Prietenii omului (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:


Fetelor,

Mishu implineste un an maine!!! Avem Tiramisu pentru aceasta sarbatoare importanta, si nu m-am descis inca daca-I cumpar sau nu un soricel cadou. . .

Slakje, nasoala situatia. Nu stiu, daca te face sa te simti mai bine, dar mai toti cainii sant atrasi de rahatul de pisica… Oreo se repedea cand da de unul, de parca cine stie ce delicatese era . . . Noi ne-am dotat cu "self cleaning sand box." Ca sa tii pisica afara din curtea ta, incearca si niste boia, sa vezi daca merge. . . Ca sa nu-ti faca caca la usa, pune-I o cutie cu nisip, cel putin sa aibe un loc anume pentru a-si face nevoile . . . Cat despre Tom, ca sa nu manance ce nu trebuie, vei reusi numai prin training. Noi folosim comanda "Leave it" - si incepi prin a-l face sa stea intr-un loc si sa reziste temptatiei, punandu-I tot felul de "treats" pe langa el. Atata vreme cat le ignora, tu ii dai ceva mai bun, si il lauzi ca e copilut cuminte . . .
Aceiasi problema am avut-o si eu la mama acasa, ca venea pisica din vecini, si folosea curtea drept toaleta, iar Oreo cand mergeam cu el in vizita, se infrupta fericit. . .

Sarita, bine ai venit . Ceva poze???

Scarmanus. Pisicile ne dreseaza ele pe noi. . . Mishu mi-a sarit pe masa week -end-ul asta, si cand l-am certat, mi-a aruncat o privire, ca-mi coace el una.

copii ca ai mei nu are nimeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

buna fetelor ... eu inca incerc sa-mi revin ... dupa we ... fuse asa de scurt

bun venit fetelor

mishu - mai doctorul ala al tau e parasutat de curand ? ... pai daca are calti intai il tunzi cu foarfeca si apoi bagi masina ... dar pt cineva care se ocupa cu asa ceva ... asta era "floare la ureche" ... poate nu se pricepe ... asa ca mai bine-l duci in alta parte ... ti-l pot tunde eu ... dar nu garantez ca mai ai pisica ... sau ceva care sa semene a pisica

v-am zis ce cuminte e baiatul meu ??? am un baietel asa de cuminte atat doar ca nu stiu frate ce sa fac cu cotaitul asta ... ca ma framanta ca pe coca ... si dupa aia, daca nu sunt atenta se'nfige'n mana mea (cica a apucat pisica de ceafa ) si ii dau palmute la fundulet ... sa-mi dea domle' drumul ... ca nu's pisica ... mai haios e cand il ia pe barbati'miu la rand

si pe urma mai are o faza ... il suspectez de "romantism" ... ca toata faza i se declanseaza cand aude muzica ... sau suna telefonul ... asa ca daca ma sunati vreodata si ma auziti "da da-te domle jos de pe mine ... ma n'auzi ... nu ma mai cotai ... ca-ti trag una de vezi stele verzi ..." .... sa stiti ca nu-i barbati'miu ... e cotoiul

alina - mi-ar fi placut sa-ti dau o solutie pt "pisica gradinar" ... poate s-o duci la psiholog ? ... poate asa intelege si ea ca ... nu-i gradinar ?

scarmanus - dresaj de pisica ??? io aseara abia am reusit sa-l susui pe Ariss de la pensulici si acuarele ... ca vroia si el sa picteze ... daca il vedeai ce smecher e .... intai m-a luat la mangaieli si pupaturi ... si asa intamplator ... si-a varat o labuta-n culorile mele
PS am pictat o scoica imensa ... da sincer n-am fost prea inspirata ... asa ca trebuie sa fac rost de peisaje ... tu ce ai mai facut ?

sanca - pt Mishu ... sa fie sanatos si sa-ti aduca numai bucurii

toate nasucurile voastre frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Mishu



------------------------
Louisea si Bandit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

fetelor, la mine nu miroase a matza desi am 7!!! pe oti care au venit la mine ii intrebam mereu daca miroase a matza si au zis ca nu, si nu au zis doar asa, sa ma menajeze, ci stiu ca zic adevarul...
tavitza noastra e cam putin adanca si mai dau nisipul pe afara, mereu tre sa-l matur de pe langa tava, ar trebui sa fie mai adanca tava.


Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza
Cei trei muschetari Bebelusii
Omul traieste pentru bunastarea pisicii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

mda si eu am o problema cu litiera si cu pipilica si cu cacuta ... singura solutie gasita pana acum e ... curatenie, curatenie si iara curatenie ... cum face kk (dupa mine asta-i cel mai urat mirositor) ... repede-l strang ... si am pus litiera langa un geam ... sa fie aerisita tot timpul

haideti la munte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

quote:
Originally posted by Sanca


Fetelor,

Mishu implineste un an maine!!! Avem Tiramisu pentru aceasta sarbatoare importanta, si nu m-am descis inca daca-I cumpar sau nu un soricel cadou. . .



La multi ani!!! CUMPARA-I, te rog! O sa vezi ce-o sa te amuzi si tu. Eu i-am luat Matucii un soarec gri cu blanita, tare haios cu care s-a jucat atata pana n-a mai ramas din el decat suportul din plastic pe care era lipita blanita. L-a dezbracat complet. Acu' vreo luna in urma i-am mai luat unul identic cu primul si dupa vreo 2 zile avea deja blanita desfacuta pe burtica. E absolut innebunita dupa soriceii de jucarie si dupa...arahidele in glazura de zahar. Iar noi ne amuzam teribil cand o vedem cum se joaca cu ele.

I wish I were an angel...

http://photos.yahoo.com/anangel_lexi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Fetelor, multumim de urari.
Sarbatoritul a dormit in bae azi noapte, ca de are un an si are si el toane de baiat mare. Trage prosopul de pe bara si se culca pe el. . .
Louisea, te rog frumos cand ai timp, sa scoti si tu semnul de < din dreptul pisicutelor, ca sant si ele maricele
Anangel-lexi, eu ma gandeam la un soricel viu, dar imi este frica ca-l pierdem prin casa, si aia santem. Din aia impaiati avem destui.
Asa ca nu o sa-i mai cumpar soricel, poate imi vine mie o idee buna de cadou astazi. I-as lua un patut ce se ataseaza pe fereastra, ca ii place sa stea la geam si sa se uite afara.

Numa bine la toti, blanosi si neblanosi

Anca



copii ca ai mei nu are nimeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

am trecut si noi in fuga pe aici, Mishu ,Ramonik, cum stai cu pisoii, au stapani? nu cred ca ajungem la Iasi, sorry. mey, noi am dat peste un neamt la tirg Duminica care a ramas is asta masca cand a vazut-o pe Tina! ce naiba, de parca in Ro cresc numa vampiri! a cerut imediat telefonul de unde am cumparat-o noi, nu i-a trebuit nici translator , nimic, doar telef.! sotul zice ca precis ca o sa cumpere un pui de la aia! cred ca le-am facut reclama buna!
va pupam si noapte buna!
Vio und Tinchen

Tina,catelus de catifea

orhideele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Feteloooooor! Iar a comis-o netrebnica! Azi-dimineata cat pe ce sa fac infarct! Inca o planta sscurmata afara si pamantul din ghiveci peste tot in balcon si in casa. Ce sa faaaaaac, ca ma lasa nervii! Imi vine s-o strang de gat pe nerusinata! De ce naibaa imi scurma pamantul din ghivece si de ce numai noaptea? Heeeeeeelp, pleeeeeease!

pisici, flori si jucarele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanna spune:

Louisea, multumesc pentru urari si as vrea si eu sa fim trecute pe listuta; spune-mi ce date iti trebuie.


Mergi la inceput