clubul studentelor

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns enderbaby spune:

No...acuma om videa...ca eu is mai Toma Necredinciosul..pana nu vad nu cred; pentru de multe ori imi fac iluzii si apoi sunt dezamagita..Asa ca eu va tin la curent daca plec sau nu si daca nu merem la cafea cu anne mary !

Ai grija ce-ti doresti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza1980 spune:


Hop si eu!
Sunt la ASE, Comert, anul 3.
Si sunt cam "batrana", am 25 de ani dar lucrez de la 18 ani si la facultate am dat pana am intrat la stat, din ambitie.
Eu nu prea stiu cum e viata de student, pe primul loc este jobul apoi facultatea dar nu ma plang, am colegi super care-mi dau cursuri, am sefi draguti care ma lasa sa merg la seminarii si la examene si Il am pe Dumnezeu care ma ajuta sa iau niste note nemeritat de bune (am luat si bursa doi ani dar asta nu ca as invata prea mult ci pt ca eu cred ca este o facultate usoara, ca sa nu zic altfel....)
In rest...mai am doar un examen, maine.
Va urez multa bafta in continuare si sa va ajute Dumnezeu tuturor sa vi se implineasca (,) cat mai multe sperante si dorinte legate de viitor.

To be or not to be?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

da, sunt maritata..deocamdata doar civil, la primarie..pe 20 august am nunta...
ce amploare a luat faza cu ness-ul!!!! eu ma refeream la ness-ul baut inainte sa ne apucam de invatzat,ca sa avem spor, da voi imediat cu gandul la vacanta!!!

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

buna fetelor
azi dimineata cand mancam mi-am adus aminte sa va spun ceva..pt mine mi se pare important. in perioada examenelor incercati sa mancati cat mai diversificat. daca aveti oua, parizers, lapte, cascaval incercati sa mancati cate putin din fiecare dimineata (ca la pranz o ciorbica, o supica etc) asa va aduceti aportul de mai multe vitamine, minerale, proteine (cascavalul are ff multe proteine).
livia te astept la mare poate mai convingem fetite sa vina la mare la soare :P
enderbabysi eu cred ca ar trebui sa te duci. exista riscuri, nu spun ca nu, dar poti sa vezi o tara straina, si sa castigi bani multi si mai ai si o sapt de vacanta. oricum..sper ca seful prietenului sa fie serios si sa nu fi vorbit doar asa sa se afle in treaba.
buna alina si bine ai venit. sa stii ca desi eu m-am dus zilnic la scoala timp de 4 ani sa stii ca nu sunt f apropiata de colectiv. deci nici eu nu ma bucur de anii de studentie asa cum se spune. asta se intampla pt ca toti sunt interesati de cu totul altceva decat de cei din clasa. suntem bisericute bisericute. nu am iesit niciodata la un suc, nu fost la banchet decat 15 din 50 etc.
bafta la examenul de maine. sper sa iei 10.
megbengdaca nu sunt indiscreta ce varsta ai? si sa inteleg ca esti proaspat casatorita nu? cum este? va intelegeti bine? cum te intelegi cu scoala si viata de femilie?
mie inca nu mi-a afisat nota. ce naiba ii ia atat sa corecteze niste lucrari. de sambata pana acum nu a avut timp sa ne treaca pe toti :P
bafta la invatat
anne`mary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

am 23 de ani...nu esti indiscreta..se impaca f bine scoala cu viata de familie....unde maki pui ca pe la anu, daca nu chiar mai repede as vrea si un bebe....mai e un mic efort sa-mi conving barbatu...astept sa se angajeze si dupa aia incerc o discutie
iar noi 2 ne impacam de asemenea f f f bine...ne-am casatorit dupa o relatie de 3 ani si ceva, timp in care am stat impreuna, doar ca fara acte, asa ca nu a fost o schimbare prea mare...

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maramiru spune:

Sunt studenta in anul III la ASE si am dat numai un examen in sesiunea aceasta pentru nu am mai apucat sa le dau si pe celelalte,am facut varicela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alyah spune:

buna ziuaaa! si azi! bine ati venit alina si tati!!

de la ce vine tati?

acushik ma duc la alt examen... oral... si in portugheza

cum sa fie portugheza? si io am avut un soc k nu era kiar spaniola (pe care eu o vorbeam si credeam k nu o sa am probleme aici) dar am invatat, nu a fost kiar asa de greu, multe cuvinte sunt asemanatoare cu romana (garafa, veranda, covertura, turma = grupa (de studenti))

spor la invatzat la toate !!!



--------------------------------------
fericirea nu este sa ai ce-ti doresti, ci sa doresti ceea ce ai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enderbaby spune:

Tatiana, am o nelamurie esti studenta in Iasi sau bucuresti? Ca daca esti in iasi eu stiu ca nu e ASE ci FEEA(parca asa se scrie )...acuma na...e tot cam acelasi lucru dar ii zice altfel .
Anne Mary, apropo de bani multi sa sii ca nu o sa fie ca salariu il da acelasi chiar daca e in Spania ca nu stam decat vreo luna maxim (cu tot cu sapt libera). Ideea era ca omu plateste tot si ne cazeaza intr-un apartamen si o zis ca ii da si masina de servici acolo(ca o fi un oras mai mare decat Iasu unde merge pe jos la servici ). Oricum eu ma bucur de ocazia asta dar sa vedem ce iese...

Eu am examen joi si n-am trecut nici prin juma de materie nu mai am nici un chef de invatzat mi-e gandul doar la mare sau la munte oriunde numai sa nu mai invatz...noroc ca asta e un examen cu cursurile pe banca dar tot trebuie citite ca sa stii unde sa cauti ceva .
Si eu ma marit la anu sper(daca am bani de nunta) si am frumoasa varsta de 22 jumate. Si stau cu prietenu(iubitul) meu de 1 an jumate.
Bebe nu vreau chiar acuma cu toate ca de cand sunt pe forumul asta parca as face mai devreme, eu ma gandeam ca pe la 26, 27 e o varsta buna de facut bebei. Dar daca din greseala iese mai devreme o sa fie binevenit zic eu, mai bine mai devreme decat niciodata .
Acuma ma duc sa mai cetesc niste LISP ..poate pe asta il trec ca restanta la celalalt m-o deprimat si mai tare.

Ai grija ce-ti doresti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enderbaby spune:

PS : Si daca tot e un club cine vrea sa-mi spuna pe nume (Eliza) e binevenit. pupicei la toata lumea

Ai grija ce-ti doresti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna2002 spune:

danna stii de ce imi aduci tu aminte? ne-am dus o data la parchet sa vorbim cu diversi procurori, la care unul se prezinta: x, procuror sef al sectiei de supraveghere a urmaririi penale a parchetului de pe langa curtea de apel cta. pana termina denumirea uitai inceputul. ce anume inveti acolo? si ce o sa faci dupa?

ahh sper sa ajung sa implementez sisteme de management al calitatzii...:)...adica sa ii ajut pe managerii firmei sa isi <,arboreze steguletzul...care sa confirme ca au sistemul ISO aplicat..:)

CAND sunt intrebata ce fac..:
SPUN..ai vazut pe sticle..sau pe cosmetice..scrie ISO..:D ei..eu daca ma ajuta Dumnezeu si altzi factori subiectivi am sa ajung sa controlez sau sa FAC EFECTIV...documentatzie necesara...pentru asa ceva ...

Mergi la inceput