

In legatura cu al II lea subiect dedicat Dianei, multumim frumos Cristina si Alexia. M ultumim Aiuras, Aissa, Oana_mm, Pashosha, qsar.

Parerile fiecaruia sunt impartite in legatura cu toata povestea Dianei, cel mai important este ca AM REUSIT, prin mesajele noastre de incurajare sa schimbam viata unui ingeras, decizia a fost luata, deci Sorana este noua MAMICA A DIANEI!!! Trecutul nu mai conteaza atata timp cat Dianei ii este bine!

Danielac multumim din suflet, daca ne putem intalnii duminica ar fi perfect daca nu poti trimite pachetul la adresa de mai sus.

Oana_mmpentru donatii Sorana are un card deschis la

Banca Tiriac 5467610004335346
OPRISAN SORANA ANA-MARIA

Cellacum sa facem....(trimite-mi mai multe data pe PM, pe unde stai, in ce zona lucrezi, poate reusim sa ajungem noi la tine, ar fi perfect) ca noi am stabilit sa ne intalnim la ora 17.00, duminica, in herastrau, in fata Pavilionului H, aproape de capatul autobuzului 330. Daca , pana atunci apare ceva nou, va anuntam personal la telefon.

Mergi la inceput