Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (56)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

ANDREAP, nu te speria, si al meu mai vomita, dar acum stiu ce am de facut..imediat dupa ce termina de papat il iau in brate si il bat pe spate si nu mai vomita!!!!
ADRIANNA, pupici de la PAULICA pentru BIENCUTZA.
Noi nu mai stim ce sa facem, sam ai plecam sa nu in IOR...e o vreme de acum zic ca sta sa ploua, apoi da soarele...

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Buna din nou!!!! Am fost in IOR, ma bucur foarte mult, asadar Paul a fost scos de doua ori astazi...la dus, a dormi ttot drumul, si in parc putin, apoi s-a trezit, a vb cu o baba care s-a bagat in seama cu el, minunandu-se de bogatia capilara a lui PAul, apoi am mai stat un pic, am baut un lipton, ne-am mai plimbat si cerul s-a acoperit din nou de nori...de teama ca incepe ploaia, ne-am intors acasa, pe drum, la intoarcere, nu a mai dormit, dar a fost cel mai cumintel baietel...asadar NU A MAI PLANS IN CARUTZ!!!!! Cat l-o tine?????? Sper ca muuuult~!!!! Cu Siminna nu m-am intalnit, desi speram sa o vad si sa i-o prezint lui Paul pe fetita ei...next time!!!

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Mey..copchilul meu nu doarme de la vremea asta, a venit si tati acasa si e foarte entuziasmat de prezenta lui!!!!
Tati a venit cu bere acasa, asa ca hai norc sa ne traiiti!!

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cookie spune:

Salutare, fetelor!
Am intrat si eu, afara e urat si n-am mai facut plimbarea de seara.

Aime, am vazut ca ai puiul bolnavior.Sanatate multa si pupici

Bebelusa mea, surpriza! a descoperit consoanele si gangureste cam asa:ta-ta(taica-su a inlemnit!!!), la-la , da-da. Ei bine, tre' sa spun ca si mami a fost mandra!

Acum papa si iaurt(cu 1-2 lingurite de cereale si ii place, sper s-o tina asa, ca se cam plictiseste de aceeasi papa, mami trebuie sa faca diverse combinatii.

In weekend am sarbatorit si noi 5 ani de la casatorie cu si apoi cu familia, asa ca acum sunt destul de obosita.



Cookie si bb Sabina
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cookiesrv/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

LA MULTI ANI COOKIE PENTRU CEI 5 ANI DE CASNICIE!!!!! LA MAI MULTI!!!

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Buna seara dragele mele!

Acum ca m-am mai linistit si Vladut e simtitor mai bine pot sa scriu. Cum va spuneam sambata s-a simtit rau, bietul copil, iar noaptea de pe la 2 la 4 a varsat de 2 ori, in jet sarurile de rehidratare pe care i le dadeam, de la crampele abdominale...ii era foame, a tinut-o numai un plans...eram disperati...am sunat doctora la 4 dimineata...pe la 4 a adormit pana la 5.30, timp in care noi calare pe internet sa vedem ce e cu enterocolita asta, deci n-am inchis un oki...duminica, tot asa, apatic, somnolent ca nu dormise mititelu', si cand se trezea urla de foame, de tzatza nici nu voia sa auda, asa ca am stat non stop pe supa de morcov cu orez, smecta, calciu carbonic si saruri...scaune super dese...cate 10 pampersi pe zi. febra i-a cedat odata cu aparitia dintisorului... duminica seara s-a mai linistit, la baie chiar a fost vesel, i-am dat sa manance pe saturate, desi ne temeam de vomitat, insa lucrurile au inceput sa evoluee spre bine. azi a fost chiar vesel, s-a jucat, a papat normal (nu mai vrea banana!!!), si-a baut si sarurile...mi-am mai revenit si eu cu somnul ( a venit mama l-a adormit si l-a plimbat cu carutu' prin casa si eu am dormit 2 ore jumate) si e bine, multumim lui Dumnezeu. Analiza la kk a iesit bine, deci coprocultura negativa, examen parazitologic: e. coli!!!!!! eu care-i fierb suzetele si bibe de 2/zi, totul e spalat, dezinfectat, prosopele de bucatarie ale lui personale...si totusi...nu-i puem feri, cum zice si dr.
Paxela n-am mai apucat sa-ti raspund, merci mult de sfaturi...se pare ca si noi vom lua enterol, dar pe joi asa ne-a zis dr, care nu i-a dat antibiotic, enterol care e ca si bifidus esensis (am batjocorit degeaba) si va reface flora intestinala...ei, fetelor, in cazuri de astea vezi ce greu e sa fii mama...am plans si eu pe langa el, il vroiam mai repede sanatos si vioi si scumpicu' meu drag...e cumplit sa-ti fie puiul bolnavior, pot sa va spun ca ieri am uitat sa mancam... nu mai stiam de noi, ne durea capu' si muschii picioarelor de la stres si oboseala...e cumplit....si inca odata zicala "sanatate, ca-i mai buna decat toate" se adevereste.
Asteptam vindecarea totala, pe vineri mai repetam analiza scaunului.

Cookie, multumesc mult si multi ani si voua, la incheierea cincinalului ... pupici de la un Vladutz mai zambaret ptr Sabinutza dragutza .

mami de vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miche spune:

Siminaaaaaaa
ai primit PM-ul meu???



Miche si
Darius
(26.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Aime, nu-mi vine sa cred.. ce coincidenta... Dupa ce ca sunt nascuti in aceeasi zi.... Imagineaza-ti ca si eu i-am facut niste analize lui Alex saptamana trecuta (dupa 3 zile de febra si diaree) si ghici ce rezultate au iesit: coprocultura negativa insa la secretia conjunctivala: infectie cu e-coli!! Ce zici de treaba asta?
Noi suntem la mare acum asa ca o sa vorbesc de-abia saptamana viitoare cu un pediatru sa vedem ce ne zice de infectia asta. Oricum trebuie sa il operam inca o data la ochisor pentru obstructie de canal asa ca probabil o sa vorbesc direct cu oftalmologul..
Dragelor, este la mare o vreme senzationala!! Pana acum a fost destul de puternic vantul dar acum seara este o vreme superba. Ne-am plimbat pe plaja o gramada :-) Si e asa libera Mamaia in timpul saptamanii :-)) Nu-mi este chiar usor pentru ca Alex este foarte, foarte agitat. Am fost si noi la o terasa si a trebuit sa mancam pe rand pentru ca asta micu' nu suporta sa stea in carucior si incepea sa tipe. Cateodata ma gandesc: oare am gresit eu cu ceva de e asa fitzos? Mai erau parinti cu bebei la terasa dar aia taceau malc...


Eliza si Alex (15 nov. 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Hai ca m-am grabit si nu v-am spus ce e cel mai important: azi i-au iesit 2 dintisori!!! Asa ca uitandu-ma in trecut, imi dau seama ca de fapt asta a fost cauza problemelor noastre... 3 zile de febra intre 38 si 39 de grade, balonare, iritabilitate crescuta, diaree. Colac peste pupaza, joi cand am venit de la birou l-am gasit plin de bubite rosii pe tot corpul asa ca am ajuns cu el la spital. Mi-au spus ca are "viroza eruptiva" si mi-au dat niste medicamente pe care nu am mai apucat sa i le dau pentru ca vineri dimineata nu mai avea bubitele :-)) Ma gandesc eu ca o fi facut bubitele ca o reactie la febra prelungita, habar n-am.
Vorba lui Aime, cateodata numai mama sa nu fii..
Aime, sanatate multa lui Vladut, ma gandesc la voi cu drag!

Eliza si Alex (15 nov. 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Revin si eu,dar nu cu vesti bune...ma rog,eu sper sa fie alarma falsa,ca si pana acum.
In seara asta am fost cu Maria la doctor,s ao cantaresc si sa-i arat analizele.La cantar stam bine,a luat in greutate,in schim a inceput sa-mi spuna ca fontanela e aproape inchisa si nu e bine(stie cineva explicatia ptr.care nu e bine????????????),ca o analiza de la ficat e usor marita(max.era 40,Maria are 47)si nu e bine,ca trombocitele sunt crescute....Simt ca mor!.Prima data cand am auzit de trombocite,am crezut ce-i mai rau,apoi mi-a spus ca s-ar putea sa fie talasemie,o forma de anemie mai grava.Ma intreb oare doctorita din Bucuresti de ce mi-a zis ca-i sanatoasa?Sau asta e nebuna?Cert e ca sapt.asta vin iar la Bucuresti,la Inst.ptr.Ocrotirea Mamei si Copilului sa mai fac niste analize,plus o eco la ficat.Sunt asa de suparata ca am plans de atunci in continuu,am ochii ca o broasca......Ce ma fac????????Oare fiecare doctor o sa-mi mai bage un cui in inima?
Eliza,distractie placuta la mare si vreme buna!
Aime,bravo,bine ca e mai bine.Sanatate multa!
Pupici si ne auzim maine

POZE
Andreea si Mariuca(7.11.2004)

Mergi la inceput