Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

buna fetele!
Noi suntem in plin santier asa ca am pierdut cam multe capitole. Am citit "pe sarite" cateva pagini ca sa nu raman chiar in urma si sa vad ce se mai intampla.
Aime multa sanatate lui Vladut si sa se inzdraveneasca cat mai repede.
Andreea ma bucur ca Mariuca e bine si ai scapat de griji.
Jasmine am vazut pozele cu Raducu ; mai dar ce seamana cu tine si ce dolofan e!!! Auzi , nascut in aceeasi zi cu Denisa, cu aceleasi kg si al tau arata bine tare, dolofanel si frumusel...in schimb a mea pirpirie si slabutzica .
Acuma ca sa zicem si noi ce am mai facut: 2 zile saptamana trecuta mi-a facut febra, aparent fara motiv deci am vizitat pediatrul care ne-a spus ca are un usor rosu in gat si sa-l tratam cu nurofen. De vineri nu a mai facut febra dar acuma mi se pare ca tuseste prea mult si s-ar putea sa ajungem iarasi la dr.
Sambata am lasat-o putin in patul mare cu perne in jurul ei si nu stiu cum s-a rasucit ca intr-un min era deja pe parchet si urla. habar nu am cum a cazut ca s-a potolit repede si nici macar semne nu are , adica ceva cucuie sau vanatai. Langa pat aveam niste reviste si s-ar parea ca a picat cu capul pe alea si i-a atenuat cazatura.
Cam asta despre noi.mie mi se pare ca deja traim o agitatie continua..febra, mofturi,cazaturi din pat..., distractie nu gluma.
Pupici de la noi si sper sa mai am timp macar sa-mi arunc cate un ochi pe forum.

Elena si bb Denisa (26 oct 2004)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/adelina_e2001/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

biscuiti fara gluten nu am vazut pe la noi
sunt uni de la hero dar au gluten poti incerca popular noua ne plac

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

De pe la 6-7 luni am inteles ca se pot da biscuitii obisnuiti. Noua, doctora ne-a recomandat biscuitii dietetici sau daca vrei fara gluten, sunt biscuitii din faina de orez, la Institutul agroalimentar, inspatele Inspectoratului de Politie de pe Stefan cel Mare. Se cumpara chiar de la parter.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roserb spune:

Bumbacel, iti trimit PM

Aime, multa sanatate lui Vladut!


Roxana&Co

http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminna spune:

Si biscuitii populari de unde-i luam? ca doar n-o sa ma duc acuma tocmaipe Stefan cel mare sa-i cumpar biscuiti?
Feetel, va mai intreb si eu ceva!!!! Mamicile care dati sera in biberon la bebei cereale, am 4 intrebari:
1. De ce le puneti cereale in biberon?
2. Nu cumva cerealele constipa?
3. Ce fel de cereale le puneti?
4. in ce cantitate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

Roserb, miria_cristina mersi mult.
Siminna, biscuitii populari se gasesc la orice alimentara.

bumbacel ingerasului Tudor (9.12.2004)
Poze


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Acum am doua bebluse in grija. Ana Maria a primit sambata cand a facut 6 luni o bebelusa, o cheama Alice. Stie sa planga, are suzeta si biberon. Este pentru copii peste trei ani dar socrului meu i-a placut si a luat-o. Ii place la nebunie, deja adoarme cu ea in brate.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

OTILIAV, ii imprumuti si lui Paul bebelusha 2???? poate cu ocazia asta, luand-o in brate, nu mai plange, cand il culc!!!!!

Noi ne pregatim de plimbare in IOR...sper sa nu ne prinda vreo ploaie...

PUPICI

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Eeh, Paulica are ganduri cu Alice, vrea sa se pregateasca pentru cand va fi mare!
Noi i-o dam de-abea punem de-o intalneala!

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Iaca si noi din parc,am fugit de frica sa nu ne ploua;dar s epare ca numai gura a fost d enorii aia,acum e iar soare....Mariuca e langa mine in carut,ca nu mai sta singurica prea mult timp si o iau cu mine si la bucatarie,si la calculator....macar asa mai pot sa stau si eu cu voi la taclale
IrinaA,sa-ti traiasca fata!sa creasca mare,sanatoasa si frumoasa.
Fetelor,am si eu o intrebare:si ieri si azi,cam la 30 minute dupa ce a papat laptic(la bibe)Mariuca a vomitat;nu in jet,dar multicel,oricum.Oare de ce?Ma gandeam ca poate de la lapte,dar seara,dimineata nu.Sa fie ptr.ca i l-am dat in parc si s-a agitat dupa?Ca eu una m-am cam speriat!
Pupici si ne auzim


POZE
Andreea si Mariuca(7.11.2004)

Mergi la inceput